Hana 
kobieta, Gdańsk, status: Czytelniczka, dodała: 7 książek i 5 cytatów, ostatnio widziana 39 minut temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-17 08:00:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pozostałe
Autor:
Seria: Dreszcze

Tak sobie czytam o kobietach- morderczyniach, niektórych pięknych jak anioły, innych, w mundurkach pielęgniarskich, wzbudzających zaufanie, i zwykłych starszych paniach, i sobie myślę, że łatwo się pomylić co do kobiety, której niewinny wygląd zwodzi skutecznie. Przecież w tym ucieleśnieniu niewinności może tkwić bezwzględna morderczyni. Autorka uspokaja ,że statystycznie jest to mało... Tak sobie czytam o kobietach- morderczyniach, niektórych pięknych jak anioły, innych, w mundurkach pielęgniarskich, wzbudzających zaufanie, i zwykłych starszych paniach, i sobie myślę, że łatwo się pomylić co do kobiety, której niewinny wygląd zwodzi skutecznie. Przecież w tym ucieleśnieniu niewinności może tkwić bezwzględna morderczyni. Autorka uspokaja ,że statystycznie jest to mało prawdopodobne. Pocieszające.
Zabawne jest podejście prawników w XIX wieku wypowiadających się na sali sądowej jakoby chęć mordu w kobietach mogła się wzbudzić tylko z miłosierdzia i współczucia (?!), i że kobiety mordują z ,uwaga, braku męskiego nadzoru. Piękne po prostu. Ponadto po lekturze tej książki doszłam do wniosku, że najlepszym przyjacielem kobiety-morderczyni jest arszenik. Książka ciekawa, ale można pominąć jej lekturę bez szkody.

pokaż więcej

 
2018-11-15 17:32:01
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Andrews Virginia Cleo
Cykl: Rodzina Dollangangerów (tom 3)

Od ostatniej dawki Virgini Cleo Andrews, zażytej przeze mnie, minęły cztery lata. Poczułam się gotowa do następnego spotkania. Pomyliłam się. Niepotrzebnie wzięłam j do ręki trzeci tom sagi. Książka jest po prostu nudna. Dziecięca narracja też nie poprawia sytuacji chociaż autorce udało się ją tak poprowadzić ,że widzimy opowiadające dziecko. Dorośli patrzą sobie w oczy i tańczą walca a... Od ostatniej dawki Virgini Cleo Andrews, zażytej przeze mnie, minęły cztery lata. Poczułam się gotowa do następnego spotkania. Pomyliłam się. Niepotrzebnie wzięłam j do ręki trzeci tom sagi. Książka jest po prostu nudna. Dziecięca narracja też nie poprawia sytuacji chociaż autorce udało się ją tak poprowadzić ,że widzimy opowiadające dziecko. Dorośli patrzą sobie w oczy i tańczą walca a chłopcy robią co chcą. Rodzicom brak konsekwencji w ich wychowaniu. Szczególnie młodszego Barta. Osoby wymagającej wsparcia psychologa/psychiatry, leków i terapii. Czas strawiony na czytanie tego dzieła uważam za stracony. Rozstaję się z tą panią na dobre i bez żalu.

pokaż więcej

 
2018-11-13 16:57:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, King Stephen
Autor:
Cykl: Bill Hodges (tom 3)

