Ostatnią kartą jest śmierć

Cykl: Weronika Daglewska (tom 1)
Wydawnictwo: Oficynka
detektyw, śledztwo, morderca
Ag2S

Inne wydania

Prawdopodobnie najlepsza kobieca agencja detektywistyczna w Polsce! Weronika Daglewska, dziennikarka i autorka rubryki kryminalnej, postanawia zrobić sobie prezent – idzie do wróżki, by ta przepowiedziała jej, co ją czeka w życiu. Ekscentryczna wróżka Semiramida po rozłożeniu tarota ostrzega ją przed niebezpieczeństwem. Nieprzekonana i sceptyczna Weronika wraca do domu, by po paru miesiącach...

Prawdopodobnie najlepsza kobieca agencja detektywistyczna w Polsce!
Weronika Daglewska, dziennikarka i autorka rubryki kryminalnej, postanawia zrobić sobie prezent – idzie do wróżki, by ta przepowiedziała jej, co ją czeka w życiu. