Chmielewska,
drepers

Śmierć dobrego znajomego Joanny na plaży w Krynicy Morskiej i afera przemytnicza z mafijnymi porachunkami w tle tylko pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Autorskie śledztwo, które rozpoczyna główna bohaterka, pomoże odkryć, że obie sprawy prowadzą do tego samego środowiska wpływowych osób ze świata biznesu i polityki.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/product/123209-duza-polka

PABLOPAN | 2019-02-20
Na półkach: Przeczytane, Kindle
Przeczytana: 20 lutego 2019

Do Chmielewskiej wróciłem po dość długiej przerwie i chyba nie trafiłem zbyt szczęśliwie. Książka broni się tylko dobrym piórem i genialną postacią Zygmusia, który potrafił ubawić do łez. Akcja, jak na mój gust, za mocno poplątana, momentami można się było pogubić w gąszczu postaci, a skróty myślowe Autorki momentami doprowadzały do szewskiej pasji. Niemniej Chmielewską kocham całym sercem, więc ta mała wpadka z "Dużą polką" idzie w niepamięć :)

Anna Klimek | 2018-09-28
Przeczytana: 27 września 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka w sam raz na pierwsze zimne, jesienne dni. Akcja ma miejsce w Krynicy Morskiej - jest morze, plaża, słońce, możemy przypomnieć sobie wakacje. Do tego afera kryminalna i oczywiście, jak to u Chmielewskiej zwykle bywa, dawka humoru. Nadal widzę oczami wyobraźni Zygmusia biegnącego plażą w kąpielówkach i z walizką, którą zabierał ze sobą dosłownie wszędzie.

czarownicaa9 | 2018-07-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kryminał
Przeczytana: 05 lipca 2018

Cudowna 😍 Uwielbiam 😍 Nadmorski galimatiaspełen akcji i humoru.

Monika | 2018-05-12
Przeczytana: 12 maja 2018

Kolejna dobra książka Joanny Chmielewskiej. Tym razem akcja rozgrywa się nad polskim morzem, dokąd wbrew pozorom, autorka nie pojechała wypocząć. Jej zadaniem była "opieka" nad znajomym, który wplątał się w aferę kryminalną. Okazało się jednak, że nie jest to jedyna afera, którą bohaterka będzie próbowała rozwiązać.
Tempo akcji, bohaterowie, humor to zdecydowanie plusy tej powieści.

patronat | 2018-05-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 2018 rok

Myślałam, że "6" u Chmielewskiej nigdy nie postawię, ale niestety... z tą książką jest duża polka!

A głównym źródłem tego minusa jest uczucie, że zagadka kryminalna tym razem jest zbyt zagmatwana. Mnóstwo nazwisk, plątaniny i wszystko pięknie, ale przy tym spotkaniu chyba nikt nie umiał powiedzieć temu "stop" :)
Na plus za to znacznie więcej: ciekawi, głębocy bohaterowie; humorystyczne przedstawienie plażowania nad Bałtykiem; język autorki i autentyczność!

Polecam! Ale tak jak mówię, nie jest to najmocniejsza książka Chmielewskiej.

ElViento | 2017-12-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Wciągająca, dobrze napisana. Wartka akcja, nadmorskie klimaty, dużo się dzieje. Polecam.

Stokrotka | 2017-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Joanna spędza urlop w Krynicy Morskiej. Śmierć jednego z plażowiczów staje się początkiem długiego, mocno zagmatwanego śledztwa, w które angażuje się bohaterka i kilkoro jej znajomych.
„Duża polka” Joanny Chmielewskiej jest powieścią dosyć nierówną, ma lepsze i słabsze fragmenty. Genialnym posunięciem była postać wścibskiego i nad wyraz denerwującego Zygmusia, który swoim zachowaniem doprowadzał Joannę do obłędu. I nie tylko Joannę, bo całe otoczenie miało go na wariata. Śledztwo – jak dla mnie – jest zbyt zakręcone. Multum postaci i chaosu. Miło się czyta jednak powieść, której akcja rozgrywa się w miejscu dobrze znanym. Doskonale też rozumiem polowanie bohaterki na świeżą, smażoną rybkę. Ubawiły mnie humorystyczne, a zarazem realistyczne opisy urlopowania nad polskim morzem. Lekka, rozrywkowa lektura.

Fantomas | 2017-05-04
Przeczytana: 04 maja 2017

Nie oceniam ponieważ dotarłem tylko do 104 str. Styl pisania pani Chmielewskiej totalnie mi nie odpowiada.
Podziwiam osoby, które zaczytują się w jej książkach i oceniają dając 9 lub 10*.

książek: 2019
Efemeryda | 2017-03-24

Z sentymentu do autorki. Takie sobie przyjemne czytadełko. Mnie rozbawiła chociaż to jedna ze słąbszych, w moim odczuciu, powieści autorki. Nadal polecam dla zestresowanych.

Wilczyca | 2017-03-21

dawno temu