Elementarz stylu

Wydawnictwo: Muza
poradnik, moda, uroda, Savoir-Vivre
poradniki
madame

Po czterech latach prowadzenia najpopularniejszego w Polsce bloga poświęconego modzie i stylowi życia, jego autorka napisała i zilustrowała swój własny "Elementarz stylu", w którym łamie stereotypy na temat mody i zdradza sposoby na to, aby zawsze wyglądać szykownie. Książka pozwala zrozumieć, że styl i elegancja są dla każdego, kto gotów jest zaakceptować kilka uniwersalnych zasad. Pełno w...

Książka pozwala zrozumieć, że styl i elegancja są dla każdego, kto gotów jest zaakceptować kilka uniwersalnych zasad. Pełno w niej interesujących obserwacji i praktycznych uwag wynikających również z życiowych doświadczeń autorki.

„Elementarz stylu” sam jest przykładem wydawniczej elegancji. Płócienna, twarda oprawa, ponad setka zdjęć i estetyczna zawartość to także atuty tej książki, która z pewnością może stać się dopełnieniem nawet najpiękniejszych książkowych kolekcji.

Każda kobieta, która chce wyglądać dobrze, nie marnując przy tym za wiele czasu i pieniędzy, powinna być „Elementarzem” w pełni usatysfakcjonowana.

źródło opisu: http://muza.com.pl/moda-uroda-savoir-vivre/2185-el...(?)

źródło okładki: http://muza.com.pl/moda-uroda-savoir-vivre/2185-el...»

Marago | 2016-10-13
Przeczytana: 13 października 2016

"Elementarz stylu" pani Katarzyny Tusk jest książką niezwykle przydatną, niezależnie od wieku, w jakim jesteśmy. Głównie jednak skierowana jest do kobiet młodych, które dopiero wypracowują sobie swój własny styl w ubiorze i nie tylko.

Książka jest ciekawa i dobrze napisana, do szybkiego połknięcia, ozdobiona świetnymi fotografiami - również z różnych zakątków świata. Ja przy niej odpoczęłam. Polecam

ardnaskela | 2016-02-07

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Spodziewałam się raczej czegoś do oglądania a oto spotkałam się z miłą lekturą. Nie sądzę abym miała większy problem z doborem strojów (co też potwierdzają opinie innych) ale znalazłam tu wiele trafnych rad i spostrzeżeń. Czyta się świetnie, autorka nie jest irytująca (a to już dużo) i co chyba najbardziej zaskakujące ma bardzo dobrze poukładane w głowie.

książek: 1929
Henrietta_Weissmann | 2015-11-05

Ja, ja, ja, ja, ja, ja, ja... ja..., ja. Czy to ja? Tak, to ja! Znowu ja, to też ja. Poniedziałek - ja, wtorek - ja, środa - ja, czwartek - ja. Czy to drzewo? Nie, to ja! Pani Bovary to ja! Państwo to ja! Po stokroć ja! Zza węgła ja. Z biodra ja. Nie bój nic, przecież to ja. Ale jaja. Jawohl! O yeah! Co to za baba w czerwonym? Toć to ja! Paranoja.

Liza | 2016-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Faktycznie: solidne i eleganckie wydanie poradnika zasługuje na uwagę. W środku zaś oprócz porad znajdziemy też trochę prywaty modowej autorki oraz duże, kolorowe zdjęcia.

Katarzyna Tusk pisze, że ideą jej Elementarzu jest pomoc czytelniczkom w poszukiwaniu stylu, nauczenia się szyku i elegancki, z planem i drogowskazem.

W części pierwszej pojawia się istotny temat: dlaczego mimo szafy pełnej ciuchów nie mamy się w co ubrać? Często problem tkwi w braku prostoty i umiaru. Kluczowe są porządki w szafie- fakt im mniej ciuchów, tym łatwiej się ubrać- uprośćmy sobie ten proces, warto regularnie przeprowadzać selekcję ubrać. Potem warto utworzyć tzw. bazę- czyli pozornie nudne, zwykłe ubrania, które z oryginalnymi innymi ciuchami pozwolą stworzyć zestawy; zwrócić uwagę na kolory oraz dodatki- bo istotne drobiazgi ważą na całym wyglądzie, zarówno na korzyść, jak i niekorzyść.

Tusk podkreśla, że konsekwencja w tworzeniu własnego stylu jest ważniejsza niż same trendy w modzie, a prostota...

lexis | 2016-11-13
Przeczytana: 06 listopada 2016

O blogu autorki "Elementarza stylu" wiem tyle, że istnieje. Nie jestem jego stałą czytelniczką, nie śledzę poczynań Katarzyny Tusk w mediach społecznościowych, zaś jej osoba znana mi jest przede wszystkim z racji nazwiska i koligacji rodzinnych.
Zainteresowało mnie natomiast, co autorka ma do powiedzenia o modzie w popularnej ostatnio wśród blogerek formie książki-poradnika.