Koniec warty. Koniec pracy. Koniec życia. Ładna nazwa dla wszelakiego końca. W treści streszczenie poprzednich tomów. Wielokrotne, jakby kogoś demencja dopadła. Takie streszczenie dla tych co nie czytali. Może i dobrze. Mnie się przydało. Duże przerwy pomiędzy tomami miałam. Widać nie byłam za bardzo ciekawa co dalej. To pewnie dlatego, że podmienili mi Kinga. Tego Kinga , po przemianie, nie... Koniec warty. Koniec pracy. Koniec życia. Ładna nazwa dla wszelakiego końca. W treści streszczenie poprzednich tomów. Wielokrotne, jakby kogoś demencja dopadła. Takie streszczenie dla tych co nie czytali. Może i dobrze. Mnie się przydało. Duże przerwy pomiędzy tomami miałam. Widać nie byłam za bardzo ciekawa co dalej. To pewnie dlatego, że podmienili mi Kinga. Tego Kinga , po przemianie, nie za bardzo lubię. Wróćmy jednak do książki. Na pierwszym planie mamy Króla Samobójców – Hartsfielda. On znowu zagraża, znowu działa, trzeba z nim wygrać jeszcze raz. Ostatni. Zakończyć jego wartę. A Brady jest jak roślina, więc powinno być łatwo i prosto. Niestety nie jest.
Bill Hodges i Holly Gibney muszą się spieszyć bo giną kolejni ludzie. Wszak Brady Hartsfield się mści. Książka zamykająca cykl jest dobra chociaż autor za często wraca do treści poprzednich części. Przeczytać trzeba , by pozamykać wszystkie drzwi. Śpieszyć się nie trzeba. Książka nie ucieknie.

pokaż więcej

 
2018-11-10 19:18:35
Ma nowego znajomego: magia_stron
 
2018-11-10 19:12:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Komisarz Eryk Deryło (tom 1) | Seria: Mroczna strona

Piękny Lublin. Tutaj jeszcze nie polowałam na zabójcę. Znika żona pisarza Roberta Wolskiego, Marta. Wolski szaleje. Potem giną kolejne kobiety. A potem odnajdywane są ich ciała. Ich stan mówi jedno – morderca jest sadystą. Komisarz Eryk Deryło elegancki i wyrafinowany jak komisarz Martin Servaz od Miniera. Przynajmniej w wersji domowej. To on prowadzi to śledztwo. W pracy znika jego spokój... Piękny Lublin. Tutaj jeszcze nie polowałam na zabójcę. Znika żona pisarza Roberta Wolskiego, Marta. Wolski szaleje. Potem giną kolejne kobiety. A potem odnajdywane są ich ciała. Ich stan mówi jedno – morderca jest sadystą. Komisarz Eryk Deryło elegancki i wyrafinowany jak komisarz Martin Servaz od Miniera. Przynajmniej w wersji domowej. To on prowadzi to śledztwo. W pracy znika jego spokój i elegancja. Rozmowy na komendzie i telefoniczne, z prokuratorem, są pyskate i wredne. Atmosfera w pracy depresyjna. Wszyscy wrzeszczą na siebie i agresywnie naciskają na osiągniecie satysfakcjonującego wyniku. Książka jest mocna i dość krwawa. Rację mają użytkownicy LC, którzy odnajdują w tej książce Cartera. Chrisa Cartera. No cóż takie wzory. Zła jestem tylko, że żeby zakończyć sprawę muszę przeczytać tom drugi. A powinnam raczej chcieć niż musieć. Odejmuję punkty za podobieństwo do tego co już czytałam. Pozostaje przeciętna.
---------
Autor w tekście wspomina Sadako składającą żurawie z papieru.Chorą na białaczkę dziewczynkę,która wierzy,że jak złoży ich tysiąc to spełni się jej jedno marzenie. "Sadako chce żyć" Karola Brucknera to jedna z tych książek, które się pamięta pomimo upływu lat. Polecam bardzo.

pokaż więcej

 
2018-11-08 20:11:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Lunde Maja
Autor:
Cykl: Kwartet klimatyczny (tom 2)

