Trening szczęścia

Cykl: W dżungli podświadomości (tom 4)
Wydawnictwo: G+J
trening, szczęście
poradniki
orchideaidea

Wiesz dlaczego tyle razy wydawało Ci się, że już wyprostowałaś wszystkie swoje myśli, a potem nagle odkrywałaś, że są tak samo poplątane jak zawsze? Bo za szybko ogłosiłaś zwycięstwo. Fałszywe kody podświadomości są jak uparta sprężyna. Myślisz, że już je zwinęłaś w nowy kształt, zaczynasz tańczyć z radości, a one łup! Walą Cię z powrotem po głowie. Kodów w podświadomości nie można zmienić w...

Bo za szybko ogłosiłaś zwycięstwo.
Kodów w podświadomości nie można zmienić w ciągu jednego dnia. I nie wystarczy jedna fantastyczna decyzja. Trzeba ją podejmować na nowo codziennie i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć nowy sposób myślenia.
To jest książka z ćwiczeniami.
Pomogę Ci zbudować szalupę ratunkową i napisać instrukcję obsługi Twojego życia na wypadek dołu. Zrobimy listę pozytywnych rzeczy i takich, od których chcesz się uwolnić. Przypomnę Ci jaki jest twój cel i jak go skutecznie osiągnąć.
Dalej, do dzieła!
Beata Pawlikowska.

źródło opisu: G+J Książki

źródło okładki: G+J Książki

• Pozwól jej odejść
  • Pora westchnień, pora burz
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Tylko ty
  • Cześć, co słychać?
  • Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • Efekt Rosie

7,36 (14 ocen i opinii)
Pora westchnień, pora burz
Magdalena Kawka

7,6 (5 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

6,82 (11 ocen i opinii)
Tylko ty
Federico Moccia

6,72 (25 ocen i opinii)
Cześć, co słychać?
Magdalena Witkiewicz

7,83 (18 ocen i opinii)
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

Bohaterowie są zmęczeni
Maria Nurowska

8,33 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
angelika | 2014-04-04

Twoje zadanie polega więc na tym ,żeby obserwować swoje myśli ,a kiedy pojawi się w nich zazdrość,podejrzliwość,rozczulanie się nad sobą,porównywanie z innymi poczucie ,że jesteśmy gorszy i mniej wartościowy ,to chwyć taką myśl i powiedz do siebie :
Nie porównuje się
Porównywanie się z innymi nie ma sensu.
Koncentruję się na tym,co mam do zrobienia.
Myśl pozytywnie .

Na czwarty tom W dżungli Podświadomości czekałam z ciekawością, co tym razem przygotuję dla mnie Pani Beata .Trening szczęścia zawiera 32 rozdziały w tym wiele ciekawych ćwiczenia do poczucia się szczęśliwą ,pewną siebie osobą jak i spełniające swe marzenia .Ćwiczenia w książce polegają na zmienienie negatywnych ,złych emocji kodów na pozytywne kody podświadomości ,które sprawią ,że będziemy wolnymi szczęśliwymi ludźmi :)Życie jest takie ,jakie jest .Cieszę się tym co mam zamiast martwić się tym,co mi przeszkadza .
Zmiana kodów podświadomości

Negatywny kod .Boję się ,że...

W lutym nie było najlepiej. Byłam zestresowana, ciągle zmęczona tym, co się dzieje wokół mnie i ogólnie nie lubiłam siebie – swojego ciała, charakteru... Straciłam dawną pewność siebie oraz tego, kim jestem. Podczas bycia w bibliotece (jak to ja, przynajmniej raz w tygodniu chodzę) zauważyłam na półce Pawlikowską... Bibliotekarka powiedziała, że nie lubi jej, ponieważ jest „zbyt przemądrzała”. Co ja na ten temat myślę?

Beata Pawlikowska to przede wszystkim podróżniczka. Nie tylko podróżuje po świecie, ale zachęca wszystkich swoich czytelników do wyprawy w głąb siebie, lub jak w tym przypadku – do swojej podświadomości, by zamienić fałszywe kody na prawdziwe. Brzmi banalnie, co?

Prawda jest taka, że nie każdy odczuwa potrzebę odbywania tej podróży, jednak zachęcam do niej. Dla mnie autorka nie jest przemądrzała – chłonęłam każde jej słowo jak kwiat, który dawno nie był podlewany. Wykonując proponowane przez nią ćwiczenia poczułam się lżejsza – jakbym właśnie zaczęła żyć...

Karolina | 2014-09-12
Przeczytana: 12 września 2014

Przestrzegam przed wydaniem 34,90 PLN na to pseudopsychologiczne badziewie.

Dziwią mnie pozytywne opinie, bo to chłam jakich mało.
Ta książka to zwykły bełkot. Czytelnik ma ćwiczyć zastępowanie negatywnych wzorców myślowych pozytywnymi. Ma to robić najlepiej pisemnie i ustnie według podanych wzorów. Przez 509 stron powtarza się zestaw tych samych, żenująco miałkich wzorców negatywnych i pozytywnych. Autorka uzasadnia taki stan rzeczy koniecznością codziennej pracy nad sobą - potrzeba więc setek stron, na których setki razy napiszemy jedno i to samo. Praca nad sobą?! Może dla kompletnie niewymagającego, naiwnego adepta samorozwoju w wieku szkolnym. Bo dla wymagającego czytelnika to po prostu wydawniczy skok na kasę!

Nie polecam.

BeataT | 2014-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Nie wiem po co ja po to sięgnęłam to nie moja bajka - ja się nie nadaję na żadne poradniki które mają niby wzmacniać emocjonalnie itd. Musze przyznać tylko, że autorka zebrała wszystkie powiedzenia które krążą wokół nas, a są dosłowne i celnie trafiają w setno wypowiedzi - może to jest cel tej książki bo do szczęścia to jej daleko można jedynie w narcyzm popaść lub dołączyć do grona egoistów .- wypowiedzi zaprzeczające sobie ot i całe szczęście w treningu ....

eRKa | 2014-01-26

Na wstępie przyznam się, że przeczytałam jedynie pięć fragmentów, które zamieściła autorka na fb, jako najbardziej przekonywujące, rozumiem. Dlatego odniosę się tylko do kwestii, z którymi się nie zgadzam.

Z jednej strony pisze, że w połowie nie mamy najmniejszej kontroli nad naszymi myślami, a z drugiej, że można to zmienić przekuwając fałszywe kody zapisane w podświadomości, a więc to, czego nas błędnie nauczono, na prawdziwe. Hm, dlatego właśnie myślę, że mamy pełną kontrolę nad tym, co myślimy, tylko brak nam odwagi i chęci, by drążyć niewygodne tematy, czy też po prostu bywamy bezmyślni. Poza tym, "to trzeba umieć, na tym trzeba się rozumieć…" - myślenie mam na myśli:))) No cóż, być może nie każdy potrafi:( A to przekuwanie kodów to nic innego jak obserwacja, ocena i uczenie się rzeczywistości, połączone z weryfikacją tego, czego nas uczono. Jeżeli kogoś uczono samych złych rzeczy, to wcale nie oznacza, że inaczej nie będzie potrafił żyć. Niewątpliwie pomocna może okazać się...

Algiida | 2014-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2014

Jak dla mnie pranie mózgu. Jeśli ktoś potrzebuje przeczytać/napisać/powiedzieć sobie na głos itd., że jest fajny, szczęśliwy i myśli pozytywnie - polecam serdecznie. Mnie osobiście odrzucało po 20 stronach, a to ciężko nawet początkiem nazwać. Widocznie mam za dużo fałszywych kodów w podświadomości.

aneta | 2015-08-18
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

daje do myślenia mino lekkiego uczucia, że autorka pisała po to aby zarobić.
łatwy język a nie iście naukowy żargon powoduje, że czytając ją warto się zastanowić, że często myślimy nie tak jak trzeba i to wpędza nas w kłopoty.

Anita | 2015-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Książka potrzebna pesymistom, ewentualnie osobom, które potrzebują zmiany nastawienia do życia. Ja jestem urodzoną optymistką, lubiącą i ceniącą ludzi. Oczywiście mam również gorsze dni, ale rozprawiam się z nimi na tyle szybko i w miarę dobrze, że nie potrzebuję tego typu terapii. Mimo wszystko dobrze oceniam książkę i polecam tym, którzy więcej z niej wyniosą. Polecam również "żółte karteczki" zamieszczane przez B. Pawlikowską na facebooku, które poprawiają mi humor i fajnie nastawiają do życia i ludzi, czego i Wam życzę.

Beata Cłapa | 2013-12-05
Przeczytana: 05 listopada 2013

b.dobra do pracy nad sobą.

Camillie | 2014-06-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 11 lutego 2014

Do książki od początku podeszłam dość sceptycznie. Złe kody podświadomości? Powtarzanie na głos dobrych kodów, aby zastąpić te złe? Nie byłam do końca przekonana. Zawsze myślałam, że aby znaleźć szczęście i wieść szczęśliwe życie potrzeba ciągłego działania, spełniania marzeń, realizacji celów, przyjaźni, miłości. A autorka przedstawia to w zupełnie inny sposób. Twierdzi, że do naszego szczęścia nie potrzebni są żadni inni ludzie; że nie powinniśmy uzależniać swojego samopoczucia od innych. I udowadnia to.

"Nie boję się zmian. Wychodzę im naprzeciw."

Ciekawą rzeczą jest sam wygląd książki. Znajdujemy w niej "karty pracy", które mamy wypełniać. Na przykład autorka podaje nam jakiś fałszywy kod, a pod spodem zostawia miejsce, w które powinniśmy wpisać ten dobry, prawidłowy. Do tego książka jest naprawdę ładnie wydana, pełna rysunków oraz ręcznie napisanych sentencji. Poradnik więc nie tylko spełnia swoje zadanie (a spełnia), ale też cieszy oko czytelnika.

Ale przejdźmy do oceny....