Już na początku zaskoczyło mnie eleganckie i staranne wydanie "Elementarza stylu" - twarda, płócienna, minimalistyczna oprawa, solidne szycie, gruby papier, zakładka - tasiemka, sporo nastrojowych fotografii, utrzymanych w klimacie publikacji i dopasowanych do zagadnień poruszanych w poszczególnych rozdziałach. Duży plus zatem za piękną edycję.

Jeśli chodzi natomiast o treść - jak już tytuł wskazuje, jest to elementarz, a zatem książka wprowadzająca w absolutne podstawy stylu. Brak tu szaleństw i eksperymentów modowych, są natomiast sprawdzone rady, jak w każdej sytuacji wyglądać ładnie, stosownie do...

BogusiaM | 2015-10-23
Przeczytana: 22 października 2015

Elementarz wydawałoby się, że będzie podobny do innych książek uczących jak się ubierać, co warto mieć w swojej szafie. Jednak ja odnalazłam tutaj też świeże treści, konkretne rady jak postępować np. z ogarnięciem bałaganu w ubraniach, jakie ubrania powinny stanowić bazę, w jakich kolorach i dlaczego. Katarzyna Tusk podaje konkretne przykłady elementów garderoby z podziałem na pory roku w naszym polskim kapryśnym klimacie. Wszystko z umiarem i rozsądkiem, bliskie są jej zasady: "jakość nie ilość" oraz "mniej znaczy więcej", które również wcielam w swoje życie już od ponad roku. Z tych elementów uczy tworzyć zestawy, na co dzień ale i od okazji: randki, wesel, wyjazdów. Całość w pięknej oprawie od okładki po wnętrze, piękne ilustracje - kto zna bloga Kasi zna jej estetykę - ja na te zdjęcia mogę patrzeć godzinami. Pozostawia miejsce na własne notatki. Wplątuje historie z własnego życia, obserwacji Sopotu w którym mieszka ale i większych miast związanych z modą: Mediolanu, Nowego...

Nowe Horyzonty | 2016-01-22
Przeczytana: 22 grudnia 2015

„Ubrania nie są najważniejszą rzeczą w życiu. Nie powinny być też źródłem stresu. Mają Ci służyć jako okrycie i Twoja ozdoba.” str. 225

Wydaje mi się, że większość osób doskonale zdaje sobie sprawę z tego, kim jest Katarzyna Tusk. Jest znana dzięki swojemu blogowi Make Life Easier. Najsłynniejsza z szafiarek postanowiła napisać poradnik, w którym doradza swoim czytelniczkom jak wyglądać dobrze, oszczędzając przy tym czas i pieniądze. Tusk w swej książce radzi jak świadomie tworzyć własną garderobę, nawołuje kobiety, aby zakupy robiły z umiarem i podejmowały przemyślane decyzje, zwracając przy tym uwagę na jakość, a nie ilość zakupionych rzeczy.

„(…) dobry styl to nie jest kwestia talentu czy zasobności portfela. Elegancji i szyku możesz się po prostu nauczyć.” str. 8

Autorka odpowiada miedzy innymi na pytania: jak skomponować stylowy zestaw pasujący na każdą okazję? Czym są bazowe elementy garderoby? Jak dobierać kolory? Dlaczego pomimo wypełnionej po brzegi szafy kobieta nie ma...

malaMi | 2015-11-13
Przeczytana: 28 października 2015

Ja i poradniki to nie jest udane połączenie. Nie lubimy się po prostu. Ale kiedy usłyszałam o tym, że Katarzyna Tusk wydaje książkę coś zaskoczyło. Make Life Easier śledzę właściwie od początku jego powstania z mniejszą lub większą częstotliwością i uwielbiam tę elegancką prostotę, którą promuje panna Tusk. I o ile można się kłócić, że to znane nazwisko stoi za popularnością książki, moim zdaniem ten tytuł i bez tego by się obronił.

Nie mogę porównać "Elementarza stylu" do innych modowych poradników, bo po prostu żadnego wcześniej nie czytałam. Jednak to, co w przypadku tej książki zwraca uwagę w pierwszej kolejności to oczywiście eleganckie i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach wydanie - minimalistyczna choć elegancka okładka, dobry jakościowo papier i piękne, niepublikowane nigdzie wcześniej fotografie to elementy, które z pewnością zadowolą każdego estetę.

No dobrze, pozachwycałam się doskonałym wydaniem, ale co z treścią? Całość podzielona została na cztery części:...

Agnieszka | 2015-10-31
Przeczytana: 31 października 2015

Książka jest elegancka, przemyślana, wszystko w niej do siebie pasuje. Jest ładnie wydana, na dobrym papierze, szyta a nie klejona, jest w niej mnóstwo świetnych zdjęć. Łatwo i szybko się ją czyta, bo jest bardzo przystępnie napisana. Treść jest niby oczywista, ale warto przeczytać, przypomnieć sobie to wszystko i wziąć do serca (szczególnie fragment o tworzeniu bazy).
Jeśli lubisz styl autorki, z pewnością przypadnie Ci do gustu.

teresai | 2018-02-27
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 27 lutego 2018

Przydatna i inspirująca.
Doskonała lekcja stylu dla modowych laików.