Błękit nieba. Błękit wody. Błękit żaglowiec. Biorąc do rąk książkę, brałam przerażającą wizję świata bez wody. Nie znalazłam jej w tej książce. O uciążliwości braku wody raczej się słyszy niż czuje jej brak. Ludzie nie umierają z pragnienia, nawet piorą swoje rzeczy. Nie obserwujemy żadnych dantejskich scen związanych z jej dystrybucją. O pożarach i niedoborach żywności też się słyszy, ale w... Błękit nieba. Błękit wody. Błękit żaglowiec. Biorąc do rąk książkę, brałam przerażającą wizję świata bez wody. Nie znalazłam jej w tej książce. O uciążliwości braku wody raczej się słyszy niż czuje jej brak. Ludzie nie umierają z pragnienia, nawet piorą swoje rzeczy. Nie obserwujemy żadnych dantejskich scen związanych z jej dystrybucją. O pożarach i niedoborach żywności też się słyszy, ale w obozie dla uchodźców dzieci dostają do picia mleko. W obozach panuje porządek i pełna kultura. Czasem tylko ktoś wszczyna bójkę. Jak dla mnie jest za spokojnie jak na taki kryzys. Spotykamy Signe, wojującą ekolożkę z 2017 i towarzyszymy jej w protestach i życiu prywatnym. W drugim wątku trwamy przy Davidzie i Lou ( z 2041 roku) poszukującymi reszty rodziny. David jest nieporadny, jak chłopiec, opowiada zmyślone historie i najlepiej wychodzi mu zabawa z córką. Książka jest dobrze napisana i świetnie się czyta, ale jej treść nie jest opisem przyszłości bardziej przerażającej niż przyszłość bez pszczół jak to sugeruje treść na pleckach książki.

pokaż więcej

 
2018-11-06 20:04:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Marinina Alesandra
Cykl: Anastazja Kamieńska (tom 8)

Książka z cyklu o Anastazji Kamieńskiej bez Anastazji Kamieńskiej. Udany eksperyment. Tym bardziej, że zawsze lubiłam Stasowa a Nastki nie. Nie mam cierpliwości do tej kobiety za to mam do jej rodziny , współpracowników i Mateczki Rasiji w czasie przemian  Klimat książki jak zazwyczaj - super. Tutaj jeszcze podkręcony aurą czarnomorskiego kurortu. Wszystko bardzo pięknie, tylko córka Stasowa... Książka z cyklu o Anastazji Kamieńskiej bez Anastazji Kamieńskiej. Udany eksperyment. Tym bardziej, że zawsze lubiłam Stasowa a Nastki nie. Nie mam cierpliwości do tej kobiety za to mam do jej rodziny , współpracowników i Mateczki Rasiji w czasie przemian  Klimat książki jak zazwyczaj - super. Tutaj jeszcze podkręcony aurą czarnomorskiego kurortu. Wszystko bardzo pięknie, tylko córka Stasowa winna zostać zdiagnozowana i poddana terapii. Niezwykłe dziecko. Wydaje się być zaburzona a już na pewno emocjonalnie zubożała. Tacy rodzice się jej trafili. Stasow się ocknął i może zacznie wyrównywać straty. Biedna mała. A na czarną listę łatwo trafić. Gdy jednak lista zostanie odkryta to można próbować zdjąć z haka jednego czy drugiego człowieka. Tylko czy to się uda… Czy się uda….

pokaż więcej

 
2018-11-04 14:33:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pozostałe
Cykl: Nina Warwiłow (tom 1) | Seria: Ze Strachem

