Okładka książki Szczęśliwi biegają Ultra. Jak przebiec 100 km w jeden dzień, koić ból śpiewem i postawić pasję ponad dom i kredyt. Krzysztof Dołęgowski, Magdalena Ostrowska - Dołęgowska
Krzysztof DołęgowskiMagdalena Ostrowska - Dołęgowska Wydawnictwo: Galaktyka sport
sport
Galaktyka
2015-05-06
2015-05-06
bieganie ultra krety dom szczęście

Dynamiczna akcja. Spojrzenie płci męskiej i żeńskiej na sprawy biegania. Własna, niebanalna historia pary biegaczy/ sportowców.

W pierwszym roździale trochę zraziłem się przez zbytnio infantylny styl opowieści ale później było już dobrze.

W książce znajduje się zarówno wiele luźnych opowieści z zawodów jak i ogromna dawka przydatnych informacji treningowo-sprzętowych. Wspominki Boulder oraz historię innych biegaczy dopełniaja całości.

Ta książka czyta się sama ;-)

Ta książka czyta się sama ;-)

10/10 ale nie każdemu może się spodobać. Nie trzeba być biegaczem. Ale trzeba rozumieć o co tym ludziom chodzi. Dlaczego zamiast kariery w corpo wybrali pasję. Dlaczego wolą iść skromniej za głosem serducha.

Biegam od wielu lat, ale ten poziom co autorzy to level hard

Biegam od wielu lat, ale ten poziom co autorzy to level hard

Na początek muszę się przyznać że troszeczkę źle podszedłem to tej książki. Dlaczego? Dlatego iż pomyślałem sobie "Szczęśliwi biegają ultra" jest napisane przez szczęśliwą parę,która już nie jest parą,więc po co zaczynać? Jakże duży błąd bym popełnił ;)
Zapominając o subtelnym fakcie rozbratu "Szczęśliwej pary ultra" książkę finalnie oceniam bardzo dobrze, dowiedziałem się dużo ciekawych smaczków na temat światowego ultra oraz polskiego biegowego podwórka. Opowieści autorów wciągają i fascynują a do tego dochodzą patenty jedzeniowe lub techniczne które również mogą przydać się biegaczom. Wszystko to tworzy specyficzny, fajny klimat który mnie wciągnął i nawet na końcu troszkę mi było szkoda że to już koniec.

To nie jest książka tylko dla biegaczy. To książka dla każdego, kto o czymś marzy i dla takiego, co marzeń nie ma, bo po tej lekturze z pewnością zacznie je mieć. Jest niesamowita, ładuje pozytywnie, wzrusza, daje kopa do działania. Będę do niej wracać. Będę się nią nakręcać.
A ultra? Marzenia do spełnienia 😉

A ultra? Marzenia do spełnienia 😉

Książka ma swoje ciekawsze i mniej interesujące fragmenty. Literacko brakuje mi w niej jakiegoś zakończenia, klamry. Ale z drugiej strony nie ma co się czepiać, wszak nie ma być to literatura piękna, a solidna dawka informacji zza kulis biegowego życia. Zwłaszcza tego zawodowego biegacza.
Jako biegacz amator przecierałem oczy czytając o ekstremalnych biegach górskich i stanie w jakim jest człowiek próbujący zmierzyć się z takim dystansem. Ciekawie było poczytać o informacjach na temat legend biegowych takich jak Scott Jurek czy Anton Krupicka niemalże z pierwszej ręki. Ale również na temat zawodników z naszego polskiego podwórka. I przede wszystkim widać, że autorzy są autentycznie szczęśliwi wiodąc życie jakie sobie świadomie wybrali.... Ich droga, pomimo że trudna i wiele ich kosztowała, dała im wiele wewnętrznego szczęścia. Ten tytuł nie jest przypadkowy.

Jak to jest biegać? Jak to jest poświecić się pasji i rządzy przygody? To i wiele więcej odpowiedzi otrzymałem czytając tą pozycję. Książka wciągnęła mnie tak bardzo, że nie potrafiłem się od niej oderwać. Wspaniała podróż w głąb naszej duszy, a zarazem wyczerpująca eskapada do granic wytrzymałości i przełamywania swoich słabości. Pouczająca i dająca namiastkę tego co w biegach ultra jest najpiękniejsze. Ten kto biega zrozumie, ten komu temat jest obcy przeżyje wspaniale opowiedzianą historie dwojga kochających się ludzi. Polecam

Książkę dostałem w prezencie na święta w grudniu 2015 roku. Po jej lekturze znalazłem sens w sportowym życiu - ultramaratony. I trwa to dziś. Nie mogę więc nie przyznać najwyższej noty. Książka mega mnie wciągnęła. Polecam wszystkim.

Super lektura o mądrym podejściu do życia i biegania

Super lektura o mądrym podejściu do życia i biegania

• Sport
  • Bieganie

Krzysztof Dołęgowski Szczęśliwi biegają Ultra. Jak przebiec 100 km w jeden dzień, koić ból śpiewem i postawić pasję ponad dom i kredyt. Zobacz więcej