Bzibzioh 
https://connect.garmin.com/modern/profile/Bzibzioh
Namiętna konsumentka audiobooków. To niesamowite, jak lektor może zmienić nasz odbiór powieści. Dobry lektor potrafi nieco podreperować gorszą lekturę mistrzowską interpretacją, a nawet najlepsza książka może zostać zmarnowana nieudolnym czytaniem.
kobieta, Ełk, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 30 minut temu
Teraz czytam
  • Grzech zaniechania
    Grzech zaniechania
    Autor:
    Pracownica ośrodka terapeutycznego znajduje leżące na posadzce, zakrwawione zwłoki swojej szefowej – psychiatry Antoniny Brzozowskiej. Na miejsce zbrodni wezwani zostają starsza aspirant Agata Górska...
    czytelników: 557 | opinie: 59 | ocena: 7,43 (235 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-17 12:45:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-booki, Legimi

Grupa docelowa pani Rogali to kobiety. Dużo relacji damsko-męskich, a wątek kryminalny bardzo ciekawy, aczkolwiek nieco naciągany. Wariaci są wśród nas! 😊 Bardzo przyjemnie spędziłam czas z lekturą. Wciąga!

 
2018-10-14 18:49:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-booki, Legimi

To jest dopiero powieść grozy! Po prostu czyta się z odrazą, zdziwieniem, przerażeniem, a jednocześnie zaciekawieniem. Bohaterowie – zarówno oprawcy, jak i ofiary - uwikłani w szaleństwo! Nigdy wcześniej nie czytałam książki o feedersach, wiedziałam tylko o istnieniu zjawiska. No to przeczytałam – coś przerażającego! Mimo że autorka nie jest mistrzynią narracji, często posługuje się... To jest dopiero powieść grozy! Po prostu czyta się z odrazą, zdziwieniem, przerażeniem, a jednocześnie zaciekawieniem. Bohaterowie – zarówno oprawcy, jak i ofiary - uwikłani w szaleństwo! Nigdy wcześniej nie czytałam książki o feedersach, wiedziałam tylko o istnieniu zjawiska. No to przeczytałam – coś przerażającego! Mimo że autorka nie jest mistrzynią narracji, często posługuje się powtórzeniami, edukując usilnie czytelnika w dziedzinie wypasania i uświadamiając go, jakie kto ma zamiary i czemu one służą, to trzeba przyznać, że książka wciąga.

pokaż więcej

 
2018-10-14 14:54:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Audiobooki, Legimi

Tess Gerritsen nie można czytać taśmowo, trzeba robić przerwy, bo wtedy nie rzuca się tak w oczy schemat, wg którego pisarka pisze, notabene – taśmowo. 😊 Niezły thriller medyczny. Przyznaję, że autorka ma przeraźliwą wyobraźnię, bo obraz odmalowany przez nią – niezwykle wiarygodnie w sporej części – jest przerażający. Można się zadumać nad przyszłością medycyny, wraz z rozwojem której... Tess Gerritsen nie można czytać taśmowo, trzeba robić przerwy, bo wtedy nie rzuca się tak w oczy schemat, wg którego pisarka pisze, notabene – taśmowo. 😊 Niezły thriller medyczny. Przyznaję, że autorka ma przeraźliwą wyobraźnię, bo obraz odmalowany przez nią – niezwykle wiarygodnie w sporej części – jest przerażający. Można się zadumać nad przyszłością medycyny, wraz z rozwojem której przypuszczalnie możliwe będzie osiągnięcie wiecznej młodości, a nawet nieśmiertelności, tylko jakim kosztem? I nie chodzi tu tylko o koszty finansowe, ale przede wszystkim etyczne. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-10-12 19:57:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Audiobooki, Legimi

Muszę podkreślić, że Jaszczuk osiągnął tu mistrzowski poziom w tworzeniu klimatu. Czytelnikowi wydaje się, jakby sam przebywał w tajemniczym domu pełnym kuriozalnych mieszkańców ze swoimi prywatnymi tajemnicami. Mroczna atmosfera, dziwaczne postacie, aura tajemniczości – to wyszło niebywale dobrze. Poza tym Jaszczuk ma świetne, nienachalne poczucie humoru. Andrzej Hausner jako lektor... Muszę podkreślić, że Jaszczuk osiągnął tu mistrzowski poziom w tworzeniu klimatu. Czytelnikowi wydaje się, jakby sam przebywał w tajemniczym domu pełnym kuriozalnych mieszkańców ze swoimi prywatnymi tajemnicami. Mroczna atmosfera, dziwaczne postacie, aura tajemniczości – to wyszło niebywale dobrze. Poza tym Jaszczuk ma świetne, nienachalne poczucie humoru. Andrzej Hausner jako lektor sprawdził się doskonale.

