Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Feeria
Darm mit Charme. Alles über ein unterschätztes Organ
zdrowie, medycyna
Precious

Skąd bierzemy energię do życia? Z czego wynika nasza odporność? Dlaczego zmagamy się z nad- lub niedowagą? Gdzie mają swój początek alergie? Co może powodować depresję? To niesamowite, jak wiele zależy od… naszych jelit. Tak dotąd niedoceniane, pełnią kluczową rolę w naszych organizmach. Dzięki nim żyje nam się zdrowo, miło i przyjemnie albo… nie. Zadbaj więc o nie, a one z pewnością ci się...

Skąd bierzemy energię do życia?
Z czego wynika nasza odporność?
Dlaczego zmagamy się z nad- lub niedowagą?
Gdzie mają swój początek alergie?
Co może powodować depresję?

To niesamowite, jak wiele zależy od… naszych jelit. Tak dotąd niedoceniane, pełnią kluczową rolę w naszych organizmach. Dzięki nim żyje nam się zdrowo, miło i przyjemnie albo… nie. Zadbaj więc o nie, a one z pewnością ci się odwdzięczą!
Najpierw jednak poznaj ich piękną, zaskakującą historię wewnętrzną. Bo elita kocha swoje jelita!

źródło opisu: Wydawnictwo Feeria, 2015

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/

orchideaidea | 2016-05-25
Przeczytana: 25 maja 2016

Książka w ciekawy i prosty sposób opisuje i wyjaśnia zagadnienia, pojęcia, procesy występujące w jelitach ludzkiego organizmu.
Mimo, że nie od razu udało mi się przeczytać tę książkę, to muszę przyznać, że dla osób zainteresowanych tematem, które nie najlepiej poruszają się w publikacjach pisanych językiem medycznym, to wydanie powinno okazać się odpowiednie, jeśli chodzi o zgłębiania wiedzy tego rodzaju.
Autorka książki nie jest osobą specjalnie doświadczoną w swoim fachu, można by nawet domniemywać, że z racji wieku otarła się głównie o wiedzę teoretyczną. Jednak sposób opisywania jak i komentowania poruszanych zagadnień, świadczą o pasji, dużym zainteresowaniu poruszanymi tematami ze strony samej autorki.

Warto przeczytać:)!

Marago | 2015-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

"Historia wewnętrzna. Jelita - najbardziej fascynujący organ naszego ciała"

Książka, którą popełniła młoda doktorantka w zakładzie mikrobiologii i higieny klinicznej we Frankfurcie nad Menem - Giulia Enders (przy udziale swojej siostry Jill - ilustracje) jest pozycją niezwykłą. Wędrówka po wewnętrznych rejonach naszego ciała przypomina baśniową wyprawę w dalekie krainy, opisaną ze swadą i poczuciem humoru.

Czy można myśleć brzuchem lub czy rzeczywiście nasza flora bakteryjna waży aż dwa kilogramy? Tego się Państwo dowiecie i zdobędziecie wiele innych niezwykłych informacji, zaśmiewając się niejednokrotnie podczas lektury.

Zaskoczona i rozbawiona - polecam.

filipinka | 2015-04-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Przyznaję książce 10 gwiazdek nie dlatego, że jest arcydziełem literatury: 8 otrzymuje autorka, a 2 tłumaczka za fantastyczny przekład.

Historia wewnętrzna to świetna pozycja wzbogacająca wiedzę o pracy układu trawiennego, opowiedziana arcyciekawie i z ogromnym poczuciem humoru. Szanujmy nasze jelita, tak jak szanujemy serce i mózg, a na pewno się nam odwdzięczą:).

AnnaSikorska | 2016-04-18

Każdy z nas pragnie być szczęśliwszy i zdrowszy, cieszyć się lepszą kondycją oraz młodziej wyglądać, wolniej się starzeć. Wszystkie te czynniki składają się na pierwsze wrażenie, jakie robimy na ludziach. Smutny wyraz twarzy może sprawić, że zostaniemy uznani za ponuraków; blada cera, worki pod oczami sprawiają, że zniechęcamy innych do kontaktu z nami. Do tego dochodzi wiele informacji przekazywanych słownie: można być „urodzonym” optymistą lub pesymistą, człowiekiem potrafiącym pokonywać wszelkie trudności lub poddającym się przy najmniejszym niepowodzeniu. Ponad to możemy uchodzić za ludzi sukcesu lub życiowe fajtłapy. W czasie szkolnej edukacji przekonywano nas, że nasze nastawienie zależy od tego, co dzieje się w mózgu, jakie myśli wspieramy, czy uczymy się myśleć pozytywnie czy negatywnie. Giulia Enders pokazuje nieco inne spojrzenie na nasze samopoczucie, zdrowie, powodzenie i wygląd, a wszystko dzięki przez podróż po bujnych ogrodach układu pokarmowego, który ma większy...

almos | 2016-05-31
Przeczytana: 28 maja 2016

Znakomita książka popularno-naukowa o ludzkim układzie pokarmowym. Autorka w przystępnej przedstawiła masę faktów i praktycznych zaleceń na temat diety, flory bakteryjnej, antybiotyków, higieny i paru innych spraw. Dla mnie – laika w tych kwestiach - absolutna rewelacja. Jedyny mały minus to brak zdjęć, poza tym wzór literatury popularno-naukowej.

