TV Ciał0

Seria: Uczta Wyobraźni
Wydawnictwo: Mag
Channel Sk1n
Oceansoul

Mistrzowski powrót do pierwszej ligi. SFX Witamy w nowym interfejsie. TV Ciał0 opowiada historię Noli Blue: młodej gwiazdy pop, dziewczyny, której każdy zazdrości i której towarzystwa pragną wszyscy. Ma talent, ma przeboje, ma międzynarodową sławę, ma wszystko czego zapragnie.Jednakże, kiedy zaczyna odbierać własną skórą programy telewizyjne, los porywa ją w podróż daleko poza granice...

Mistrzowski powrót do pierwszej ligi.
SFX

Witamy w nowym interfejsie.
TV Ciał0 opowiada historię Noli Blue: młodej gwiazdy pop, dziewczyny, której każdy zazdrości i której towarzystwa pragną wszyscy. Ma talent, ma przeboje, ma międzynarodową sławę, ma wszystko czego zapragnie.Jednakże, kiedy zaczyna odbierać własną skórą programy telewizyjne, los porywa ją w podróż daleko poza granice pop-gwiazdorstwa, do którego przygotowywała się całe życie.

Opowieść o Frankensteinie dla pokolenia "X-Factor". TV Ciał0, przesycone tą samą obecnością pasożytniczych mediów, które żywią się Nolą, jest jedną wielką reklamą lirycznego mistrzostwa Noona, a reklama ta mnoży się na wszystkich pasmach jak wirus.

Stylowa postmodernistyczna Ewangelia.
_Pornokitsch

źródło opisu: http://mag.com.pl/

źródło okładki: http://mag.com.pl/

BagatElka | 2017-09-21
Przeczytana: 21 września 2017

Pomysł dobry ale sposób na jego przestawienie koszmarny.
Poszarpana,chaotyczna narracja. Może to i zamierzone i zastosowane po to aby sugestywniej pokazać co się dzieje z bohaterką. Niestety przyjemności z czytania jest tyle co z oglądania zakłóceń w tv.
Nie moja bajka.

kasandra_85 | 2014-01-23
Przeczytana: styczeń 2014

Obywatel_Śliwka | 2014-01-19
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Bo to dziwna książka była…
… i powiała zajebistością.
To, że Uczta wyobraźni przygarnia książki, które wymykają się wszelaki określeniom i schematom wiadomo nie od dziś. Ta książka jest kolejną, której konkretne i rzetelne skategoryzowanie jest absolutnie niemożliwe. Gdyby się uprzeć można by ją zakwalifikować do science fiction, ale trzeba by ją próbować naprawdę mocno przecisnąć, a i kopniak by nie pomógł! To nie jest i nigdy nie będzie sztandarowy przykład tego gatunku. Ta powieść czerpie co prawda dużo z wizji przyszłości człowieka, jednak nie skupia się ona na świecie – jest on oczywistym, nie wartym uwagi śmietniskiem ludzkiej głupoty – ale skupia się na człowieku, jego gonitwie za tym, za czym każą nam gonić media.

I to media są głównym elementem tej powieści. A raczej – człowiek, który dosłownie mediom podlega. Facebooki, Twittery i inne Instagramy wkraczają w nasze życie z coraz większym natężeniem. Powieść ta na pewno nie ma na celu zobrazowanie przyszłości człowieka –...

Kaś | 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

W książce Jeffa Noona nie podróżujemy daleko – przynajmniej w sensie geograficznym. Odwiedzamy Anglię przyszłości, świat w którym digitalizacja jest zjawiskiem powszechnym, wręcz nieodłącznym elementem życia codziennego. Mamy tu do czynienia z rozbudowaną do granic możliwości sytuacją, której zalążki widzimy już dziś – ludzie nie rozstają się ze sprzętem służącym zarówno komunikacji, jak i stałemu pozostawaniu w strumieniu informacji. Wypadnięcie z obiegu choć na chwilę oznacza niemalże kres istnienia, wszystko należy zatem utrwalać i udostępniać, odzierając własne życie z resztek prywatności. Tu nie ma miejsca na codzienność i prawdę. Wszystko rozgrywa się w wirtualnej rzeczywistości, którą władze tylko udoskonalają, wprowadzając nowe sposoby nadawania, od których właściwie nie sposób się uwolnić.

W takim właśnie świecie żyje Nola Blue, wschodząca gwiazda muzyki pop. Po udanym występie w jednym z popularnych talent show i przejściu przez ośrodek, który miał za zadanie odrzeć ją...

behemot | 2015-07-06
Przeczytana: czerwiec 2015

Mini-powieść Noona jest według mnie całkiem udaną i zręczną satyrą na dzisiejszy obraz świata, w którym już niemal nie sposób przejść się ulicą lub przejechać autobusem, by nie natknąć się na zombie przyczepione do swoich smartfonów i niewidzące świata naokoło.
Jakość jest wypierana przez ilość. Ma być dużo i szybko, niekoniecznie z sensem. Ilość bodźców bombardujących nasze sensory rośnie. Dla części ludzi bezustanny atak informacji stał się jedyną obroną przed nudą. Brak zasięgu w telefonie komórkowym budzi niepokój, pierwszą czynnością po wejściu do pokoju staje się włączenie telewizora. Pojawiają się nowe, nieznane wcześniej choroby – są ludzie, którzy nie potrafią już zasnąć w ciszy, kiedy nic obok nie gada albo nie gra. Wypracowane przez tysiąclecia relacje społeczne zrywają się, a realne więzi są zastępowane lajkami z jakiegoś flejzbuka.
Zatraca się nawet właściwe rozumienie znaczenia słów, kiedy dziecko na pytanie o przyjaciół potrafi odpowiedzieć, że ma ich dwustu, bo...

miqa | 2014-02-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 10 lutego 2014

I ponownie Jeff Noon mnie zaskoczył. Moją przygodę z twórczością tego angielskiego pisarza zaczęłam od lektury książki „Wurt”. Na swoim koncie ma on nie tylko powieści, ale także scenariusze. Jego książki ściśle nawiązują do twórczości Lewisa Carrolla i Jorge Luisa Borges’a. Książka „TV Ciał0” została wydana w wyjątkowej serii „Uczta Wyobraźni”, stąd też od razu wiadomo czego można się po książce spodziewać – wystarczy rozpocząć lekturę, by znaleźć się w innym wymiarze.

