Duża polka

Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Vers kryminał, sensacja, thriller
Vers
1995-01-01
1995-01-01

Śmierć dobrego znajomego Joanny na plaży w Krynicy Morskiej i afera przemytnicza z mafijnymi porachunkami w tle tylko pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Autorskie śledztwo, które rozpoczyna główna bohaterka, pomoże odkryć, że obie sprawy prowadzą do tego samego środowiska wpływowych osób ze świata biznesu i polityki.

Powrót po latach do książek, które się kiedyś uwielbiało ma niesamowicie słodki smak.
Nasze nowe doświadczenia, wspomnienia - wszystko, co się zdarzyło od poprzedniej lektury sprawia, że książka jest inaczej interpretowana i rozumiana.
Na tym polega fenomen Chmielewskiej - ona może towarzyszy nam całe życie. Bawić, odstresowywać na nowo.

Powrót po latach do książek, które się kiedyś...

Uwielbiam pióro Joanny Chmielewskiej, szczególnie jej wcześniejsze kryminały. Najlepsze na chandrę. Późniejszym dziełom już brakuje trochę tego świeżego humoru, ale umiejętność spojrzenia na życie z przymrużeniem oka pozostała autorce do końca życia. Joanna Chmielewska ma lekkie pióro, utrzymuje wartką akcję i zawsze znajdzie sposób na wtrącenie w fabułę nieprzewidzianych zwrotów akcji , które niezmienni zadziwiają czytelnika. Nie jest to arcydzieło literatury kryminalnej, ale dobra, lekka lektura na poprawę humoru. Do tego nadmorskie klimaty, zdecydowanie urozmaicą naszą czytelnicza ucztę. Polecam ot, tak na poprawę nastroju, rozluźnienie po codziennych stresach, rozjaśnienie jesiennych smutnych humorów.

Ale kołomyja, po Chmielewskiej można się spodziewać pomieszania z poplątaniem w humorystycznym stylu.

Ponowny powrót by odświeżyć po latach okazał się cienki jak treść książki....wieje flądrą i nudą
Po 30 stronach poległem

Po 30 stronach poległem

Pozycja z serii "Można, ale nie trzeba". Dla mnie zbyt chaotyczna, pisana jakby jednym ciągiem. Wszystko działo się jakby w jednej chwili, przez co nie mogłam skupić się na treści i tak trochę czytałam "po łebkach".

W sumie nie wiem o czym czytałam. Nie polecam.

W sumie nie wiem o czym czytałam. Nie polecam.

Zagmatwana fabuła, świetny humor i nadmorskie klimaty... Nadal uwielbiam Chmielewską, w tym przypadku za postać Zygmusia:) Polecam!!!

Sam tytuł sugeruje wielki galimatias, i tak jest. Potoczysty, pełen humoru język.

Z całym szacunkiem i uwielbieniem dla autorki, ale w moim odczuciu to jedna z jej słabszych książek. Mimo to wartą przeczytania by zapoznać się z genialnym Zygmusiem.......

Chmielewska tradycyjnie gwarantuje świetną rozrywkę, nic dodać, nic ująć.

Chmielewska tradycyjnie gwarantuje świetną rozrywkę, nic dodać, nic ująć.

Uwielbiam pióro Joanny Chmielewskiej pisze lekko, przyjemnie, świetnie, fabuła niezwykła,wartka akcja, nadmorskie klimaty morskie i morderstwo.
Świetny, rewelacyjny kryminał.

Świetny, rewelacyjny kryminał.