pokaż więcej

 
2018-10-12 19:41:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-booki, Legimi
Autor:

Dla mnie bezsens. Bohaterowie to w większości psychopaci. Siostra zjadająca rzeczy, włosy i zęby swojej siostry. Kobieta, która wypisuje, że kocha nad życie faceta, który ponoć ją maltretuje, ale ona to uwielbia. Ba! Jest uzależniona od maltretowania, choć de facto nikt jej nie maltretuje. Ona sobie tworzy fantazje, które nie mają właściwie żadnego celu, bo zabić faceta miał zupełnie kto inny.... Dla mnie bezsens. Bohaterowie to w większości psychopaci. Siostra zjadająca rzeczy, włosy i zęby swojej siostry. Kobieta, która wypisuje, że kocha nad życie faceta, który ponoć ją maltretuje, ale ona to uwielbia. Ba! Jest uzależniona od maltretowania, choć de facto nikt jej nie maltretuje. Ona sobie tworzy fantazje, które nie mają właściwie żadnego celu, bo zabić faceta miał zupełnie kto inny. Ale z jakiego powodu? Bo go nie kochała, a potrzebowała jego pieniędzy. Bezsens goni bezsens. Tak gdzieś w okolicach strony 300 z 480 robi się jakaś akcja, bo tak w ogóle to wcześniej nic się nie dzieje. Zdegustowana jestem całością.

pokaż więcej

 
2018-10-06 16:34:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Audiobooki, Legimi

Dla mnie nuda, dłużyzna i poniekąd męczarnia. Autorce wydaje się, że jak stworzy chaos narracyjny i czytelnik pogubi się w tym bałaganie, nie wiedząc, o co chodzi, to podsyci jego ciekawość. Mnie to tylko zniechęciło. Mnóstwo wątków, tajemnic z przeszłości i teraźniejszości, wszystko to splątane, rozwijane i urywane na przemian, z wielu perspektyw, a czasem nie wiadomo, czyja to perspektywa!... Dla mnie nuda, dłużyzna i poniekąd męczarnia. Autorce wydaje się, że jak stworzy chaos narracyjny i czytelnik pogubi się w tym bałaganie, nie wiedząc, o co chodzi, to podsyci jego ciekawość. Mnie to tylko zniechęciło. Mnóstwo wątków, tajemnic z przeszłości i teraźniejszości, wszystko to splątane, rozwijane i urywane na przemian, z wielu perspektyw, a czasem nie wiadomo, czyja to perspektywa! Wszystkiego trzeba się domyślać, mozolnie łączyć podrzucane raz tu, raz tam elementy. Męczarnia! Bzdurna fabuła! A jeszcze do czytania wzięli zmanierowaną Baar-Kochańską , która pieści się jak dziecko i wywołuje swoim delikutaśnym głosikiem tylko antypatię i odrazę. Nie polecam.

pokaż więcej

 
2018-10-03 22:34:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Audiobooki, Legimi

Sposób narracji jest identyczny jak w „Parze zza ściany” – bicie piany, wiwisekcja wydarzeń z perspektyw różnych postaci. Autorka jest trochę dziecinna i kreuje dziecinnych bohaterów, czerwienią się i różowią nawet dorośli mężczyźni. Poza tym te odruchy wymiotne – zadziwiające! Co rusz komuś się robi niedobrze na samą myśl i albo chce rzygać, albo powstrzymuje rzyganie, albo połyka własne... Sposób narracji jest identyczny jak w „Parze zza ściany” – bicie piany, wiwisekcja wydarzeń z perspektyw różnych postaci. Autorka jest trochę dziecinna i kreuje dziecinnych bohaterów, czerwienią się i różowią nawet dorośli mężczyźni. Poza tym te odruchy wymiotne – zadziwiające! Co rusz komuś się robi niedobrze na samą myśl i albo chce rzygać, albo powstrzymuje rzyganie, albo połyka własne rzygowiny! 😊 Przemyślenia bohaterów są infantylne, naiwne. A Joanna Gajór dopełnia ten infantylny obraz swoją interpretacją - ten głos pełen pretensji i sztuczności raz śmieszy, a innym razem denerwuje. Gdyby nie to, fabuła byłaby całkiem dobra.

