Kanalia

Seria: ABC
Wydawnictwo: Oficynka
tajus

W rzece zostają znalezione zwłoki pięknej młodej dziewczyny, ginie też pewien narkoman, a jakby tego było mało – w dość makabrycznej scenerii zostaje odkryte ciało kolejnej kobiety. Czy te zbrodnie coś łączy? Inspektor Markowski, komisarz Senik oraz aspirant Lepka rozpoczynają trudne śledztwo. „Kanalia”, mroczny kryminał psychologiczny z wielką miłością w tle, to jednocześnie intrygująca...

„Kanalia”, mroczny kryminał psychologiczny z wielką miłością w tle, to jednocześnie intrygująca zagadka kryminalna i wnikliwe studium ludzkich emocji i motywów.

źródło opisu: http://oficynka.pl/

źródło okładki: http://oficynka.pl/

Żona_Pigmaliona | 2019-07-03

'' Wiem, że w młodości człowiek kieruje się ideałami, ale rzeczywistość skutecznie z nich leczy. Mówi to panu ktoś, kto też był idealistą i w bolesny sposób te złudzenia stracił. Lepiej samemu od początku z nich zrezygnować. - Przecież to cynizm - . Tak .Jedyna filozofia, która pozwala w naszej rzeczywistości przeżyć ''

Rewelacyjnie napisany thriller, który ja pochłonęłam w trzy dni , a właściwie dwa dni i jedną noc . Nie mogłam się oderwać . Nazwisko, jakże znaczące zresztą, Paweł Pollak nic mi nie mówiło, więc nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po tej pozycji . Po przeczytaniu oceniam ją na osiem gwiazdek, a jak odkryłam że to debiut , to swoim zwyczajem dorzuciłam jedną gwiazdkę dodatkowo . Zadumałam się tylko nad tym jak żal mi, że tak dobre książki giną w powodzi sztampowej twórczości wszelkich Mrozów czy innych Bond, niemal niezauważalne . Pan Pollak nie tylko potrafi zgrabnie skonstruować i opowiedzieć kryminalną historię , dość zagmatwaną z resztą, ale na dodatek...

Pistacia_Vera | 2019-03-05
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 05 marca 2019

"tylko ty potrafisz dać mi miłość, której potrzebuje" - czy aby na pewno? niby to kryminał ale też dramat o nieodwzajemnionej miłości i trudnej samotności. trzech śledczych prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa trzech z pozoru niezwiązanych ze sobą osób. morderca podrzuca im rożne mylne tropy. wszystkich oprócz najmłodszego policjanta udaje mu się oszukać bo wymiar sprawiedliwości gubi rutyna. ciekawy pomysł, nietuzinkowe rozwiązania fabularne.

ambros | 2018-08-07
Przeczytana: 18 lipca 2018

W rzece zostają znalezione zwłoki pięknej młodej dziewczyny, ginie też pewien narkoman, a jakby tego było mało - w dość makabrycznej scenerii zostaje odkryte ciało kolejnej kobiety. Czy te zbrodnie coś łączy? Inspektor Markowski, komisarz Senik oraz aspirant Lepka rozpoczynają trudne śledztwo. Dokąd doprowadzi rozwiązanie zagadki śmierci tych osób? Czy zabójca jest blisko i wszystkich wodzi za nos? A może pojawi się niespodziewanie?
Autor przedstawia nam kreacje wielu bohaterów. Są zarówno bohaterowie pozytywni, jak i negatywni. Ale każdemu z nich Paweł Pollak poświęca wiele miejsca. Stara się, abyśmy każdego z nich dobrze poznali i zrozumieli motywy postępowania. Wielość bohaterów dodaje walorów tej książce. Czytelnik nie skupia się tylko na jednym bohaterze, ale musi uchwycić ich różnorodność i wielobarwność. Śmiało mogę stwierdzić, że każdy bohater to jeden mały wątek książki. Każdy z nich ma swoją małą historię, która składa się na całość.
Autor w bardzo dynamiczny sposób...

agatakaw | 2018-06-13
Przeczytana: czerwiec 2018

Moim zdaniem dobry kryminał chociaż nie jestem autorytetem w tej dziedzinie. Ciekawie poprowadzona akcja, bohaterowie posiadający zarówno dobre jak i tę gorsze cechy charakteru. Nie jedna a trzy zbrodnie, których powiązanie nastręcza wymiarowi sprawiedliwości niemało problemów. Nie jeden a trzech głównych bohaterów. I miłość która przewija się przez całą książkę. Ja osobiście polecam.

