Historia wewnętrzna. Jelita – najbardziej fascynujący organ naszego ciała

Giulia Enders Wydawnictwo: Feeria Seria: Historia wewnętrzna zdrowie, medycyna
Darm mit Charme. Alles über ein unterschätztes Organ
Urszula Szymanderska
Feeria
jelita Urszula Szymanderska układ trawienny przewód pokarmowy wydalanie bakterie mikrobiologia
Darm mit Charme. Alles über ein unterschätztes Organ
zdrowie, medycyna
Urszula Szymanderska
Historia wewnętrzna

Książka wręcz doskonała. Prawdziwa, szczera, zabawna! " Historia wewnętrzna jelit" w bardzo przystępny sposób wyjaśnia zagadnienia dotyczące fizjologii człowieka oraz jego flory bakteryjnej. Na dodatek całość napisana jest w humorystyczny sposób. Czytelnik, zagłębiając się w lekturę, chłonie bardzo przydaną wiedzę, a na dodatek świetnie się przy niej bawi! Książka, napisana...

Druga książka po "Jelita wiedzą lepiej" o ludzkich bebechach (nie pytajcie). Jeżeli macie przeczytać którąś z tych to przeczytajcię o tę właśnie. Jest w niej zdecydowanie więcej informacji oraz jest napisana w ciekawszy (i zabawniejszy, ale nie do przesady) sposób. Nie jest to książka wprost poradnikowa, o tym jak się odżywiać, ale dla mnie to tylko lepiej, a użyteczną...

Świetnie lekko napisana pozycja. Każdy z Nas powinien ją przeczytać by usystematyzować wiedzę o pracy naszego układu pokarmowego i jego roli w funkcjonowaniu człowieka. Przystępnie przedstawiona wiedza i bardzo łatwa do przyswojenia.

Nawet jako lekarzowi trudno mi odnieść się do tej pozycji. Pewnie sporo prawd i racji, holistyczne podejście jak najbardziej popieram, ale....jedno ale na drodze rosnącej popularności czary mary medycznego wyrósł trend mikroodżwywiania - niestety już nie taki bezpieczny - kiedy pacjenci odstawiają potrzebne leki by leczyć się np pyłkiem szafrany by podnieść poziom dopaminy...

Książka zawiera ogrom wiedzy przekazywanej w sposób bardzo przystępny. Popularyzacja wiedzy medycznej w dzisiejszym świecie jest bardzo potrzebna, ponieważ pozwala nam żyć zdrowiej i lepiej rozumieć swoje ciało. Jeżeli autorka porusza trudniejsze tematy to są wytłumaczone w zabawno-prosty sposób. Zdecydowanie potrzeba więcej takich książek.

Dla osoby, która na co dzień nie ma żadnego kontaktu z biologią - super. Bardzo przystępna. Myślałam na początku, że jest to kolejna książka o mikrobach. Dostajemy opis działania układu pokarmowego od A do Z. Jestem bardzo zadowolona z lektury.

Ogrom przydatnej wiedzy! Niby naukowo, niby zabawnie, ale informacji otrzymujemy mnóstwo. Dowiedziałam się rzeczy, o których nie miałam pojęcia i dzieliłam się ciekawostkami jakbym sama odkryła Amerykę. Polecam!

Autorka w przystępny i bardzo interesujący sposób przedstawia zagadnienia związane z jelitami, a szczególnie związki jelit z mózgiem. Chciałabym by tak wyglądała biologia na lekcji biologii!.

Były w tej książce ciekawe informacje które się pewnie przydadzą ale ogólnie większość rzeczy była albo oczywista albo była zwyczajnym laniem wody. Uważam, że mogła być ciekawsze. Jelita to bardzo interesujący temat.

Książka napisana bardzo przystępnie, z humorem i z ogromną pasją autorki do tematu. Można się z niej dużo dowiedzieć, a sposób przekazu zawartych w niej informacji jest sugestywny i obrazowy, co sprawia że wiedza jest łatwa do "strawienia" i zapamiętania dla laików.

Dyskusje

1 501
    1 380
  • 2018
  • Zdrowie
  • Popularnonaukowe
  • Chcę w prezencie
  • 2019

Giulia Enders Historia wewnętrzna. Jelita – najbardziej fascynujący organ naszego ciała Zobacz więcej