Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym

Tłumaczenie: Olga Siara
Wydawnictwo: Insignis
Be the Miracle: 50 Lessons for Making the Impossible Possible
joly_fh

Nowa książka autorki bestsellera Bóg nigdy nie mruga, cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Tym razem Regina Brett dzieli się z nami opowieściami o tym, że szczęście zależy od nas samych – naszych wyborów i decyzji, które najczęściej nie są aż tak trudne, jak się z pozoru wydają. A każda próba zmiany świata wokół siebie na lepsze sprawia, że dokonujemy cudów. Cudów, które są osiągalne dla każdego z nas. Codziennie. Regina Brett nie stawia przed swoimi czytelnikami zadania ponad ich miarę. Niezależnie od tego, czy humorystycznie, czy refleksyjnie, zawsze pisze z niezachwianą wiarą w człowieka, w dobro, które w nim tkwi i które sprawia, że niemożliwe staje możliwe. Jesteś cudem to zbiór inspirujących lekcji o tym, jak niewiele trzeba, by zmienić coś na lepsze. To 50 felietonów, które obudzą w czytelniku natchnienie. Choć każdy z nich to zupełnie inna historia, zebrane razem tworzą przewodnik pomagający dostrzec i docenić siłę zmian na lepsze – małych cudów. Regina Brett pisze od 1986 roku. Za felietony drukowane na łamach największej gazety w Ohio, „The Plain Dealer”, otrzymała wiele krajowych i stanowych nagród. Była też dwukrotnie nominowana do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu. Jej ostatnia książka, Bóg nigdy nie mruga, trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa”. Regina Brett prowadzi swój własny talk-show oraz stale wspomaga organizacje non profit.

źródło opisu: Wydawnictwo Insignis, 2013

źródło okładki: www.insignis.pl

"Tak, tak, tak, tak, tak. Mogę robić wszystko, co dobre, lepiej niż wszyscy inni."

Codzienna dawka motywacji, przemyśleń, refleksji. Kolejny zbiór felietonów Reginy Brett, przy których wystąpi nie jeden uśmiech, jak i nie jedna łza.

"Życie jest nieprzewidywalne, ale ty nie musisz."

Troszkę rad, w końcu pani Regina jest naszą Ciotką Dobrą Radą i dobrze się nami zaopiekuje. Może rzeczywiście popełniam błąd czytając to wszystko na raz? Może powinnam sobie zostawić kazdy rozdział na jeden dzień? Będę musiała tak zrobić przy najbliższej okazji!

"Dumbledore wyjaśnił Harry'emu Potterowi, że to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy – o wiele lepiej niż nasze zdolności."

I oczywiście prawdy moralne. Nie tylko z książkek, uczmy się również od najmłodszych (https://www.youtube.com/watch?v=qR3rK0kZFkg), od zwierząt, od pozytywnie zakręconych ludzi!

Wszystko składa się na niesamowitą lekturę! Trudny dzień czy nie - warto ją mieć przy sobie!
I pamiętaj, że niemożliwe zawsze...

Książkowo_czyta | 2013-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2013

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Insignis za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Z twórczością tej autorki zapoznałam się już przy okazji jej debiutu, którym była książka "Bóg nigdy nie mruga"...

Tym razem autorka w swoich lekcjach kładzie nacisk na ogromną wartość istoty ludzkiej samej w sobie. Podkreśla, iż każdy z nas ma w życiu do wypełnienia jakieś zadanie... Każdy nawet najmniejszy gest w kierunku drugiego człowieka czy też otwarcia się na to co przynosi nam życie ma ogromne znaczenie choćby nam wydawało się zupełnie odwrotnie...

Książkę tę podobnie jak poprzednią czyta się jednym tchem... Notki autorki są krótkie acz niezwykle treściwe... Przepełnia je głęboka wiara w człowieka i jego ogromne możliwości... Pani Regina zawarła w nich także ogromną pochwałę dla cudu życia, który każdego dnia jest jej i naszym udziałem...

Publikację tę polecam każdemu lecz w szczególności tym, którzy zmagają się z wątpliwościami dotyczącymi wartościowości ich życia zwłaszcza w...

Piotr | 2013-12-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Druga książka Reginy Brett wydana w Polsce i ja ponownie po lekturze widzę i czuję głęboko, jak słowa wpływają na zmianę moich odczuć i widzenia świata. Osobiście nazywam ją „misjonarką słowa”. Autorka podaje proste historie z życia, które czyta się z wielkim zainteresowaniem i które przylegają do nas, otaczają nas i nas zmieniają. Po raz kolejny nie potrafiłem długo napisać niczego po przeczytaniu lektury. Kocham mądre książki, oparte na obserwacjach z życia i napisane sercem. Ta się do takowych zalicza.
Autorka przedstawia nam prostych ludzi, pokazuje ich historie, w których zawarte jest to „coś”, co pozwala na medytację każdego rozdziału. Pisarkę cechuje wielka mądrość i empatia, a wszystko okraszone miłością do drugiego człowieka. Regina Brett ma wyjątkowy dar poruszania martwych liter i zamieniania ich w pasjonujące powieści mieszczące się na maksymalnie kilku stronach osobnego rozdziału.
Po lekturze „Bóg nigdy nie mruga” nie sądziłem, że autorka jeszcze mnie zaskoczy....

Bożena1 | 2013-12-10

Przerwałam czytanie tej książki na jakiś czas, jak dla mnie zbyt "amerykańska" - nie daj się, uśmiechaj się , powtarzaj " jestem cudem, wszystko mi wolno" - zbyt dużo tego, a wcale nie jestem pesymistką. Wolę zdecydowanie książki bardziej zbliżone do naszych realiów. Niektóre opowiadania są dobre, ale część - mimo wszystko - zdecydowanie oderwana od rzeczywistości.
Napiszę kolejną opinię po przeczytaniu całości, może nie mam racji - poczytamy, zobaczymy...
Przeczytałam - moja opinia jak na początku, ale to tylko moja opinia.

Thomas886 | 2015-08-07
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Regina Brett przedstawia kolejną książkę, którą można potraktować luźno jako pewnego rodzaju przewodnik, instrukcję, plan postępowania, by każdy dzień był lepszy, by cieszyć się z każdej chwili swojego życia, by uczynić niemożliwe możliwym.
Po przeczytaniu nachodzą chwilę na refleksje na temat własnego postępowania i przynajmniej ja zastanawiałem się nad wieloma sytuacjami w swoim życiu, gdzie inaczej bym postąpił, a może jednak tak samo?
Myślę, że to jest dobra książka, by każdy z Nas zastanowił się co można zrobić dobrego dla siebie i dla innych, jak pokazać innym poprzez własne postępowanie, że dobro jednak istnieje i to w każdym człowieku, tylko trzeba je odkryć.

Hanna | 2015-04-18
Przeczytana: 2014 rok

Druga część felietónów Reginy jest bardzo przyjemna w czytaniu. Autorka przypomina nam o wielu ważnych rzeczach w życiu, które w zwykłej codzienności nam ulatują. Przypomina nam o modlitwie o kochaniu, o tym by czerpać radość z małych rzeczy. Przypomina nam o nas samych. Udowadnia przede wszystkim, że kazdy z nas jest wyjątkowy, ma swoją drogę, jest utalentowany i może się spełnić w życiu, tak jak tylko sobie zamarzy. Przedstawione są różne historie ludzi, ich zachowania, dzieki temu Regina daje nam obraz tego , że Ty właśnie jesteś cudem:)

Polecam.

Hania.

ivv | 2017-03-31

Ta książka to taki kopniak, żeby nie marudzić, tylko cieszyć się życiem.

Kwintesencją tej książki jest lekcja 15, gdzie autorka wymienia wszystkie rzeczy, które mogą powodować naszą radość i dobre samopoczucie: chłodna strona poduszki, upieczenie ciasteczek, czytanie dowcipów, zaczęcie od deseru, flanelowa piżama, taniec country, otrzymanie listu, nowe skarpetki, soczysta brzoskwinia, świeżo skoszona trawa, stare zdjęcia, dopasowane dżinsy...

Warto nie przejmować się drobiazgami, tylko wrzucić na luz, bo "życie każdego z nas kiedyś się kończy. Nasza data ważności musi minąć..."

Momentami trochę mi się dłużyła, bo dużo było rzeczy, które w gruncie rzeczy dotyczyły tego samego tematu. Dla osoby, która ma dużo poważnych problemów - taka książka może być aż za bardzo hurra-optymistyczna, ale zwykłego szaraczka, który zawsze narzeka na poniedziałek i chmury za oknem - polecam.

Kasiek m | 2013-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2013

Gdy zaczęłam czytać„Jesteś cudem”była pierwsza w nocy, miałam przeczytać tylko rozdział.Skończyłam dobrze po drugiej, tylko dlatego że następnego dnia, a właściwie już rano miałam iść do pracy.Po twarzy płynęły mi łzy, nie ze zmęczenia, a ze wzruszenia.Regina Brett udowodniła mi, że z pisania felietonów można uczynić misję. Zmieniać świat na lepsze i dotykać dusz.Tak jak poprzednia książka, ta podzielona została na pięćdziesiąt „lekcji”, których tematy wyznaczają nam kierunek zmian.Treścią tych lekcji są przemyślenia autorki, obserwacje, bądź historie ludzi, którzy są najlepszym przykładem, że warto ciężko pracować, modlić się i stawać się lepszym.Że ten wysiłek popłaca.Szczęście nie jest utożsamiane z pełnym kontem, najnowszym samochodem i markowymi ubraniami.Szczęście to stan umysłu, należy się pogodzić ze swoim życiem, przy czym to pogodzenie nie oznacza rezygnacji, smutku, autorka zachęca nas abyśmy powiedzieli życiu radosne tak.Historie które opowiada Regina Brett dają do...

Ela | 2014-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2014

Książka pokazuje, że każdy z nas jest cudem. I z tym ogólnym przesłaniem książki się zgadzam.
Ale... Może nie czytałam jej w odpowiednim momencie życia? Wierzę w siebie i ludzi mnie otaczających, moje życie dla mnie jest pełne, nic w nim nie brak. Dlatego chyba nie wywarła na mnie zapierającego dech w piersiach wrażenia.
Książka ta raczej na gorsze chwile w życiu, szczególnie gdy wątpimy w ludzi. Bo Autorka pokazuje w niej, że nawet Ci najmniejsi mogą być tymi największymi.
Podobała mi się jej forma, kolejne rozdzialiki jako lekcje. Ciekawy zamysł i myślę, że sprawdził się bardzo dobrze.
Pisane prosto, przystępnie. Może za dużo Boga w tym wszystkim, ale ma to i swoje plusy.
Ogólnie polecam, szczególnie gdy wątpimy w ludzi.

Gilles | 2017-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Nie rozumiem siebie, przy tragicznych/smutnych wydarzeniach jestem zimny jak lód, może w życiu dwa razy uroniłem łezkę przy takiej okazji... Za to, jak widzę dobro, to od razu mi się oczy moczą... Ale o co chodzi? Podczas tej lektury miałem co rozdział moment, gdy oczy zachodziły mi mgłą.
Jednak od początku. Wziąłem książkę do ręki w chwili, gdy jedyną rzeczą, na jaką miałem ochotę, było siedzenie i gapienie się w ścianę. Natłok pewnych spraw mnie przygniótł, oczywiście z mojej winy w większości, ale to pomińmy na ten moment.
Podchodziłem do tego bardzo sceptycznie, bo jak mi ma jakaś książka pomóc. I rzeczywiście, mógłbym powiedzieć, że ta książka jak inne tego typu są napakowane frazesami i tak jest, w kółko jest powtarzane to samo. Jednak tu przykłady z życia, historie ludzi powodowały u mnie spokój i myśl, że przecież wystarczy ruszyć tyłek i powoli, naprawdę powoli zacząć działać. Nie jestem w sytuacji beznadziejnej. Tylko trzeba wykonać jakiś ruch. Naprawdę mogę polecić...

Książki karmią moją duszę – wywiad z Reginą Brett

Na początku listopada miała swoją premierę kolejna książka Reginy Brett zatytułowana „Twój dziennik”. To rodzaj uniwersalnego kalandarza na każdy rok. Regina Brett na prośbę wydawnictwa napisała 12 zupełnie nowych lekcji, z których większość jest inspirowana jej dwukrotnym pobytem w Polsce. W związku z tym przypominamy wywiad, który przeprowadziliśmy z autorką podczas jej ostatniej wizyty.

Nowa książka Reginy Brett

Po dobrze przyjętych przez recenzentów książkach „Bóg nigdy nie mruga” i „Jesteś Cudem” doczekaliśmy się premiery kolejnego tytułu ich autorki, Reginy Brett. Tym razem jest to „Twój dziennik” z 12 nowymi lekcjami napisanymi specjalnie dla polskich czytelników.