pokaż więcej

 
2018-09-30 12:30:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Audiobooki, Audioteka

Przychodzi do domu matka, patrzy, że nie ma jej dziecka w łóżeczku i … zarzyguje pół domu.:-) Dziwne są dla mnie te odruchy wymiotne bohaterów nie tylko tej książki.
Jeśli komuś nie przeszkadza, że jest traktowany jak istota z lekkim upośledzeniem niezdolna do samodzielnego myślenia, oceniania i wyciągania wniosków, to polecam, bo fabuła jest całkiem, całkiem. Niestety autorka wyjaśnia...
Przychodzi do domu matka, patrzy, że nie ma jej dziecka w łóżeczku i … zarzyguje pół domu.:-) Dziwne są dla mnie te odruchy wymiotne bohaterów nie tylko tej książki.
Jeśli komuś nie przeszkadza, że jest traktowany jak istota z lekkim upośledzeniem niezdolna do samodzielnego myślenia, oceniania i wyciągania wniosków, to polecam, bo fabuła jest całkiem, całkiem. Niestety autorka wyjaśnia wszystko czytelnikowi w najdrobniejszych szczegółach, poczynając od przyczyn, znaczeń i skutków wydarzeń, a na motywach bohaterów kończąc, i to wielokrotnie! Plusem jest w tej sytuacji, że słuchając audiobooka, nie można się zgubić, można się wyłączyć na dobrą chwilę, a i tak wszystko będzie podane ze dwa razy na tacy i po wielekroć zrekapitulowane. Narrator nie może się zdecydować, czy jest wszystkowiedzący, czy jednak nie. Niektórzy bohaterowie są tak naiwni i tak naiwne są ich intrygi, że zęby bolą, poza tym zachowują się jak nastolatki, patrząc w podłogę i czerwieniąc się co chwila.
Lektorka – Joanna Gajór – przedobrzyła, ładując w czytanie sporo emocji; czasem mnie drażnił jej płaczliwy ton i krzyk. Wczuła się kobieta w rolę.

pokaż więcej

 
2018-09-28 22:31:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteka, Niedokończone

Żenująca, prymitywna, żałosna! – oto, co się ciśnie na usta podczas czytania. Żenujący poziom dowcipu, chamskie żarty i pyskówki. Autorka dąży do osiągnięcia komizmu, a wychodzi jej ordynarne dziadostwo. Akcji brak właściwie, książka składa się z trywialnych dialogów z grubo ciosanymi wypowiedziami i prostackimi dowcipami. Nie polecam nikomu, żal kasy, czasu i … papieru.

 
2018-09-27 22:45:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Audiobooki, Audioteka
Cykl: Joanna Chyłka (tom 8)

Remigiuszowska fantazja spuszczona z uwięzi! Chyłka zdobywa Annapurnę tak przy okazji - wstąpiła na górę, po drodze jej było. Sypie dowcipem w obliczu śmierci, taka to twarda sztuka! A tak namotane i niewiarygodne to wszystko, że baśnie Andersena trzeba by uznać za rzeczywiste. Tak w ogóle to nie wiem, o co tam chodziło. :D Facet się zakochał w Chyłce i zaczął swawolić. No ba! Kto by się w... Remigiuszowska fantazja spuszczona z uwięzi! Chyłka zdobywa Annapurnę tak przy okazji - wstąpiła na górę, po drodze jej było. Sypie dowcipem w obliczu śmierci, taka to twarda sztuka! A tak namotane i niewiarygodne to wszystko, że baśnie Andersena trzeba by uznać za rzeczywiste. Tak w ogóle to nie wiem, o co tam chodziło. :D Facet się zakochał w Chyłce i zaczął swawolić. No ba! Kto by się w Chyłce nie zakochał przecież? No kto?

