Śpiew morzycy

Okładka książki Śpiew morzycy Jagna Rolska
Okładka książki Śpiew morzycy
Jagna Rolska Wydawnictwo: Wydawnictwo Mięta Cykl: Pajęczyna czasu (tom 2) fantasy, science fiction
Pajęczyna czasu (tom 2)
Wydawnictwo Mięta
2024-04-10
2024-04-10

Jagna Rolska @jagnarolska
"Śpiew morzycy" tom 2
Cykl: Pajęczyna Czasu
@wydawnictwo_mieta

* "Czas się mienia. Jesteśmy tu z jakiegoś powodu."

Przeniosę Was do 1899 roku. Tak jak Gina zabrała ze sobą Markusa, który niczego nie pojmuje i wszystko jest dla niego obce. Tym razem Gina musi zadbać nie tylko o siebie, ale również o Markusa.

Fabuła jest niczym rozpoczynający się sztorm, który stopniowo nabiera siły, lecz kiedy już zbierze odpowiednio, wtedy zaczyna się niszczycielska i jednocześnie przepiękna chwila, która mogłaby trwać bez końca. Sztorm sam w sobie jest piękny, potrafi wzburzyć ocean i zrobić z nim co tylko chce, tak samo jak fabuła, która uderza nas niczym wysoka fala w statek.

Akcja jest niczym ponton podczas burzy, wiatr, deszcz oraz fale, robią z nim co chcą. Unoszą, próbują zatopić, przewracają, targają na wszystkie strony. Taka właśnie jest akcja, zaskakująca z każdej strony i trzymająca w napięciu, bo nigdy nie wiesz z jaką siłą przyjdzie się zmierzyć.

Kreacja bohaterów jest na wysokim poziomie, to tutaj odnajdzie się swoją bratnią duszę. To oni pokażą jak można żyć nie znając niczego, jak można odnaleźć się we wszystkim. To ich przemyślenia skłonią do naszych własnych. Oni to krew i kości jak my czytelnicy, to charakterne postacie, mające swoje ja, swoje właśnie przeżycia i doświadczenia. To dzięki nim ta historia jest prawdziwa.

Opisy są dopracowane, realistyczne i uruchamiające wyobraźnię na najwyższe obroty. Tutaj nie sposób nie przeżywać wszystkiego wraz z bohaterami. A ich przemyślenia tylko jeszcze bardziej pozwalają zżyć się nie tylko z nimi, ale z całą historią.

Emocjonalnie jest to podróż w głąb siebie, by poczuć wszystko stopniowo i jednoczesnie. To emocje wypływają miedzy stronami, a my je zbieramy, wchłaniamy jak gąbka wodę, po to by odebrać je w swój sposób, przeżyć po swojemu.

Dodatkowym plusem są rozdziały, które rozpoczynają się wspomnieniami Giny, to one oddają to o czym będzie dany rozdział, to one mają moc dzięki, której my rozmyślamy.

Podsumowując "Śpiew Morzycy" to historia, która skradnie serca tym co uwielbiają przenosić się w przeszłość, odkrywać, uczyć się i po prostu przeżywać przygodę.

Polecam 💙

A ja nie mogę doczekać się już kolejnego tomu! 🥺

Perun "Śpiew morzycy" to kawał świetnej historii, która zabierze w podróż w nieznane. To podróż pełna emocji, przemyśleń, doświadczeń, które zmienią podejście do życia i otaczającego nas świata. To historia pełna niebezpieczeństw, miłości, przyjaźni i nadziei.

Jagna Rolska @jagnarolska
"Śpiew morzycy" tom 2
Cykl: Pajęczyna Czasu
@wydawnictwo_mieta

* "Czas się mienia. Jesteśmy tu z jakiegoś powodu."

Fabuła jest niczym rozpoczynający się...

Świetna książka i mój dumny matronat! Perypetie bohaterów porównałabym do tych, które przeżywają bohaterowie serialu „Outlander”, z tym że w „Śpiewie morzycy” znajdziecie jeszcze szczyptę mitologii kaszubskiej! A nawet więcej niż szczyptę! Dobre tempo, dużo ciekawostek (wiedzieliście, w której polskiej wsi podpisano rozejm polsko-szwedzki? 🤔czy też skąd się wzięła nazwa miejscowości Władysławowo?) i poczucie konstruktywnie spędzonego czasu. Autorka nie napisała czytadeł, tylko świetne "romantasy" z dużym naciskiem na wątki historyczne. Szacunek za pogłębiony riserczi pasję pani Jagny. A także jej warsztat! Niesamowicie lekko się to czyta. Polecam!

Jagna Rolska gra na własnych zasadach i to się opłaca. Uwielbiam książki z gatunku romantasy, ale często czuje, że wszystkie są mocno do siebie podobne. Na szczęście obie części Pajęczyny czasu to powiew świeżości w tym gatunku - dobrze rozpisane główne postaci i ich związek, ciekawa intryga fantastyczna z ciekawych folklorem i mitologią oraz interesująco oddane tło historyczne. Widać, że książka została napisana z pomysłem, a nie tylko żeby odcinać kupony od modnego ostatnio gatunku.

Za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej dziękuję bardzo wydawnictwu.

Cóż to była za historia! Pełna emocji opowieść o dwójce zakochanych, poniekąd zagubionych w czasie. Przeniesieni przez klątwę do obcych im czasów muszą się nauczyć żyć w nich na nowo co jest skomplikowanym zadaniem, co autorka idealnie ukazuje. Rozwój relacji między bohaterami i wpływ nowego otoczenia jest bardzo ciekawie poprowadzony. Poznajmy nowe osoby, które mają wpływ na ich los, a wśród nich są te które są im przyjazne oraz te, które życzą im źle.

W tej części mamy znacznie więcej wątków fantastycznych jak np. tajemnicza kobieta, która okazuje się być morzycą. Dodatkowo jest tu nie jeden przeskok w czasie, a dwa, dzięki czemu możemy odwiedzić dwa różne okresy historyczne. Spotykamy znane nam już postacie, ale i nowe. Główna bohaterka niejednokrotnie staje przed trudnymi wyborami, a jej charakter i to jaką jest osobą jest godne podziwu, zwłaszcza, że poznajemy również fragmenty jej dzieciństwa. Każdy element tej układanki jest niezwykle istotny i razem tworzą świetną powieść.

Cała historia jest idealnie i misternie połączona niczym pajęcza sieć. Jest niezwykle dopracowana, wciągająca i nie pozwala się choć na chwilę odłożyć. Jest to jedna z lepszych historii romantycznych jakie miałam okazję czytać w ostatnim czasie. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy i mam nadzieję, że uzyskam w nim odpowiedzi na nurtujące mnie pytania jakie pozostały w mojej głowie po tej powieści.

Oczywiście bardzo Wam polecam zarówno tą część, jak i pierwszy tom, od którego koniecznie należy zacząć tą serię.

Idealne połączenie ciepła wątków romantycznych z intrygującą fantastyczną opowieścią związaną z głębinami zimnego morza Bałtyckiego. Rolska napisała książkę tak, że cały czas przejmowałam się jego bohaterami i fabułą. Początek jest dosyć powolny, ale książka w pewnym momencie się rozkręca i trzyma w napięciu do samego końca.

"Śpiew Morzycy" to kontynuacja historii z "Klątwy Kani" o romansie średniowiecznego pirata oraz Giny, kobiety z czasów współczesnych. W pierwszym tomie tajemnicza klątwa łączy ich życia mimo, że żyją na przestrzeni różnych wieków. W nowej części przenoszą się w czasie do XIX wiecznego Helu i tym razem muszą razem poradzić sobie w zupełnie innych okolicznościach, w świecie, którego oboje nie znają. Autorka świetnie potrafi połączyć romantyczne wątki z fantastycznymi czy nawet grozy. Obie części są napisane lekko i czyta się to niezwykle przyjemnie - cały czas byłam ciekawa co stanie się później i przejmowałam się bohaterami.

Nie wiem czemu, ale po prostu uwielbiam książki Jagny Rolskiej. Wciągają oraz uczą (więcej się dowiedziałam o Helu niż w czasie podróży do tej miejscowości). Lekutra jej ksiażek to dobrze spędzony czas i pieniadze, więc jeżeli chcecie spędzić przy książke kilka miłych chwil i po prostu dobrze się bawić to "Śpiew Morzycy" oraz "Klątwa Kani" będą idealnym wyborem.

Autorka już w poprzedniej części umiejętnie pożeniła fantastykę z romansem. Tym razem ponownie przeskakujemy w czasie z bohaterami do XIX-wiecznego Helu. Taki skok zwiastuje kłopoty dla Markusa, który dostaje szoku poznaniowego i Gina musi przejąć pałeczkę w zwiazku i mu pomóc. Autorka perfekcyjnie kreuje Hel w 1899 roku, umiejętnie wplatając w niego głównych bohaterów oraz ciekawy i tajemniczy watek Morzycy, która czai się w pobliżu. "Śpiew Morzycy" czyta sie szybko i po lekturze, jak zwykle u Rolskiej, chce się więcej

Lekka i przyjemna opowieść przy której zapomni się o codziennych problemach. Autorka ma niesamowicie lekkie pióro oraz dobre pomysły na fabułę dzięki czemu czyta się całość bardzo szybko.

Pajęczyna czasu to świetna seria, która z romansu i konwencji fantastycznej wyciąga wszystko co najlepsze. Jest zabawnie, przejmująco i przez cały czas martwimy się o naszych bohaterów i jesteśmy ciekawi co będzie dalej. Jagna Rolska pokazała, że można w interesujący sposób napisać romans i nie przynudzać.

• Przeczytane 2024
  • Zaczęta seria
  • Kupić
  • Wydane w 2024

Dodaj cytat z książki Śpiew morzycy