Wizyta u Minotaura

Wydawnictwo: Czytelnik
Vizit k Minotavru
powieść rosyjska, kryminał
łapiński

Na tle okna, wyraźnie podświetlona słabym blaskiem latarni ulicznych, ostro, niczym w teatrze cieni, rysowała się sylwetka człowieka. Nawet nie zdążyłem się przestraszyć - widocznie odruchy leżą płycej niż myśli...

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik, 1983

źródło okładki: www.vivarium.com.pl

Adanio | 2018-09-29
Przeczytana: 29 września 2018

Lubię takie książki z epoki, więc czytało się całkiem dobrze.

atimere | 2018-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2018

Na pierwszy rzut oka bardzo ciekawy pomysł na kryminał. Historia poszukiwania skradzionych skrzypiec Stradivariusa ozdobiona elementami z życia ich twórcy. I było by niemal idealnie gdyby nie to, że aż nadto utopijnie się wszystko w tej książce plecie, a zespół śledczych wynajduje wręcz niedostrzegalne poszlaki żeby dotrzeć do rozwiązania zagadki. A przy tym mimo, iż w pierwszym rozdziale funkcjonariusz Tichonow, zajmujący się odnalezieniem skrzypiec, wydaje się być nieco zadufanym w sobie sztywniakiem, to jednak wyciąga wnioski z uwagi starszego, bardziej doświadczonego kolegi i staje się bardziej ludzki i sympatyczny. Trochę to zakrawa na poprawność polityczną. Choć intryga całkiem zgrabna i może tylko z tym tropem opartym o nadruk na konserwie trochę przesadzili. A z drugiej strony, może się czepiam i może Milicja w ZSRR składała się z samych Sherlocków Holmesów i Herkulesów Poirot :)