pokaż więcej

 
2018-09-26 00:20:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteka

Schmitt próbował przekuć filozofię w powieść i wpleść naukę w historie trzech kobiet tak, by czytelnik mógł ją odnaleźć poprzez fabułę. Dęte i nadęte to dla mnie było momentami. Mistyczka z XVI wieku zakochana w lesie i wilku, niespełniona w małżeństwie arystokratka z początku XX wieku i narkotyzująca się aktorka z XXI wieku. Losy tych kobiet są przedstawione wiarygodnie i połączone na koniec... Schmitt próbował przekuć filozofię w powieść i wpleść naukę w historie trzech kobiet tak, by czytelnik mógł ją odnaleźć poprzez fabułę. Dęte i nadęte to dla mnie było momentami. Mistyczka z XVI wieku zakochana w lesie i wilku, niespełniona w małżeństwie arystokratka z początku XX wieku i narkotyzująca się aktorka z XXI wieku. Losy tych kobiet są przedstawione wiarygodnie i połączone na koniec w sprytny sposób. Całość jest nużąca, męcząca i umiarkowanie ciekawa, dla mnie najciekawsze były losy kobiety z początku XX wieku, które poznajemy głównie z jej listów do przyjaciółki. Pojawia się tu Freud i początki psychoanalizy. Reszta taka sobie – do zmęczenia.

pokaż więcej

 
2018-09-20 18:49:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Audiobooki, Audioteka

Fabularyzowany dokument. Historia seryjnego mordercy grasującego na Śląsku w latach siedemdziesiątych i na początku osiemdziesiątych, przy czym drugim głównym bohaterem jest peerelowski Śląsk. Leszek Filipowicz świetnie naśladuje śląską gwarę. Warto posłuchać.

 
2018-09-19 23:40:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteka

Zbiór krótkich opowiadań różnych autorów, z których najlepsze jest to Harlana Cobena. Wśród nich można znaleźć lepsze i gorsze, a wszystkie mają za cel zaskoczenie czytelnika. Czasem zaskoczeniem był dla mnie totalny brak zrozumienia puenty albo ewentualnie sam jej brak. Czy warto? Dla tych kilku perełek tak.

 
2018-09-16 23:58:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-booki, Woblink

Przeczytałam jednym tchem. I za to daję maksymalną ocenę, bo doceniam w książce to, że od początku wzbudziła ogromne zainteresowanie, które nie słabło, a właściwie rosło do samego zaskakującego końca. Mimo że mniejsze i większe decyzje głównego bohatera, który dowiaduje się o nieuchronnym bliskim końcu, były dla mnie mało prawdopodobne i wzbudzały sprzeciw, czas spędziłam emocjonująco. Polecam... Przeczytałam jednym tchem. I za to daję maksymalną ocenę, bo doceniam w książce to, że od początku wzbudziła ogromne zainteresowanie, które nie słabło, a właściwie rosło do samego zaskakującego końca. Mimo że mniejsze i większe decyzje głównego bohatera, który dowiaduje się o nieuchronnym bliskim końcu, były dla mnie mało prawdopodobne i wzbudzały sprzeciw, czas spędziłam emocjonująco. Polecam wszystkim, którzy szukają nie tylko emocji, ale i bodźców do przemyśleń egzystencjalnych. :-)

pokaż więcej

 
2018-09-16 13:14:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Biblioteka
Autor:
Cykl: Lou Clark (tom 2)

Czytając „Kiedy odszedłeś”, nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że książka powstała na fali sukcesu odniesionego przez „Zanim się pojawiłeś” i została napisana tylko w celu komercyjnym, bo autorka wcale nie zamierzała pisać kontynuacji powieści. „Zanim się pojawiłeś” jest w sumie książką, która kontynuacji nie wymaga, była zamknięta i taka powinna zostać. Niestety żądza pieniądza sprawia, że... Czytając „Kiedy odszedłeś”, nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że książka powstała na fali sukcesu odniesionego przez „Zanim się pojawiłeś” i została napisana tylko w celu komercyjnym, bo autorka wcale nie zamierzała pisać kontynuacji powieści. „Zanim się pojawiłeś” jest w sumie książką, która kontynuacji nie wymaga, była zamknięta i taka powinna zostać. Niestety żądza pieniądza sprawia, że powstają takie popłuczyny. Autorka starała się coś wycisnąć, opisując dalsze losy Lou po śmierci Willa, ale absolutnie to jej nie wyszło: odnaleziona córka Willa, przygody córki, grupa wsparcia dla osób w żałobie, nowa miłość Lou, dramatyczne wypadki prowadzące niemal do śmierci…
Nie polecam niestety.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
560 300 8838
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (42)

Ulubieni autorzy (8)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd