Biegiem przez życie

Olajda

źródło okładki: www.skarzynski.pl

Marciocha | 2015-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Jeśli napiszę, że książka jest o bieganiu, to pewnie zabrzmi to dosyć trywialnie, ale tak właśnie jest. Być może laik pomyśli: "cóż można napisać o bieganiu? przecież ta (wydawać by się mogło) prosta dyscyplina sportu nie wymaga specjalistycznej wiedzy". Zapewniam Was jednak, że wraz z otwarciem drzwi do świata biegowego, zaczniecie poszukiwać odpowiedzi na mnożące się pytania.
"Biegiem przez życie" to kompleksowe podejście do tematu biegania, począwszy od pierwszego założenia butów biegowych po biegowy "raj", czyli maraton. Tak w jednym zdaniu ująłbym zawartość tego almanachu. W 17 rozdziałach, z których składa się książka, znajdziemy m in. wiedzę na temat odpowiedniego ubioru, odżywiania, środków treningowych, kontuzji, planów treningowych, suplementacji, odnowy biologicznej itd. Każdy z tych tematów potraktowany został przez autora w sposób profesjonalny. Zaletą książki jest przystępny język, jakim posługuje się autor. Moim ulubionym rozdziałem jest "Takie jest życie",...

Krzysztof Litwin | 2011-12-12
Przeczytana: 15 listopada 2011

Książka o bieganiu napisana profesjonalnie, ale jednocześnie przystępnie. Każdy zapalony biegacz (jak ja:), ale też osoby dopiero myślące o rozpoczęciu tej przygody, znajdą w niej coś dla siebie, a nawet odkryją bieganie na nowo. Począwszy od odchudzania, poprzez szczegółowe opisy różnych rodzajów treningów, a skończywszy na odnowie biologicznej i wielu jeszcze innych aspektach tego cudownego sportu.
Osoby chcące się ruszyć zachęci do biegania, a tym już biegającym otworzy oczy i pomoże w dalszym rozwoju.
Dwa zarzuty: pierwszy to za dużo reklam (zwłaszcza w 1. części książki), nie tylko załączone kartki, ale i wplecione w tekst - często zniesmaczają odbiór tekstu;
drugi - chwilami można odnieść wrażenie, że autor nie za bardzo ceni rekreacyjnych biegaczy, wyrażając uznanie przede wszystkim dla tych, którzy chcą bić rekordy życiowe, ale przecież każda forma biegania jest lepsza niż siedzenie przed telewizorem; niektórym po prostu wystarcza "człapanie".
Pomimo tego książka naprawdę...

JaWro | 2018-01-17
Przeczytana: 2015 rok

Bardzo przystępnie napisany poradnik dla biegających oraz coś niecoś o życiu autora, biegowym życiu. Bez pompatycznego tonu. Autorem jest jednego z najlepszych polskich długodystansowców wszech czasów, który wie o czym pisze.

Mmm | 2013-05-24
Przeczytana: 24 maja 2013

Posiadam wersję z 2012 r. Przyznam, że książka robi wrażenie. Biegam od paru lat amatorsko, biegam instynktownie, na intuicję wsłuchując się w swój organizm. Sporadycznie czytałam artykuły w internecie nt. biegania i odżywiania. Potem podjęłam decyzję zakupić tą książkę po wnikliwej analizie recenzji. Nie zawiodłam się. Jest dużo wydań nt. biegania, jednak dla nas Polaków dobrze mieć styczność na początku z literaturą polską mimo, że wydań na skalę światową jest parę i to bardzo dobrych.

Książka Jerzego Skarżyńskiego uporządkowała moją wiedzę, jaką nabywałam podczas biegów wsłuchując się w swój organizm. Otrzymałam odpowiedzi na pytania, których sobie nie zadawałam, ale wyszły podczas lektury.

Wiedzy jest bardzo dużo, jest przekazana prostym i logicznym językiem, dla każdego. Doskonale tłumaczy. Jest encyklopedią, do której można wracać na każdym etapie zaawansowania biegowego. Jest bazą, z którą dobrze by każdy biegacz się zapoznał, bo zwyczajnie warto.

Gdybym była...

Asassini | 2012-11-24

Świetna książka, dużo praktycznej wiedzy o bieganiu. Daję nam wiedzę jak zacząć i co dalej...

Olajda | 2011-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2011

Książka motywuje i inspiruje do biegania. To prawdziwy ''skarb biegacza''.

Morganna | 2017-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Fajna książka, napisana przystępnym i zabawnym stylem. Dużo dygresji, także nie jest to taki typowy poradnik, ale ilość wiedzy w książce ogromna. Myślę, że warto przeczytać, jeśli się biega (niezależnie od zaawansowania).

lambada | 2015-09-28
Przeczytana: 2014 rok

W książce zawarta jest olbrzymia ilość cennych informacji dotyczących biegania, tj. metody treningowe, start w zawodach, odżywianie, dobieranie odzieży i obuwia, a nawet mały podręcznik kontuzji. Usłyszałam od kogoś, że to obowiązkowa lektura dla każdego biegacza. Przeczytałam i nie żałuję!

ws123 | 2015-02-25
Przeczytana: 2005 rok

Pierwsza książka o bieganiu nie jest jak pierwsza miłość. Ta druga przychodzi sama a tej pierwszej sami szukamy...
Dawno dawno temu sięgnąłem po tę książkę. Nie tak łatwo było ją znaleźć. Wtedy była bodajże jedyną publikacją na ten temat. To były czasy gdy biegałem a wśród przechodniów wzbudzałem litość i śmiech.
No cóż, powiem jedno... Bez tej książki dzisiaj nie biegałbym maratonów. Nie wiedziałbym co to przyjemność w bieganiu. W sumie to nie byłbym tym kim dzisiaj jestem...
Serdecznie polecam do czytania i biegania...:)

konvers | 2014-11-28

Pozycja przez niektórych określana "biblią biegaczy". Zgadzam się z tym określeniem w 100%. Został tu opisanych każdy element treningu (od a do ż). Gdyby tego było mało wersja którą posiadam jest rozszerzona o rozdział dotyczący bieganiu w ciąży. w połączeniu z "Maraton i ultramaraton" jest bezcenną i kompletną bazą wiedzy dla biegaczy amatorów tych mniej, bardziej zaawansowanych i dużo bardziej zaawansowanych biegaczy!