Chmielewska,
drepers

Inne wydania

Śmierć dobrego znajomego Joanny na plaży w Krynicy Morskiej i afera przemytnicza z mafijnymi porachunkami w tle tylko pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Autorskie śledztwo, które rozpoczyna główna bohaterka, pomoże odkryć, że obie sprawy prowadzą do tego samego środowiska wpływowych osób ze świata biznesu i polityki.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/product/123209-duza-polka

książek: 2057
Renax | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Bardzo pozytywna książka. Co prawda jest to kryminał, więc posiada i trupy i intrygę, ale, jak to u Chmielewskiej, jest tutaj dużo gagów, zabawne postacie i narratorka Chmielewska, która zna wszystkich. Jeśli ktoś jeszcze nie czytał tej książki i się waha, to polecam, nie tyle ze względu na intrygę, co na żywe postacie, pełne werwy oraz realistyczny obraz naszego morza, przepełnionego ludźmi i smażonymi rybkami. Bardzo fajna książka.

wiejskifilozof | 2015-02-28

Królak książka na właściwie jeden dzień.
Akcja obsadzona nad morzem,w Krynicy Morskiej.
Zaczyna się od trupa w Bałtyku.
Potem mamy narkotyki i jak to u Chmielewskiej dobry humor.
Ale ja nie byłem zachwycony tą książka, może nie była najgorsza z najgorszych.
Lecz też mnie nie urzekła.

Tosiaczek | 2013-09-01
Przeczytana: 01 września 2013

Ciekawa akcja, super dialogi, można się uśmiać jak zwykle czytając książki Chmielewskiej.

Małgorzata Chabzda | 2014-04-22
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Kolejne spotkanie z Panią Chmielewską wypadło dla mnie średnio. Pomieszany kryminał z lekkim humorem. Autorka tak poplątała historię, że ledwo się połapałam kto z kim i dlaczego. Książkę czyta się w miarę szybko ale niestety trzeba się nad nią troszeczkę bardziej skupić. Jednak to mnie nie zniechęciło do czytania kolejnych książek autorki. Polecam.

betina360 | 2014-10-28
Na półkach: Przeczytane, 2014, Chmielewska
Przeczytana: 28 października 2014

Krynica Morska plaza mnostwo ludzi i trup tak zaczyna sie kolejna fajna i dosc zabawna ksiazka Chmielewskiej. Ubawilam sie jej prowadzeniem sledztwa z przyjaciolmi ma poczucie humoru i pomysl trzeba przyznac.

chiyome | 2013-09-02
Przeczytana: 02 września 2013

Kolejny dobry kryminał Chmielewskiej. zaczyna się morderstwem Gawła - znajomego który wiedział za dużo. drugi znajomy jest wplątany w mafijną aferę. wprawdzie żyje, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że ten stan nie potrwa długo.

sprawę muszą rozwiązać policjanci prywatnie wraz z wąskim gronem ludności cywilnej, bo jak się okazuje z pewnych (wiadomych) względów wszyscy o mafii wiedzą, ale sledztwa wszelakie urywają się tak szybko jak się zaczynają.

pytanie czym im się uda? i jaką rolę pełni wielki pluszowy miś panda?

pierwszorzędne dialogi, uwielbiane przeze mnie zagmatwania.

nieco denerwuje wieczne powtarzanie "duża polka", oraz podwójne wymawianie słów przez Zbyszka. nie wyobrażam sobie aby ktoś tak mówił.

niemniej jest to jedna z moich ulubionych pozycji Pani Joanny.

-luna- | 2017-01-11
Na półkach: 2017, Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2017

Nie na darmo Joanna Chmielewska nazywana jest Królowa polskiego kryminału. Słownictwo, humor, akcja typowe dla Chmielewskiej. Książkę czyta sie szybko i ze łzami w oczach, oczywiście ze śmiechu. Polecam.

atimere | 2015-08-13

Kolejna Chmielewska w świetnym wydaniu. Uwielbiam ją między innymi za to, że u niej nawet tytuły książek mają sens i często same w sobie są zabawne, jak w tym przypadku.

Agata | 2015-06-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Przyznaję, że akcja wcale mnie nie wciągnęła. Nie wiem czy muszę odpocząć od twórczości autorki, czy ostatnio trafiały mi się jej gorsze powieści.

Degamisz | 2014-04-12

Zbyt zagmatwane. I jakoś tak mało "chmielewskie" wbrew pozorom