Młoda (ur. w 1990r.) niemiecka autorka ma olbrzymi talent popularyzatorski, potrafi opisać trudne zagadnienia jasno i obrazowo. A celem jej książki jest przedstawienie najnowszych badań w ekscytującej dziedzinie nauki: związku pomiędzy naszymi jelitami a mózgiem: „to co czujemy w brzuchu znacząco wpływa na kształt naszego samopoczucia” a „o naszym „ja” decyduje nie tylko głowa, ale i brzuch – od niedawna potwierdzają to już nie tylko ludowe mądrości, ale także poważne naukowe wywody.” Przy okazji jednak książka porusza masę innych spraw związanych z ludzkim układem trawiennym. Dla mnie, kompletnego laika w biologii i medycynie to...

Zaczytana777 | 2015-04-02

Nie czytałam jeszcze takiej książki, kto by pomyślał, że nasz układ pokarmowy szczególnie jelita są tak ciekawe? wszystko jest zrozumiałe i bardzo się sympatycznie czyta. W ogóle można się dużo dowiedzieć :) Tak, jak sama autorka wspominała, za każdym razem jak dowiedziałam się czegoś nowego to od razu mówiłam to każdemu z rodzinny i pytałam się czy o tym w ogóle wiedzieli. Innym razem sama się śmiałam z tego jak człowiek postępuję i zdałam sobie sprawę jak dobrze jest zbudowany nasz organizm. Skąd miałam wcześniej wiedzieć ile jeden kawałek zwykłego ciasta przechodzi w naszym układzie pokarmowym? Wy też się tego nie dowiecie jeśli nie przeczytacie tej książki. W duchu liczę na to, że autorka książki napiszę jeszcze jedną taką fantastyczną książkę , bo ta była wspaniała i po prostu brak słów... Jedna z najlepszych książek jaka została wydana.

gorzka | 2017-01-10

Książkę G. Enders można by polecić z czystym sercem każdemu. Okazuje się, że poważną i istotną dla człowieka wiedzę da się popularyzować w przystępnej i zabawnej formie. Dzięki lekturze świadomość czytelnika na temat własnego ciała, jego potrzeb i sposobów nie szkodzenia mu znacznie wzrośnie. Nie bez powodu mówi się o „drugim mózgu w brzuchu”, gdzie skrywa się rozległy mikroświat mający wpływ nie tylko na tak przyziemne sprawy jak trawienie, ale również nasze nastroje, w tym skłonności do depresji. Mało kto wie, że jelita są jednym z ważniejszych organów stymulujących nasz układ immunologiczny. Nie chcecie chorować? Zadbajcie o nie, dowiedzcie się czym są probiotyki i prebiotyki, a podatność na choroby znacząco zmaleje. Po przeczytaniu „Historii wewnętrznej” czytelnik lepiej rozumie własny organizm a przy pomocy kilku prostych wskazówek może wydatnie poprawić własne samopoczucie i kondycję zdrowotną.

książek: 1910
natalia | 2015-09-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Mam, 2015
Przeczytana: 22 września 2015

Giulia Enders i jej "Historia wewnętrzna" rozbudziły we mnie nową pasję. (Jakkolwiek to brzmi, biorąc pod uwagę dopisek poniżej tytułu.) Ale, całkiem na serio-sposób funkcjonowania ludzkiego organizmu stał się dla mnie procesem niezwykle ciekawym i fascynującym, a wszystko za sprawą tego właśnie tytułu.

Autorka zajęła się tą tematyką zarówno z powodów osobistych(problemów zdrowotnych), jak i czystej ciekawości. A trzeba przyznać, iż niezbyt często są omawiane w telewizji śniadaniowej, czy innych mediach tego typu, w przeciwieństwie do żołądka chociażby. A tutaj proszę bardzo! Jelita rządzą naszym organizmem w naprawdę dużym stopniu. Sam fakt, iż bakterie w nich bytujące ważą około 2 kilo-to chyba całkiem sporo, nie sądzicie? A to dopiero początek góry lodowej.

Pani Enders oferuje nam ogromną dawkę wiedzy. Ale, dla tych, którzy wzdrygają się na myśl o nauce-jest ona podana w taki sposób, że nikt nie będzie w stanie się jej oprzeć. Zabawny i uroczy-te dwa epitety przychodzą mi do...

molik | 2016-12-30
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: grudzień 2016

Rewelacja ! Pierwszy raz w życiu przeczytałam na jednym przydechu medyczną książkę.Okazuje się że można takie książki napisać prostym językiem, do tego dowcipnie i zrozumiale bez naukowego zadęcia.
Uważam,że każdy powinien to przeczytać, żeby zrozumieć jak funkcjonuje nasz organizm.

jagarkar | 2016-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2016

Mnóstwo ciekawostek podanych w niezwykle przystępny sposób. No i te ilustracje! :) Dzięki tej książce zaczęłam patrzeć na swoje wnętrzności w zupełnie inny sposób - teraz wyobrażam sobie małe ludziki pracujące wytrwale w moich jelitach i walczące ze sobą dobre i złe bakterie. A burczenie w brzuchu mnie wprost zachwyca! Nie śmiejcie się, po przeczytaniu "Historii wewnętrznej" też Was to czeka ;)