Wojciech Gołębiewski | 2018-05-01
Przeczytana: 01 maja 2018

Paweł Pollak (ur.1967) - wrocławianin, tłumacz z języka szwedzkiego, autor powieści kryminalnych, a to jest jego debiut "kryminalny" z 2006 roku. Na LC 6,95 (138 ocen i 31 opinii)

Powiem krótko: "cudze chwalicie, swego nie znacie"
Może Pollakowi pomogła znajomość szwedzkiego, ale na pewno przebił wszystkie bez wyjątku, tak modne, opasłe kryminały szwedzkie.
Umownie nazwę to psychologicznym kryminałem, polecam, Pollakowi życzę lepszej samo promocji i stawiam 10 gwiazdek w kategorii kryminałów, by więcej czytelników zachęcić do tej książki.

Krystyna | 2018-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2018

Dobrze się czyta taka realistyczna ,zabawne teksty ma plusa

Mania9 | 2017-08-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 sierpnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo zgrabny kryminał z barwnymi postaciami i wartką akcją.
Zakończenie dość przewidywalne w świetle przewijających się przez książkę retrospekcji - tylko, że wyjaśnienie motywów zostało zupełnie niepotrzebnie rozbuchane do kuriozalnych rozmiarów. Parenaście stron czytania o zawiedzionej miłości to o 80% za dużo.

Joanna | 2017-03-12

Książka zaskakuje pod względem konstrukcji wątków i fabuły. Niestety intryga kryminalna jak dla mnie nie jest zbyt zawiła i łatwo można się domyślić, kto jest 1 os. narratorem. Początek dość długo się ciągnie; zbyt dużo opisów negatywnej strony policji, naleciałości z dawnego ustroju. Pod koniec 80 stron wyznania mordercy to lekka przesada - wszystkiego czytelnikowi nie trzeba wyjaśniać. Książka skupia się na psychice zabójcy i pokazaniu jego punktu myślenia, dużą rolę odgrywa także młody aspirant, który rozpoczyna pracę w policji. Dobra książka pomimo swoich drobnych wad.

Monika McCormick | 2017-02-18

"Kanalie" przeczytalam dobrych kilka lat temu, i utkwila ona w mojej pamieci jako ksiazka o niezwyklej sile, nieco makabryczna, bardziej niz typowy kryminal, z doskonalym jak strzal w dziesiatke tytulem. Jest to kryminal, lecz nie tylko, rownoczesnie powiesc psychologiczna ze skaplikowana ale majaca doskonaly sens fabula. Jesli sie nie myle byla to pierwsza ksiazka Pawla Pollaka, jego debiut, po przeczytaniu ktorego siegnelam po inne jego ksiazki. Do tej nie zamierzam wracac, ze wzgledu na kilka wyjatkowo makbrycznych momentow ktore zawiera, lecz rownoczesnie uwazam te ksiazke za najlepsza tego autora. Trzymajaca w napieciu, opisujaca niesamowita historie ktora przywodzi na mysl pytanie jak bardzo tragiczne moga byc losy ludzkie, i jak bardzo perfidna moze byc ludzka natura.

chmurka | 2016-06-29

Trzy ciała w różnych częściach miasta. Trzy różne życiorysy, które w toku śledztwa okazują się wcale nie takie różne... Doświadczony śledczy i błyskotliwy żółtodziób. Z odrobinką humoru. Całkiem fajnie się czyta.
Miejscami wydawało mi się, że jest napisana w podobny sposób jak książki Ryszarda Ćwirleja.