Nina Warwiłow jest policjantką w randze podkomisarza. Ma ojca alkoholika. Nawet nie chcę postawić się sytuacji tej kobiety. Koszmar. Miłość i nienawiść. Wstręt i pomoc mimo wszystko. Nadzieja ,że może tato się ogarnie. Płonna raczej. I za to cios w twarz. Realny. Sytuacja domowa Niny też jest zła. Zawodowo została skazana na współpracę z kimś kogo nie cierpi. W sprawie też nie wszystko idzie... Nina Warwiłow jest policjantką w randze podkomisarza. Ma ojca alkoholika. Nawet nie chcę postawić się sytuacji tej kobiety. Koszmar. Miłość i nienawiść. Wstręt i pomoc mimo wszystko. Nadzieja ,że może tato się ogarnie. Płonna raczej. I za to cios w twarz. Realny. Sytuacja domowa Niny też jest zła. Zawodowo została skazana na współpracę z kimś kogo nie cierpi. W sprawie też nie wszystko idzie dobrze a ministerstwo naciska bo sprawa zrobiła się medialna. I grypa dobiera się do pani podkomisarz. Bardzo dobra książka chociaż więcej realiów szpitalnych by się zdało. Tym bardziej, że szpital stary, zabytkowy, już czuję ten dreszczyk….. Nina odkrywa tajemnice, które miały zostać nieodkryte. Twarda babka. Nieszczęśliwa, twarda babka. Chętnie sięgnę po kolejne tomy serii Pasierskiego, bo pierwszy był po prostu świetny. Ciekawa jestem dalszych losów Niny, postępów jej kariery i zmian w jej życiu osobistym.

pokaż więcej

 
2018-11-02 07:09:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Läckberg Camilla
Cykl: Saga o Fjällbace (tom 5)

Tym razem zetknęliśmy się, współcześnie, z ruchem neofaszystowskim , z organizacją Przyjaciele Szwecji. Retrospektywnie zaś z ruchem oporu w Norwegii w czasie II wojny Światowej i obozami jenieckimi. Oba wątki ciekawe i jakby na czasie, bo neofaszyzm podnosi łeb w Europie a nie wszyscy zdają się zauważać jakie to niebezpieczne w skutkach może być. W warstwie kryminalnej mamy do czynienia z... Tym razem zetknęliśmy się, współcześnie, z ruchem neofaszystowskim , z organizacją Przyjaciele Szwecji. Retrospektywnie zaś z ruchem oporu w Norwegii w czasie II wojny Światowej i obozami jenieckimi. Oba wątki ciekawe i jakby na czasie, bo neofaszyzm podnosi łeb w Europie a nie wszyscy zdają się zauważać jakie to niebezpieczne w skutkach może być. W warstwie kryminalnej mamy do czynienia z zabójstwami staruszków, a obyczajowej, nowe związki i dzieci w Fjällbace. Ten wątek jest po prostu bajkowy. Sielanka. Może trochę skrzypi, ale natychmiast niemal stosunki w rodzinach wracają do normy a wręcz nastaje pełnia szczęśliwości. Nawet teściowa zostaje zrozumiana i przytulona do serca (i wzajemnie) . Po prostu wszyscy są wyrozumiali, wyluzowani, wierzą sobie wzajemnie i umieją się zdystansować do siebie i problemów życia. Nawet partnerski związek homoseksualny nie wywołuje zgorszenia i szykanowania. Nawet nieszczęsny, ślicznie zaczesany, szef policji w Fjällbace, Mellberg, znajduje swoje szczęście tam gdzie się go w ogóle nie spodziewał. Jest tak słodko, że aż mdli i zęby bolą. Stąd zaledwie może być bo mało życiowo raczej.

pokaż więcej

 
2018-10-31 11:05:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Carey Mike
Autor:
Cykl: Felix Castor (tom 2)

