Mapa nieba. Nauka, religia i zwykli ludzie udowadniają, że zaświaty naprawdę istnieją

Tłumaczenie: Rafał Śmietana
Wydawnictwo: Znak Literanova
The Map of Heaven. How Science, Religion, and Ordinary People Are Proving That the World Beyond Is Real
zdrowie, medycyna
Ag2S

Eben Alexander znów dostarcza dowodów na istnienie Nieba. Eben Alexander, znakomity neurochirurg, w swojej przełomowej książce „Dowód” opowiedział o niesamowitej podróży, jaką odbył poza granicę życia i śmierci. Śmierć kliniczna pozwoliła mu na chwilę zajrzeć do urzekającego świata Nieba, w które jako sceptyk wcześniej nie wierzył. Wkrótce przekonał się, że jest jeszcze wielu ludzi, którzy...

Eben Alexander znów dostarcza dowodów na istnienie Nieba.

Wkrótce przekonał się, że jest jeszcze wielu ludzi, którzy także dotknęli tej najważniejszej tajemnicy istnienia. Dotąd milczeli, wstydzili się mówić, ale dzięki odważnemu świadectwu Ebena, postanowili opowiedzieć mu własne zaskakujące, często przejmujące, dające nadzieję historie.

Ich świadectwa posłużyły autorowi „Dowodu” do utkania nadzwyczajnej opowieści o zagadkowych doświadczeniach, pozwalających uwierzyć, że nasz świat ma jeszcze jeden wymiar, głęboko skryty, czysto duchowy, który czasem wyczuwamy, ale którego nigdy dotąd nie opisano tak przekonująco.

Nowa książka Ebena Alexandera dostarcza kolejnych dowodów na to, że życie po śmierci istnieje.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

_fantasquemagorie_ | 2016-05-21
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Czytanie tej książki to może nie droga przez mękę, ale droga przez kaszę mannę zakrapianą oliwą.

Zupełnie bez wyrazu. Ni to rozprawa filozoficzna, ni traktat naukowy. Trąci pseudointelektualnym bełkotem rodem z poradników o wszystkim i o niczym, które wykwitały jak grzyby po deszczu w latach 90-tych.

Choć zagadnienia dotyczące życia po życiu, pogranicza życia i śmierci, śmierci klinicznej jako takie uważam za jak najbardziej godne uwagi i interesujące, to w przypadku "Mapy nieba" tak szeroko anonsowana niesamowitość historii jest dyskusyjna, a dotknięcie tajemnicy wydaje się znikome.

Już chyba podręczniki języka polskiego i historii sztuki z niegdysiejszych ogólniaków traktowały temat w dużo bardziej sensowny i pogłębiony sposób. Tutaj mam poczucie estetyki sekty lub przemówień amerykańskich oratorów-proroków wykorzystujących cierpienie i zagubienie ludzi, którzy w trudnych chwilach są w naturalny sposób osłabieni, a zatem podatni na przylgnięcie do czegokolwiek co może...

Książkowo_czyta | 2015-10-29
Przeczytana: 27 września 2015

To już druga książka autorstwa Ebena Alexandra, która miałam sposobność przeczytać; została ona napisana we współpracy z Ptolemy’m Tompkinsem. Na kartach „Mapy nieba” powracamy ponownie do tematyki doświadczeń z pogranicza życia i śmierci, które stały się udziałem samego autora, jak również osób, których świadectwa umieszczone zostały w tej publikacji.

Kwestie dotyczące zaświatów, istnienia życia pozagrobowego i wszelakich związanych z tą tematyką zagadnień od wieków były i nadal są wciąż tak samo fascynujące i niezgłębione dla wielu ludzi na całym świecie.

W swojej najnowszej książce autor nie tylko przypomina swoje własne doświadczenia, o których pisał w swoim poprzednim dziele lecz również dotyka bardziej filozoficznego aspektu tychże zagadnień zderzając ze sobą dwie filozofie: Arystotelesa i Platona.

Dla czytelników, którym bliska jest znajomość tych opcji książka z pewnością okaże się interesująca i bardzo merytoryczna. Natomiast dla przeciętnego czytelnika, do jakich...

eduko7 | 2016-01-21
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Myślę, że tym razem Autor może bardzie zaciekawić osoby, które poszukują naukowych podstaw wywodów, interesują się filozofią, mają potrzebę spojrzenia na problem z różnych perspektyw. Choć dla mnie (mimo, iż nauka jest mi bliska) problem naszego istnienia i istnienia życia po życiu ma wciąż bardziej duchowy wymiar, oparty na wierze, której nie muszę naukowo potwierdzać.

JoannaC62 | 2014-12-06
Przeczytana: 05 grudnia 2014

Bardzo dobra kolejna książka E. Alexandra.Dająca szansę na wiele przemyśleń. Choć pozostawiająca mnóstwo pytań,ktore chciałabym zadać autorowi.Nie mniej polekturzejest się optymistycznie nastawionym do tego co po śmierci.Oczywiście można w to wierzyć lub nie... to już decyzja bardzo osobista każdego z Nas

Melania | 2014-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2014

Eben Alexander, amerykański neurochirurg to autor bestselerowej książki "Dowód" gdzie przedstawił nam wizję zaświatów. Sceptycznie podchodził do wszelkich zagadnień dotyczących wiary, gdy zachorował na zapalenie opon mózgowych i przebywała w śpiączce przez siedem dni a lekarze dawali mu znikome szanse na przeżycie, on odkrywał Niebo. Swoje przeżycia przekazał nam w książce "Dowód", a teraz wraz z Ptolemy Tompkinsem przedstawia nam nowe dowody na istnienie nieba w książce "Mapa nieba".

Myślę że każdy z nas jest ciekawy co nas czeka tam po drugiej stronie, gdy nasze życie zakończy się tu, a zacznie tam - w niebie (jeśli oczywiście tam trafimy). "Niesamowite historie ludzi, którzy dotknęli tajemnicy życia po życiu" [1] to cytat z okładki książki który od razu mnie zaintrygował, oczywiście nie raz słyszeliśmy historie ludzi którzy widzieli tunel i światełko na jego końcu, ale przyznam się Wam że nie czytałam o tym w książce która przedstawiał by to w naukowy sposób, bo tego właśnie...

betina360 | 2015-11-16
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 16 listopada 2015

Czy istnieje zycie po smierci? Ja mysle ze tak. Eben Alexander neurohirurg pokazuje ze swiat moze miec jeszcze jeden wymiar duchowy ktory czasem mozemy wyczuwac. Po przeczytaniu tej ksiazki napewno mniej sie boje smierci. Jako osoba wierzaca wierze ze tam jest lepiej niz tu na ziemi.

a_psik | 2015-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których nie śniło się naszym filozofom.
Szekspir, Hamlet

Niedawno miałam okazję poznać książkę Ebena Alexandra pt. "Dowód", w której to ten amerykański neurochirurg ukazał swoją wizję zaświatów. Zaświatów, w które jako sceptyk nie wierzył. Dopiero, gdy doświadczył zapalenia opon mózgowych i po tygodniu śpiączki obudził się i wrócił do żywych, opowiedział o swoich przeżyciach (wizycie w czymś na kształt nieba). Zmienił się jego światopogląd i podejście do kwestii życia po śmierci. W książce "Mapa nieba" postanowił wraz z Ptolemy Tompkinsem zaprezentować nowe dowody na istnienie nieba.
Eben Alexander posiłkuje się poglądami wielkich uczonych. Przywołuje opinie Platona, Sokratesa, Arystotelesa czy Newtona na temat istnienia nieba. Więcej tutaj naukowego toku myślenia niż w poprzedniej książce, co początkowo mnie zniechęcało, jednak później dostrzegłam sens w tym zamyśle Autora. Alexander wie, że nie tylko jemu było dane przejść z jednego świata do...

Ella | 2015-12-06

Kontynuacja bardzo ciekawego skądinąd "Dowodu" wydaje mi się pisana jakby na siłę, jakby autor z "Dowodu " chciał wycisnąć jeszcze więcej, chociaż już nie bardzo jest co. Dużo tutaj odniesień do nauki, szczególnie filozofii, co trochę nudzi. Krótko mówiąc druga część nie wnosi nic nowego do poruszonego w "Dowodzie" tematu. Ale przeczytać można.

Agaaa006 | 2014-11-06

Chyba każdy z nas chociaż raz zadał sobie pytanie, co czeka nas Tam, po śmierci? czy istnieje inny wymiar, gdzie każda dusza opuszczająca swoje martwe ciało trafia. Może tak naprawdę przed nami jest nicość, rozpłyniemy się w niebycie i tak będzie wyglądał kres naszej ziemskiej egzystencji.. Myślę,że ta wizja jest bardzo przerażająca, ale pewności nie ma tak naprawdę nikt, jak to będzie. W poniższej książce, autor opowiada swoje własne przeżycia, przemyślenia. Czy dzięki Mapie Nieba będziemy bliżsi odpowiedzi?

Autor przede wszystkim stara przybliżyć czytelnikowi obraz życia, sferę duchową człowieka z perspektywy lekarza, neurochirurga, którego tok myślenia był bardziej pragmatyczny, aniżeli filozoficzny. Wszystko z czego się składamy, nasza budowa oraz wyjaśnienia na poszczególne zagadnienia mają odpowiedź, we wzorach, badaniach. Jeżeli coś jeszcze nie zostało wyjaśnione to kiedyś na pewno znajdzie się rozwiązanie. W taki sposób myślał do pewnego czasu, a dokładnie do wydarzenia,...

ampH | 2015-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2015

Od razu udało mi się dostać dwie książki dra Ebena Alexandra, dzięki czemu mogłem swobodnie manipulować kolejnością czytania i przeplatania innymi pozycjami. Może "dostać" to za duże słowo, gdyż obie zostały przeze mnie pożyczone, jednak ważny jest fakt, iż stałem się choć na chwilę posiadaczem obu książek. Druga część poszła mi zdecydowanie szybciej - zarówno dlatego, że jest krótsza, jak i z powodu nieco ciekawszej i barwniejszej treści. Jak zobaczycie z dalszej części opinii, zawartość książki nijak ma się do jej tytułu, aczkolwiek niesie ze sobą wiele bardzo interesujących i przydatnych informacji, które warto przetrawić i przemyśleć.

Jest to w pewnym sensie kontynuacja książki o tytule "Dowód", którą dr Eben Alexander wydał półtora roku wcześniej, jako świadectwo swoich przeżyć na pograniczu śmierci. Tym razem skupia się na dowiedzeniu, że inne światy istnieją, a każdy może stworzyć swoją własną, tytułową mapę nieba. Na dowód tego przytacza listy od swoich czytelników,...