Chmielewska,
drepers

Śmierć dobrego znajomego Joanny na plaży w Krynicy Morskiej i afera przemytnicza z mafijnymi porachunkami w tle tylko pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Autorskie śledztwo, które rozpoczyna główna bohaterka, pomoże odkryć, że obie sprawy prowadzą do tego samego środowiska wpływowych osób ze świata biznesu i polityki.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/product/123209-duza-polka

Opinie czytelników (1930)
Stokrotka | 2017-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Joanna spędza urlop w Krynicy Morskiej. Śmierć jednego z plażowiczów staje się początkiem długiego, mocno zagmatwanego śledztwa, w które angażuje się bohaterka i kilkoro jej znajomych.
„Duża polka” Joanny Chmielewskiej jest powieścią dosyć nierówną, ma lepsze i słabsze fragmenty. Genialnym posunięciem była postać wścibskiego i nad wyraz denerwującego Zygmusia, który swoim zachowaniem doprowadzał Joannę do obłędu. I nie tylko Joannę, bo całe otoczenie miało go na wariata. Śledztwo – jak dla mnie – jest zbyt zakręcone. Multum postaci i chaosu. Miło się czyta jednak powieść, której akcja rozgrywa się w miejscu dobrze znanym. Doskonale też rozumiem polowanie bohaterki na świeżą, smażoną rybkę. Ubawiły mnie humorystyczne, a zarazem realistyczne opisy urlopowania nad polskim morzem. Lekka, rozrywkowa lektura.

Renax | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Bardzo pozytywna książka. Co prawda jest to kryminał, więc posiada i trupy i intrygę, ale, jak to u Chmielewskiej, jest tutaj dużo gagów, zabawne postacie i narratorka Chmielewska, która zna wszystkich. Jeśli ktoś jeszcze nie czytał tej książki i się waha, to polecam, nie tyle ze względu na intrygę, co na żywe postacie, pełne werwy oraz realistyczny obraz naszego morza, przepełnionego ludźmi i smażonymi rybkami. Bardzo fajna książka.

wiejskifilozof | 2015-02-28

Królak książka na właściwie jeden dzień.
Akcja obsadzona nad morzem,w Krynicy Morskiej.
Zaczyna się od trupa w Bałtyku.
Potem mamy narkotyki i jak to u Chmielewskiej dobry humor.
Ale ja nie byłem zachwycony tą książka, może nie była najgorsza z najgorszych.
Lecz też mnie nie urzekła.

Tosiaczek | 2013-09-01
Przeczytana: 01 września 2013

Ciekawa akcja, super dialogi, można się uśmiać jak zwykle czytając książki Chmielewskiej.

-luna- | 2017-01-11
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 11 stycznia 2017

Nie na darmo Joanna Chmielewska nazywana jest Królowa polskiego kryminału. Słownictwo, humor, akcja typowe dla Chmielewskiej. Książkę czyta sie szybko i ze łzami w oczach, oczywiście ze śmiechu. Polecam.

Monika | 2018-05-12
Przeczytana: 12 maja 2018

Kolejna dobra książka Joanny Chmielewskiej. Tym razem akcja rozgrywa się nad polskim morzem, dokąd wbrew pozorom, autorka nie pojechała wypocząć. Jej zadaniem była "opieka" nad znajomym, który wplątał się w aferę kryminalną. Okazało się jednak, że nie jest to jedyna afera, którą bohaterka będzie próbowała rozwiązać.
Tempo akcji, bohaterowie, humor to zdecydowanie plusy tej powieści.

chiyome | 2013-09-02
Przeczytana: 02 września 2013

Kolejny dobry kryminał Chmielewskiej. zaczyna się morderstwem Gawła - znajomego który wiedział za dużo. drugi znajomy jest wplątany w mafijną aferę. wprawdzie żyje, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że ten stan nie potrwa długo.

sprawę muszą rozwiązać policjanci prywatnie wraz z wąskim gronem ludności cywilnej, bo jak się okazuje z pewnych (wiadomych) względów wszyscy o mafii wiedzą, ale sledztwa wszelakie urywają się tak szybko jak się zaczynają.

pytanie czym im się uda? i jaką rolę pełni wielki pluszowy miś panda?

pierwszorzędne dialogi, uwielbiane przeze mnie zagmatwania.

nieco denerwuje wieczne powtarzanie "duża polka", oraz podwójne wymawianie słów przez Zbyszka. nie wyobrażam sobie aby ktoś tak mówił.

niemniej jest to jedna z moich ulubionych pozycji Pani Joanny.

betina360 | 2014-10-28
Na półkach: Przeczytane, 2014, Chmielewska
Przeczytana: 28 października 2014

Krynica Morska plaza mnostwo ludzi i trup tak zaczyna sie kolejna fajna i dosc zabawna ksiazka Chmielewskiej. Ubawilam sie jej prowadzeniem sledztwa z przyjaciolmi ma poczucie humoru i pomysl trzeba przyznac.

Małgorzata Chabzda | 2014-04-22
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Kolejne spotkanie z Panią Chmielewską wypadło dla mnie średnio. Pomieszany kryminał z lekkim humorem. Autorka tak poplątała historię, że ledwo się połapałam kto z kim i dlaczego. Książkę czyta się w miarę szybko ale niestety trzeba się nad nią troszeczkę bardziej skupić. Jednak to mnie nie zniechęciło do czytania kolejnych książek autorki. Polecam.

atimere | 2015-08-13

Kolejna Chmielewska w świetnym wydaniu. Uwielbiam ją między innymi za to, że u niej nawet tytuły książek mają sens i często same w sobie są zabawne, jak w tym przypadku.

zobacz kolejne z 1920