Nowe tysiąclecie. Na Ziemię wraca więcej zmarłych. Za nimi idą demony. Jest więcej pracy dla egzorcysty. Felix Castor ma pełne ręce roboty. Podjął też współpracę z policją. To znaczy, policja zatrudniła go jako konsultanta. Opętany przyjaciel Felixa ( dla przyjaciół Fix) , Rafi, traci miejsce w psychiatryku i Castor musi mu znaleźć dobre miejsce do życia. A kasy brak. Pogromca podejmuje... Nowe tysiąclecie. Na Ziemię wraca więcej zmarłych. Za nimi idą demony. Jest więcej pracy dla egzorcysty. Felix Castor ma pełne ręce roboty. Podjął też współpracę z policją. To znaczy, policja zatrudniła go jako konsultanta. Opętany przyjaciel Felixa ( dla przyjaciół Fix) , Rafi, traci miejsce w psychiatryku i Castor musi mu znaleźć dobre miejsce do życia. A kasy brak. Pogromca podejmuje się odnalezienia młodej dziewczyny pod szyldem nowej firmy Usługi Duchowe. Książkę, przeczytałam z uśmiechem na twarzy. I tym razem wybrałam ją świadomie, pamiętając, że lektura tomu pierwszego, choć mnie zaskoczyła, to jednak dostarczyła rozrywki. Ten tom też jest lekki, żartobliwy, dowcipny, z elementami nadprzyrodzonymi, dekoracyjnymi (Juliet) i przyprawiającymi o dreszcz rekwizytami, typu kruki, sukuby, wilkołaki i czystej krwi demony. Trzy teksty z książki zacytuję :
Mamo! Przyszedł żywy!
Pan jest żywy! Tak, ale pracuje nad tym.
Knajpa dla ciepłych i zimnych.

pokaż więcej

 
2018-10-29 17:55:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pozostałe

Tato, czy ja jestem jakiś dziwny? Zapytał w skeczu Fafik tatusia. Nie synu, ty jesteś ….. oryginalny. Też tak dzisiaj mam. Opinie są złe, niedobre a mi podobała się ta książka. Mieszkanie na piątym piętrze, w starej kamienicy, w Krakowie, staje się więzieniem dla siedmiorga ludzi. Ktoś zamknął ich tam a oni nie mogą wyjść mimo, że chcą, starają się, krzyczą, rzucają butelki, zsuwają się po... Tato, czy ja jestem jakiś dziwny? Zapytał w skeczu Fafik tatusia. Nie synu, ty jesteś ….. oryginalny. Też tak dzisiaj mam. Opinie są złe, niedobre a mi podobała się ta książka. Mieszkanie na piątym piętrze, w starej kamienicy, w Krakowie, staje się więzieniem dla siedmiorga ludzi. Ktoś zamknął ich tam a oni nie mogą wyjść mimo, że chcą, starają się, krzyczą, rzucają butelki, zsuwają się po prześcieradle i …… nic. Dalej są więźniami. Kto? Co? Dlaczego? To Oni. Obserwatorzy pilnujący porządku . Czekają na koniec Czasu Ohydy. Mieszkanie ma swoją ponurą historię a teraz jest więzieniem. Klimacik troszkę jak w Dziecku Rosemary ( koty, upiorna sąsiadka, trzeszcząca winda, ohydne zapaszki i niepokojące dźwięki). Bardzo ciekawa jest historia Agnieszki i jej małżeństwa, że o teściowej tylko się zająknę. Pozostałe osoby dramatu to kolorowe indywidua o specyficznym podejściu do życia. Ciekawy zespół. Napięcie i niepokój autor zbudował skutecznie. Książkę polecam.
.