Nie byłabym sobą gdybym nie wspomniała o okładce, która jest rewelacyjna i idealnie oddaje klimat książki. Jak to bywa w przypadku „Uczty Wyobraźni” książki, które są wydawane w tej serii są powieściami zabierającymi czytelników do innego świata, do innego wymiaru, gdzie dosłownie wszystko jest możliwe. Uważam, że nazwa serii jest idealnie dopasowana do książek, które są w niej wydawane. Jeśli więc jesteście zainteresowani, to zapraszam na ucztę!

[ Całość recenzji na moim blogu:...

Villemo66 | 2014-02-06
Przeczytana: 05 lutego 2014

Trudno mi jednoznacznie ocenić "TV Ciał0". Z jednej strony ciekawa i nietypowa historia. Z drugiej natomiast trudna w odbiorze forma.
Nie jest to na pewno pozycja dla każdego!
To rzecz raczej dla ludzi poszukujących czegoś nowego, nietypowego i trudnego. Dla kogoś, kto doceni hipnotyczny rytm, z jakim autor opowiada swoją historię.
Ja mam mieszane uczucia, ale jestem pewna, że to kwestia odpowiedniego podejścia do lektury. Myślę, że ten tytuł zasługuje na kilkakrotne przeczytanie. Wtedy, już oswojeni z treścią i sposobem jej obrazowania będziemy mogli na spokojnie delektować się tym, co serwuje nam autor.
A trzeba przyznać, że do powiedzenia ma sporo. Zarówno w kwestii przestrzegania przed mocą telewizji, jak i ostrzeżenia przez postępem technologicznym.
Dodatkowo mamy bardzo ładnie rozpisany dramat rodzinny i relacje na płaszczyźnie "twórca-dzieło".
Każdy czytelnik może interpretować "TV Ciał0" na swój sposób. Wymaga jednak skupienia i nie jest typową...

misiel | 2014-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Podoba mi się ta historia. Choć może w tym przypadku "podoba" jest jednak złym określeniem. Czuję tę historię. Tym bardziej szkoda, że jak dla mnie (całkowicie subiektywnie) jest ona napisana w sposób ekstremalnie niestrawny.

No właśnie, co by było gdyby to Noon miał podobne odczucia opisać swoimi słowami?

Pstryk! Atomy. Protony, neutrony, czarne wrony. Czarne wrony? Aaaarghhhhhh. Podążał dalej w schizę, otaczały go mroczne wyładowania odmętów chorej wyobraźni. Zsstt. Dookoła niego tańczyły obumierające duchy bytów niebyłych. Połacie martwej skóry. ....01.../WTF!!...,.>\ 01 \ Cokolwiek.

No, zostaliście ostrzeżeni.

?.?.........dob>a ksi_ażka//<<.....!!!
\|\||\\||......JeffNoon
wurt=====tvCial0
tvCial0===============wuuuuuurt========:D
KLIMAAAAA!A!A!A!A!AT! ! ! ! !
CIEKAAAA.A1.Awo ść .
..........................sajns fikszon......../...!

Tak, ja też nie do k0ńca rozumiem o co tu chodzi, ale kilka rozdziałów "Tv Ciał0", najnowszej posieści Jeffa Noona czyta się właśnie
..........t.......a....///...k //+++

W
Ten
Sposób

Zostaliście ostrzeżeni :D

A jak komuś tego typu słowne eksperymenty za bardzo nie przeszkadzają, w dodatku lubi S-F, to gorąco zachęcam do przeczytania "TV Ciał0". Na pociechę dodam, że zbyt wielu ich w książce nie ma. Potrafią jednak zbudować odpowiednio mroczny i dziwny (inny?) klimat całości, za co autor otrzymuję u mnie wielkiego +.

Jeff Noon ze swoją najnowszą książką powrócił, przynajmniej do polskiego Czytelnika w...

Anna-mojeksiążki | 2014-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2014

Kolejny tom Uczty Wyobraźni zawitał na moją półkę i przyciąga wzrok fioletami. Kolejna niesztampowa historia, przemawiająca do wyobraźni i pozostająca w pamięci na długo.

„TV Ciało” porusza tematykę życia wśród nowoczesnej technologii, gonienie za nowinkami, trendami, skupianie się na innych celach niż się powinno. Nowoczesna technologia osacza nas z każdej strony – w domu, w pracy, u lekarza, w knajpie. Jest wszędzie i niestety, coraz więcej osób nie wyobraża sobie bez niej życia. Jak żyć bez telefonu komórkowego, laptopa, maili, portali społecznościowych, itd.? A jednak można, ja mogę :) I po lekturze książki Jeffa Noona bardzo mnie to cieszy.

Autor przenosi nas do przyszłości, gdzie żyje młoda piosenkarka pop, Nola Blue. Dziewczyna osiągnęła już prawie wszystko – jest młoda, piękna, utalentowana, a jej przeboje utwory dominują na listach przebojów. Otaczają ją ludzie, którzy są na jej każde skinienie, ale też czerpią z tego korzyści. Nola żyje na pokaz, dla swoich fanów,...