Tour de France. Etapy, które przeszły do historii

Etape: The Untold Stories of the Tour De France's Defining Stages
Tour de France, kolarstwo, sport
sport
Suerte

20 historii, które zbudowały legendę jednego z największych wyścigów kolarskich na świecie. Merckx odrabiający blisko 10-minutową stratę do lidera. Emocjonalna wygrana Lance’a Armstronga po śmiertelnym wypadku jego przyjaciela. 180-kilometrowa ucieczka Miguela Rubiano zakończona sukcesem na 6 etapie Tour de San Luis. Szaleńczy plan Cavendisha, podróż Hinaulta przez piekło i LeMond, który...

Merckx odrabiający blisko 10-minutową stratę do lidera. Emocjonalna wygrana Lance’a Armstronga po śmiertelnym wypadku jego przyjaciela. 180-kilometrowa ucieczka Miguela Rubiano zakończona sukcesem na 6 etapie Tour de San Luis. Szaleńczy plan Cavendisha, podróż Hinaulta przez piekło i LeMond, który ledwo wyrwał się objęciom śmierci.

Tour de France to nie tylko tradycja, prestiż i wielkie pieniądze. To także etapy, które zapisały się w pamięci fanów kolarstwa na lata. Właśnie o nich jest ta książka sportowa. Uczestnicy tamtych wydarzeń – słynni kolarze, trenerzy, menedżerowie zespołów – wracają do niezwykłych momentów, które stworzyły legendę najlepszego kolarskiego wyścigu świata.

Poczuj się uczestnikiem wielkiego ścigania. Relacje z pierwszej ręki pozwolą ci poczuć się członkiem peletonu i przeżyć niezapomniane momenty Tour de France na nowo. Dowiedz się wszystkich szczegółów i tego, co po latach myślą o tych głośnych wydarzeniach ich bohaterowie.

Dramatyczne wypadki na trasie największego szosowego wyścigu kolarskiego, taktyczne majstersztyki, niespodziewane porażki i zwycięstwa, które nie miały prawa się zdarzyć. Przeczytaj, jak wyglądały z punktu widzenia głównych bohaterów!

źródło opisu: www.wsqn.pl

źródło okładki: www.wsqn.pl

MM1990 | 2019-08-04
Na półkach: Przeczytane, Sport
Przeczytana: 04 sierpnia 2019

Przede wszystkim daję dodatkową gwiazdkę za fakt, że choć nieszczególnie interesuję się kolarstwem (wolę jednak jeździć na rowerze niż o tym czytać/ to oglądać) książka mocno mnie wciągnęła. Tour de France to bowiem nie tylko zwykły kolarski wyścig, ale ponad stuletnia tradycja i jedna z najważniejszych imprez w całym sportowym świecie. Tym samym jest to, lekko przejaskrawiając, już swego rodzaju "styl życia".

Richard Moore w swojej publikacji wybrał najważniejsze etapy, które przeszły do historii, a na ich temat mógł porozmawiać jeszcze z uczestnikami i świadkami tych wydarzeń. Dostajemy tym samym solidną porcję opisów najbardziej przełomowych zdarzeń podczas etapów Touru, a także cały ich kontekst. Warto bowiem pamiętać, że kolarstwo to nie tylko wytrzymałość i siła pozwalające na szybką jazdę, ale może wręcz przede wszystkim taktyka, cwaniactwo oraz zasady panujące w peletonie.

Oczywiście Tour de France ma również swoją mroczną stronę. Są nią przede wszystkim głośne skandale...

Adam Jastrzębowski | 2019-07-29
Na półkach: Weekend, Przeczytane, Sport

Najważniejsze w historii etapy tour de france opisane ze szczegółami. Zwycięstwa, potyczki w górach, wzloty i upadki herosów kolarstwa

Arkadiusz | 2019-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2019

Obowiązkowa pozycja dla pasjonatów kolarstwa. Bardzo lekko napisana.

Artur | 2019-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2019

Bardzo przyjemnie się czytało tą książkę, 20 wybranych przez autora etapów z różnymi bohaterami, ciekawe i zaskakujące historie. Książkę czytałem w trakcie trwającego TdF co dodatkowo sprawiało, że kolejne rozdziały pochłaniało się niesamowicie szybko. Zdecydowanie polecam wszystkim fanom kolarstwa.

Tomaszinho | 2019-03-07
Przeczytana: 07 marca 2019

No rewelacja jak dla mnie. Kolarstwo to piękna sprawa a jak ktoś się kuje to już jego sprawa.
Wiadomo że doping okrył złą sławą tą dyscyplinę ale to i tak jeden z najpiękniejszych sportów =)
Oczywiście tematy poruszane w książce są różnorodne a historie bardzo wciągające.
Zdecydowanie polecam

maki | 2018-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2018

Piękna książka. Byle przebrnąć bełkotliwy wstęp TJ i DB - dalej czyta sie rewelacyjnie. Znakomite tłumaczenie. POLECAM.

JAcek | 2018-12-06

Rewelacyjna książka, nie tylko dla miłośników kolarstwa czy sportu, ale dla tych którzy lubią pasjonujące historie i biografie. Każdy z rozdziałów to odrębna historia jednego wyścigu lub, częściej, etapu i jego bohaterów. Każda historia jest osadzona w szerszym kontekście, co daje też ciekawe spojrzenie na minione lata. Polecam gorąco!

seba_t | 2018-11-24
Przeczytana: 23 lipca 2018

Wydana rok wcześniej książka o Giro mnie zachwyciła. Do momentu, aż przeczytałem to DZIEŁO o Tour de France. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana kolarstwa. 20 rozdziałów, które poprzez wydarzenia z jednego etapu opowiadają historie całych tourów, karier czy też rywalizacji. Bardzo dobra narracja, różniąca się w zależności od rozdziałów i ich bohaterów. Historie skupiają się przede wszystkim na latach 80. i późniejszych.

Michał Bogusz | 2018-10-28
Przeczytana: 28 października 2018

Doskonała książka dla wszystkich fanów kolarstwa. Opisy etapów z dodatkowymi "smaczkami" kolarstwa doskonale mi umiliły czas w mniej kolarskim okresie roku

kinga | 2018-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2018