Selistis

źródło okładki: http://aros.pl/ksiazka/selistis

AgGie | 2016-03-26
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 26 marca 2016

Opowieść jest dosyć oryginalna, gawędziarski styl może przeszkadzać, jednak humor wszystko wynagradza :)A bohaterka jest świetna. Bardzo polubiłam Selistis, a najlepiej charakteryzuje ją jeden z bohaterów: "- O, a czy nie jest demonem? - Nie jest. Widziałem demony. Są milsze od niej." :)

MałaPisareczka | 2015-09-12
Przeczytana: 12 września 2015

Skąd biorą się zamki, pytasz? Przed laty powiedziałbym, że budują je ludzie. Dziś, szczerze mówiąc, nie byłbym tego taki pewien. Otóż osobiście uważam, że wyrastają z ziemi jak drzewa. Tyle że znacznie szybciej... Jestem pewna, iż po lekturze najnowszej pozycji wydawnictwa Novae Res zgodzicie się z tymi słowami!

Po śmierci króla Henryka Wspaniałego jego synowie, prowadząc ciągłe spory, podzielili między siebie królestwo. Na jego ziemiach zjawia się Selistis – zwana Panią w Czerni – która staje się niezwykłą inspiracją i pomocą dla Leoharla, upadłego rycerza szukającego sposobu na zjednoczenie skłóconego państwa. A może i czegoś znacznie więcej!
[...]

Przyznam, iż do Selistis podchodziłam z pozytywnym nastawieniem. Jeszcze przed przystąpieniem do lektury wiedziałam, iż dostałam do rąk własnych coś... innego! Coś, czego jeszcze wcześniej nie było ani na polskim, ani na światowym rynku! Nie pomyliłam się. Oto powieść, która swoją magią przypominała mi nieco świat komiksów z...