Historia wewnętrzna. Jelita – najbardziej fascynujący organ naszego ciała

Okładka książki Historia wewnętrzna. Jelita – najbardziej fascynujący organ naszego ciała Giulia Enders
Giulia Enders Wydawnictwo: Feeria Science zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Darm mit Charme. Alles über ein unterschätztes Organ
Feeria Science
2020-06-03
2015-03-04
Urszula Szymanderska
jelita Urszula Szymanderska układ trawienny przewód pokarmowy wydalanie bakterie mikrobiologia

Ciekawa książka o odporności, pracy jelit oraz dobrych i złych bakteriach.

Ciekawa książka o odporności, pracy jelit oraz dobrych i złych bakteriach.

Świetna. Treściwa, choć niedługa. Jak dla mnie mogła być nawet obszerniejsza, bo temat jest fascynujący, ale jednak jest to pozycja popularno-naukowa, a nie podręcznik. Jej celem jest zainteresowanie nas tematem, a nie przytłoczenie ogromem suchych faktów. Świetne kompedium jelitowej wiedzy!

Jedna z bardziej irytujących książek. Chciałabym się dowiedzieć czegoś o jelitach ale niestety wiedza jest przeplatana z na siłę wpychanymi głupimi żartami, których jest więcej niż samej wiedzy. Nie da się tego czytać

Mało zrozumiałam z tej książki, bardzo dużo niepotrzebnych nieśmiesznych żartów autorki i wstawek przez co czytanie było męczące i chaotyczne. Najbardziej interesowała mnie część oś jelita-mózg a poświęcono na to zaledwie kilka stron na końcu książki.

Zapraszam Cię w niezwykłą podróż do fascynującego świata naszych jelit! 🌟🌿

„Historia wewnętrzna. Jelita – najbardziej fascynujący organ naszego ciała” to książka, która wciąga miliony ludzi na całym świecie. Przeczytaj ją i zobacz, jak Twoje postrzeganie własnego ciała zmieni się o 180 stopni. Giulia Enders przedstawia niezwykle dowcipny i obrazowy sposób opowiadania o naszych jelitach, które okazują się mieć nieodparty urok.

Odporność, waga ciała, poziom życiowej energii - czy wiesz, że wiele z tych aspektów zależy od stanu naszych jelit? Ten fascynujący narząd pełni kluczową rolę w naszym zdrowiu i samopoczuciu. Dzięki książce Giulii Enders dowiesz się, jak zachodzące tam procesy wpływają na nasze życie i zdrowie w sposób często zaskakujący.

Giulia potrafi wspaniale tłumaczyć nawet najbardziej złożone zagadnienia, dzięki czemu nasze jelita stają się zrozumiałe i fascynujące. Do tego dochodzą zabawne rysunki jej siostry Jill, które uzupełniają świeże spojrzenie na temat jelit.

„Historia wewnętrzna” to rewolucja w myśleniu o zdrowiu. To książka, która otwiera nam oczy na to, jak wiele jesteśmy w stanie zdziałać dla naszego organizmu, dbając o nasze jelita. To narząd o niezwykłej mocy, który warto zrozumieć i zadbać o niego odpowiednio.

Czy wiesz, że stan jelit może wpływać na naszą odporność, poziom energii, a nawet podatność na alergie? Dlatego warto przeczytać tę książkę i poznać jej cenne wskazówki. Twoje jelita na pewno odwdzięczą się Ci za troskę i dbałość o nie.

Wprowadź do swojego życia zmiany, które podpowie Ci Giulia Enders, i poczuj, jak Twoje ciało ożywa na nowo. To niezwykła przygoda, którą warto przeżyć razem z autorką, odkrywając fascynujący świat jelit i ich wpływ na nasze zdrowie.

Zapraszamy do lektury „Historii wewnętrznej. Jelita – najbardziej fascynujący organ naszego ciała”. Zobacz, jak mały narząd może mieć ogromny wpływ na Twoje życie. Przygotuj się na świeże spojrzenie na zdrowie, które przekona Cię, że najcenniejsze skarby kryją się wewnątrz nas samych.

#HistoriaWewnętrzna #Jelita #FascynującyOrgan #Zdrowie #FascynującaLektura #RewolucjaWZdrowiu #NiezwykłeOdkrycia #OdkryjSwojeJelita #DbajOSwojeZdrowie #ZmianyDlaTwojegoOrganizmu #WartoPrzeczytać #CennaWiedza #PodróżWnętrzemCiała #CudowneJelita #TroszczSięOSiebie #OdkrywajSwójOrganizm #PrzygodaWZdrowiu

Zapraszam Cię w niezwykłą podróż do fascynującego świata naszych jelit! 🌟🌿

Mówi się, że jelita to nasz drugi mózg. Nie byłam jednak świadoma na jak wiele aspektów naszego funkcjonowania mają one wpływ. Nie spodziewałam się też, że na tak z pozoru mało atrakcyjny temat można pisać z taką lekkością i żartem.

Jeżeli szukasz książki z której dowiesz się czegoś ciekawego, a z drugiej strony potrzebujesz odrobiny rozrywki to dobrze trafiłeś! Tutaj znajdziesz jedno i drugie.

Interesująco, przystępnie i z humorem, niezależnie od wieku i wiedzy jaką masz w temacie ludzkiego ciała - na pewno dowiesz się czegoś nowego!
Po więcej zapraszam na: https://jaktunieczytac.pl/recenzja-ksiazki-historia-wewnetrzna/

Niesamowita książka napisana błyskotliwie i z poczuciem humoru. Można z niej garściami czerpać ciekawostki na temat wewnętrznego życia naszych jelit.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Autorka w całkiem przystępny sposób przekazuje wiedzę z zakresu budowy i pracy jelit. Temat sam w sobie jest fascynujący, ale... W książce brakuje jakiejś spójnej struktury. Pierwsze rozdziały są bardzo ciekawe, ale im dalej w las tym z coraz mniejszym entuzjazmem wgłębiałem się w książkę. Z pewnością dużo można z niej wynieść, ale trzeba ją raczej traktować jako preludium do dalszych rozważań. Niemniej, polecam

Bardzo ciekawa książka. W przystępny sposób opisuje procesy zachodzące w jelitach i nie tylko. Bardzo polecam

Do książki podchodziłem z entuzjazmem zachęcony opiniami i żywo zainteresowany tematem. Niestety czytało się to dosyć ciężko, bo brakło tutaj spójnej historii jelit. Miałem wrażenie, że to zlepek tematów i badań. W szczególności w drugiej części jelita podpina się już pod dowolny temat. Zawsze znajdą się wstępne badania, lub niektóre przypadki potwierdzające związek jelit z chorobą bądź dolegliwością. Pierwsza część książki związana z mechaniką trawienia i jelit bardzo mnie zachęciła. W moich oczach autorka zdyskredytowała się na stronie 211 stwierdzając, że badania, które nie udowodniły postawionej tezy są bezużyteczne naukowo! Strasznie ciężko było mi doczytać te 100 stron mając w głowie taki komentarz. Wyglądało to na wybieranie badań dla ich sensacyjności i po to żeby pokazywały związki na siłe. Znany problem w środowisku naukowym.

• Zdrowie
  • Popularnonaukowe

Giulia Enders Historia wewnętrzna. Jelita – najbardziej fascynujący organ naszego ciała Zobacz więcej