drepers

Inne wydania

Tym razem główna bohaterka, Joanna, szuka mieszkania dla swojej ciotki z Kanady. Odwiedzając wiele miejsc, trafia w końcu do lokalu, w którym są… dwa trupy. Zawiadamia policję i nie czekając na przyjazd funkcjonariuszy, opuszcza lokum – ma do obejrzenia kolejne mieszkania. Wplątana w aferę kryminalną, nieoczekiwanie staje się jedną z podejrzanych…

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/product/149119-drugi-watek...(?)

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/product/149119-drugi-watek...»

teri | 2014-03-21
Przeczytana: 20 marca 2014

Niestety,jest to jedna z Jej slabszych ksiazek.Nie ubawila mnie nic a nic.Ani pierwszy,ani drugi watek,rowniez mnie nie zaciekawil.Przeczytalam,zeby zaliczyc nastepna ksiazke pani Joanny.La deluzjone.........

Renax | 2014-03-19
Przeczytana: 18 marca 2014

W dumie książkę czytało się dobrze, ale troszkę tak wygląda, jakby akcję na siłę skręcono.
A każdym razie miły kryminał do przeczytania w popołudnie. Dwugłosowość - zaczerpnięta z Królowej Agathy.

atimere | 2015-08-25

Chmielewską skażona jestem od urodzenia, wszystkie książki jej czytałam i wszystkie mam. Ta jak dla mnie plasuje się w środku stawki jeśli chodzi o jej twórczość. Nie rzuca na kolana, ale też nie da się jej zarzucić że jest kiepska, czy niespójna, a już nie daj bóg niestaranna językowo. Wszystkie charakterystyczne elementy twurości Pani Joanny są na miejscu.

Stokrotka | 2015-07-23
Przeczytana: marzec 2015

Akcja (jak na kryminał) nie była zagmatwana i to moim zdaniem jest zaletą tej książki. Historia jest wciągająca, opisana z humorem i lekkością. W powieści pojawia się ciekawa postać trzecioplanowa "piekielny Jacuś", spec od badania odcisków palców i mikrośladów, zwany też przez współpracowników "strasznym gówniarzem". Wszystkich denerwuje tym, że jest nieomylny i rozszyfrowuje, ile osób było w danym pomieszczeniu i jakiej płci, zanim oficjalnie zostaną zbadane jakiekolwiek ślady. Potrafi odtworzyć wydarzenia, jakie zaszły na miejscu zbrodni, po wejściu do pomieszczenia. Swoje rewelacje kończy stwierdzeniem: "Ja wam to mówię."

Małgorzata Chabzda | 2014-05-07
Przeczytana: 07 maja 2014

Bardzo zaintrygowały mnie książki P. Chmielewskiej dlatego sięgam po kolejne tytuły. "Drugi wątek" to w miarę zabawny, wciągający i troszkę zagmatwany kryminał. Ile to Pani Joanna w życiu przeszła. Na każdym kroku trup :). Ten kryminał przeczytałam zaledwie w ciągu kilku godzin. Książka zaciekawiła mnie od pierwszej strony, gdy bohaterka znalazła trupa a nawet dwa. Od tamtej pory samo się czytało, nawet nie zwróciłam uwagi na zegarek. Fajna, fajna i jeszcze raz fajna. Na pewno nie zakończę przygody z historiami P. Chmielewskiej dopóki nie przeczytam wszystkich. Polecam bardzo gorąco.

sunflower4387 | 2013-10-18
Przeczytana: 18 października 2013

A tak, mnie tachneło na tą Chmielewska. Kiedyś przeczytałam pare jej ksiażek, ale zupełnie nie pamietam jakie... A że uwielbiam wszelkie kryminały i sensacje. A Chmielewska jest jedną z najbardziej znanych twurczyń tego gatunku. Stwierdziłam, że nie wypada tak nic nie pamietać i przeczytałam. Tymbardziej, że ostatnio wstrząsnełą polską smutna wiadomość o jej śmierci. To drogą wstępu.

Co do Ksiażki musze przyzcać, że to po prostu cała Chmielewska. (Jak sie okazało doskonale pamietam sposób pisania tej Pani.) Trup ściele się gesto. A dokładnie 3 trupy. Wszystko opatrzone doskonałym poczyciem humoru autarki. Bohaterowie sympatyczni. Henio - przecudowna gapa, choć nie do końca gapa. A czym potulna, biedna ofiara różni sie od przebiegłego i chytrego przestepcy? Może niczym. Może Zajac jest jednocześnie lisem ...

Polecam wszstkim którzy lubia humor i pomysłowosć Pani Chmielewskiej. Ja zdecydowanie lubie.

Nitroprusydek | 2014-01-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Lubię Chmielewską. To nic, że nadając tytuł książce, później natykamy się na niego podczas lektury, i że humor nie jest super powalający. Jej książki po prostu mają klimat, polski klimat, gdzie czuję się swojsko, gdzie policja nie jest od razu superagentami, a ludzie gmatwają swoje życie tak po naszemu. Dodatkiem jest niestandardowy często dobór słów.

Degamisz | 2014-04-12

Jakoś tak bez szału. Przeciętna moim zdaniem i tyle

acronka | 2013-12-29
Na półkach: Przeczytane, 2013, Z biblioteki
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Chmielewska prawie nigdy nie zawodzi. Przy jej książkach odpoczywam, zatapiam się. Do wielu wracam, bo należą do ulubionych.
Nie czytałam jej książek "po kolei", tylko trochę z przypadku, na wyrywki, jak wpadły w ręce. Gdy zaś okazywało się, że coś przeskoczyłam, albo nie doczytałam, wtedy ustawiałam właściwą kolejność, by mieć jasność sytuacji.
Teraz akurat po książki autorki sięgam od czasu do czasu dla relaksu, bo wiem, że spędzę miło czas z książką. "Drugi wątek" czytałam po raz pierwszy. Ciekawa, w typowym "chmielewskim stylu", pełna humoru, zabawna, zgrabna i spójna. Polecam.

Karolina | 2014-05-28

pamiętam że książkę kupiłam za 1 zł w odrzutach w antykwariacie i bardzo miło mnie zaskoczyła uśmiałam się jak zawsze przy książkach tej autorki, wiadomo jest morderstwo itp, a jednak opisy i poczucie humoru jest jak zawsze obecne w jej książkach