pokaż więcej

 
2018-10-27 09:44:13
Ma nowego znajomego: Barbara Bereżańska
 
2018-10-27 07:27:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pozostałe

O komisarzu Robercie Baranowskim dowiadujemy się, po pierwsze, że jest wydolny seksualnie. Po drugie, że jest przystojny i ma szósty zmysł i magnetyzm zwierzęcy. O jego wydolności intelektualnej dowiadujemy się w trakcie lektury. Priorytety ten zniewalający mężczyzna ma ustawione. Najpierw praca a potem kobiety. Te zresztą traktowane są przez niego instrumentalnie. Takich książek... O komisarzu Robercie Baranowskim dowiadujemy się, po pierwsze, że jest wydolny seksualnie. Po drugie, że jest przystojny i ma szósty zmysł i magnetyzm zwierzęcy. O jego wydolności intelektualnej dowiadujemy się w trakcie lektury. Priorytety ten zniewalający mężczyzna ma ustawione. Najpierw praca a potem kobiety. Te zresztą traktowane są przez niego instrumentalnie. Takich książek przeczytaliśmy wiele. A filmów obejrzeliśmy jeszcze więcej. O policjancie, któremu zdarza się przekroczyć uprawnienia a potem popaść pod mikroskop tych z wewnętrznego. Czy można usprawiedliwić łamanie reguł w szczególnych przypadkach, czy trzeba je bezwzględnie karać? Huston mamy problem. Moralny problem. Dla mnie w treści tej książki był ważny Gdańsk. Tu mieszkam, chodzę tymi ulicami i przeklinam korki dławiące miasto. Dobrze poruszać się w znajomej przestrzeni. A Baranowski to buc. Mewka natomiast, to nadmorski gatunek pani lekkich obyczajów. Książka pięknie przeczytana przez pana Szyca.Przeciętna.

pokaż więcej

 
2018-10-25 16:01:58
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Lunde Maja
Autor:
Cykl: Kwartet klimatyczny (tom 1)

Piękna książka o ludziach, ich pasji, zależnościach rodzinnych, miłości, o realizowaniu własnych marzeń i pokładanych w dzieciach nadziei. To wszystko na tle życia w XIX- wiecznej Anglii, w 2007 w Stanach Zjednoczonych i w Chinach w roku 2098. Historii opowiedzianej przez Lunde towarzyszą pszczoły. Życie bohaterów tej książki związane jest z pszczołami . Od tych owadów zależy ich szczęście,... Piękna książka o ludziach, ich pasji, zależnościach rodzinnych, miłości, o realizowaniu własnych marzeń i pokładanych w dzieciach nadziei. To wszystko na tle życia w XIX- wiecznej Anglii, w 2007 w Stanach Zjednoczonych i w Chinach w roku 2098. Historii opowiedzianej przez Lunde towarzyszą pszczoły. Życie bohaterów tej książki związane jest z pszczołami . Od tych owadów zależy ich szczęście, dobrobyt i w końcu życie. Bardzo dobrze napisana proza. Ciekawa choć oszczędna w słowa. Splątany ze sobą los ludzi i pszczół jako ilustracja upadku świata. A jednak jest jeszcze nadzieja dla nas. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-10-23 17:09:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Läckberg Camilla
Cykl: Saga o Fjällbace (tom 4)

Wpadłam na herbatkę do starych znajomych w Fjallbace. Czekała tu na mnie kolejna, dobra historia. Patrik i Erika pobierają się w Zielone Świątki. Anna, siostra Eriki, dochodzi do siebie po traumie , dzieci rosną i dostarczają rodzicom wiele radości. Rodzinna sielanka. Z rodzinnym szczęściem kontrastuje miasteczkowa tragedia. Zginęła młoda dziewczyna. I kobieta w wypadku. Patryk jest... Wpadłam na herbatkę do starych znajomych w Fjallbace. Czekała tu na mnie kolejna, dobra historia. Patrik i Erika pobierają się w Zielone Świątki. Anna, siostra Eriki, dochodzi do siebie po traumie , dzieci rosną i dostarczają rodzicom wiele radości. Rodzinna sielanka. Z rodzinnym szczęściem kontrastuje miasteczkowa tragedia. Zginęła młoda dziewczyna. I kobieta w wypadku. Patryk jest bardzo zajęty i nie uczestniczy w przygotowaniach do ślubu. Kręcone w miasteczku reality show bardzo utrudnia pracę policji. Wszędzie dużo ludzi i kamer a telefony dzwonią nieustannie. Jak zwykle u Lackberg, jest też stara historia, ciekawa jak zawsze. Po kolejne tomy sięgam z przyjemnością. A Mellberga ,to nieprzeciętne zjawisko z zaczeską, dostajemy gratis.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
600 600 29469
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (157)

Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd