Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym

2013-11-06
2013-11-06
Olga Siara
refleksja opowiadania dobro natchnienie

Wahałam się między 5 a 6... dlaczego? Niektóre rozdziały zrobiły na mnie wrażenie i w jakiś sposób podniosły mnie na duchu, ale zdecydowanie więcej rozdziałów bardzo mnie nudziło. Nie liczyłam na złote rady, ale niektóre myśli autorki są mocno okrojone. Zbiór opowieści o różnych ludziach, a każdy z nich w jakiś sposób cierpiący. Czytałam pierwszą powieść autorki i liczyłam znaleźć tu coś "innego", niestety książki nie różnią się od siebie za bardzo, można powiedzieć, że zostały napisane na jedno kopyto.

Bardzo pozytywna i optymistyczna książka. Doświadczenia autorki i historię różnych osób, które spotkała na swojej drodze. Opis doświadczenia ciężkiej choroby: raka piersi. Opisane niezwykle cenne i proste lekcje życia. " Jesteś cudem" to najlepszy poradnik samorozwoju, autoterapii, który dotąd przeczytałam a właściwie przestudiowałam, bo to nie było tylko czytanie książki ale podróż w głąb swojego umysłu i duszy. To takie proste uwierzyć, że my, nasze życie jest cudem, a zarazem takie trudne. To co, od jutra budzimy się jakby każdy dzień był cudem? Ja stosuję tę technikę już kilka miesięcy a dziś mam dodatkowa moc dzięki Reginie. Jesteś cudem i bądź nim każdego dnia dla siebie i innych. Jeśli jeszcze w to nie wierzysz spróbuj być cudem. Zobaczysz jakie to proste 🙂 Niektóre osoby zarzucają autorce, że za dużo w książce Boga, ale niech każdy wierzy w co chce. Dla mnie, agnostyczki, była taka myśl, że jednak jest jakaś metafizyka, która nas otacza i widzimy ją w każdym momencie. Ale czy wiara w Boga lub niewiara w niego nie pozwoli nam dostrzec cudów?

Poprzednia część mnie urzekła, a tą ledwo mogłem znieść.

Poprzednia część mnie urzekła, a tą ledwo mogłem znieść.

Regina Brett jest niezwykłą kobietą. Wygrała walkę z rakiem piersi. To już jej druga książka, którą omawiam na blogu. Pierwszą była "Bóg nigdy nie mruga". Lektura tejże książki nie zajęła mi długo, jednak - ważne też jest, by czytać ją miejscami powoli , i - zatrzymać się, zadumać, zastanowić. Regina Brett skonstruowała tę pozycję w taki sposób, by właśnie - miejscami - od czasu do czasu - zwyczajnie przystanąć. Nie ze wszystkim jednak zgadzam się z Autorką. Tutaj bardzo ważne jest własne podejście do wiary, do Boga, do religii. Brett napisała książkę z pozycji katolickiej. Ale czy to ważne? Ważne, że powstało niezwykłe dziełko, które na świecie jest rozchwytywane - jak przysłowiowe świeże bułeczki. Jest to w sumie poradnik, a tych na rynku czytelniczym i księgarskim mamy bez liku. Ale jak powyżej wspomniałem - to już druga książka Autorki, gdzie "zagrało". Jak w tytule - prowadzi nas przez poszczególne rozdziały, ucząc, wskazując - i udowadniając - że każdy z nas, każda z nas jest swoistym cudem. Że każdy ma swoją ścieżkę życiową, którą można w każdej chwili, bez względu na wiek odkryć. Że można się rozwijać do wieku niemal stu lat - co udowadnia rozlicznymi przykładami. Serdecznie polecam, z Autorką można miejscami się nie zgadzać, ale jest to książką z kategorii, którą chyba warto przeczytać.

książka jest o wszystkim i o niczym. Momentami trudno mi się ją czytało. Nie zawsze rozumiałam te lekcje. Sądzę jednak, że jest ona przyjemna i warto ją przeczytać.

To taki balsam dla duszy. Ta książka to takie przypomnienie o tym, po co tu na ziemi jesteśmy. O byciu dobrym i szczęśliwym bez względu na status społeczny czy ilość posiadanych pieniędzy. O dzieleniu się dobrem z innymi. O byciu cudem bez względu na to, czy jesteśmy panią zarządzającą łazienkami w galerii handlowej czy szanowanym społecznie lekarzem.

Książka o wszystkim i o niczym. Paulo Coelho ma dużą konkurencję

Książka o wszystkim i o niczym. Paulo Coelho ma dużą konkurencję

Autorefleksja i spojrzenie na cele w życiu to czeka każdego czytelnika książki. Polecam niczym analiza SWOT ;)

Piękna książka, to napewno. Jednakże podoba mi się najmniej ze wszystkich dzieł Reginy. Jest tu aż za dużo Boga. Każda lekcja opiera się na wierze, w pozostałych książkach jest to bardziej dyskretnie napisane.
Jest to zdecydowanie najbardziej pobożna książka autorki.
I zdecydowanie najbardziej pobożna książka jaką ja czytałam.
Przez niektóre rozdziały nie mogłam przebrnąć, bo w każdym zdaniu musiało się znaleźć słowo Bóg. Mam wrażenie, że rozdziały dzielą się tutaj na te o raku, Bogu i te ciekawe. W pozostałych książkach było inaczej, ciekawiej.
Zagiętych mam 11 lekcji, tyle mi sie spodobało.

Jest to zdecydowanie najbardziej pobożna książka autorki.
I zdecydowanie najbardziej pobożna książka jaką ja czytałam.
Przez niektóre rozdziały nie mogłam...

Wcześniejszą książkę Autorki oceniłam lepiej, teraz miałam wrażenie, że czytam powtórkę. Nie chodzi o historię, ponieważ w pierwszej części jest więcej o samej Reginie, teraz natomiast o osobach, które poznała. Choć powtarzają się informacje. I styl pisania i ten optymizm i dobre zakończenia tych historii- to sprawia, że mam wrażenie jakbym ponownie czytała tą pierwszą książkę. „Jesteś cudem” jest jednak dobrą pozycją. Łatwo i szybko się ją czyta. Wywołuje uśmiech, wzruszenie i skłania do przemyśleń.

Regina Brett Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym Zobacz więcej