Zgłosuj na książki roku 2017
978-83-7839-394-8
literatura polska
Ag2S

Gęsta kryminalna intryga, półświatek ukraińskiej imigracji i smak włoskiej kuchni. W „Tutto bene” – modnej warszawskiej restauracji – klient je dobrą kolację, płaci, zostawia napiwek, a na odchodnym strzela do kelnerki. Kilka dni później ginie kucharz. Pojawia się, a w zasadzie znika, dziecko postrzelonej kelnerki. Wszystko się komplikuje… A przecież, jak mówi jeden z bohaterów: „powinno być...

Pojawia się, a w zasadzie znika, dziecko postrzelonej kelnerki. Wszystko się komplikuje… A przecież, jak mówi jeden z bohaterów: „powinno być tak proste, jak to tylko możliwe, ale nie prostsze”.
Sprawę próbuję rozwiązać komisarz Górzyański, a Grzegorz i Zosia, pracownicy restauracji, dzielnie mu w tym pomagają.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Tutto_bene-p-31165-1-30-.html

adawid | 2018-01-03

Dobry, wysmakowany kryminał z licznymi potrawami w tle. Pomysł, usytuowanie miejsca akcji oraz wydarzenia są bardzo orginalne. Ekskluzywna restauracja z specjalistyczną obsługą, łączącą Polskę i Ukrainę. Wszystko idealnie prosperuje. Zysk, klienci dość duże, a tu nagle postrzał dwóch kelnerek tuż przy końcu pracy. Podejrzanym jest mężczyzna, który siedział w samym rogu lokalu, zjadł posiłek, zapłacił za niego, strzelił, a następnie uciekł. Czy tak zachowuje się prawdziwy morderca? Śledztwo prowadzone przez policję i prokuraturę odkrywa wiele tajemnic personelu oraz osób z nimi związanych. Ponadto, pojawia się wątek dziecka zabitej kelnerki, które zniknęło w dziwnych okolicznościach, a niektóre osoby uważają, że w ogóle go nie było. Kim jest ojciec dziecka? Coraz więcej wydarzeń wskazuje, że restauracja nie jest tak wybitna za jaką uchodzi. Dlaczego kradzieże danych osobowych wiążą się z firmą transportową zatrudniająca Polaków i Ukraińców? A właścicielka restauracji jest na...

Justyna Antoniewicz | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Polski kryminał, który miałam okazję przeczytać przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, dobrze napisany, skrojony na miarę....Smaczna kuchnia włoska w restauracji modnej w Warszawie kelnerka postrzelona, kucharz bardzo podejrzany ma porachunki z mafią.
Gęsta intryga ścieli się gęsto, akcja dobra...trzymał kryminał w napięciu.
Wciąga od początku do końca książka,ciekawa i świetna.
Super się mi czytało przy kawce:))

Beata | 2012-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2012

Przyjemna, sympatyczna, pełna humoru opowieść kryminalna. Rewelacyjnie się czyta. Przy scenach wyprowadzania Pedra na spacer uśmiałam się do łez. Wymarzona lektura na święta.

beataj | 2013-05-30
Przeczytana: 29 maja 2013

Kapitalnie lekki kryminał - knajpka z włoskim żarciem, sympatyczny, choć podejrzany kucharz, reszta pracowników też nie do końca z czystym sumieniem, mafijne porachunki... coś w sam raz na burzowy wieczór :)

Maleństwo | 2012-12-10
Przeczytana: 30 listopada 2012

Smakowita książka, nie ma co... W trakcie czytania ciągle miałam ochotę coś przegryzać, próbować, czy choćby żuć gumę, aby czymś zająć żuchwę. Opisy potraw i ich sporządzania są tak smakowite, że kryminalny wątek robi się wyjątkowo apetyczny...
W modnej warszawskiej restauracji "Tutto bene" zostaje zastrzelona młoda kelnerka pochodząca z Ukrainy. Świadkiem tego nieszczęścia jest przesympatyczna panna Zosia o wyjątkowo delikatnym podejściu do życia i na zabój zakochana w kucharzu Grzegorzu. Pan Grzegorz jest młodym człowiekiem uwikłanym w trudny związek z Gosią, szukającym własnej drogi i pchającym nos w nieswoje sprawy, co pomaga policjantowi prowadzącemu śledztwo w rozwikłaniu zagadki. Komisarz Górzyański jest - jak rzadko - wyjątkowo sympatycznym śledczym, który ma wspaniałą rodzinę, leniwego psa i przycisk w głowie przełączający go pomiędzy trybami "policjant" - "człowiek". Każda z tych osób na swój sposób zostaje uwikłana w morderstwo Ukrainki i każda przyczynia się do...

Kamil | 2013-11-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 listopada 2013

Pierwszy polski kryminał jaki przeczytałem. Fabuła taka sobie, ale raczej powyżej przeciętnej. Z tą książką było podobnie jak z układaniem puzzli. Układasz do końca, a i tak wiesz jaki obrazek będzie na końcu. Największym atutem tej książki jest język (styl) w jakim została napisana. Pełno w niej humoru, zabawnych zwrotów i błyskotliwych dialogów. Jedno jest pewne, nie żałuję, że sięgnąłem po tą pozycję.

daka | 2013-03-17
Przeczytana: 18 marca 2013

czyta się świetnie, szybka akcja, brak przynudzeń.... 3 dni i ochota na więcej.

Ali5s84 | 2016-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Książka, moim zdaniem, ani dobra ani zła. Właśnie taka przeciętna. Chwilami dość przewidywalna, chwilami dość chaotyczna. Bardzo przyjemna i lekka lektura, która raczej nie zostaje w pamięci na długo.

lunela | 2013-02-13

Książka skrojona na miarę przeciętnych, rzekomych gustów czytelniczych. Jak produkt, który ma się podobać większości. Tak więc mnie się też właściwie podobała, choć następnego dnia w mojej głowie nic z niej nie pozostało. Pod skórą czuję, że ten duet pisarski potrafi pisać o wiele lepiej i gdyby tylko zechcieli mogliby stworzyć prawdziwą Książkę, a nie plastikowy gadżet. Nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że właśnie taki był zamysł twórców - płytki serial zamiast opowieści "z mięsem". Szkoda, że tak nisko cenią czytelników.

pierożek | 2013-08-18
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Przyjemna lektura z sympatycznymi bohaterami. Podczas czytania człowiek jest ciągle głodny ;)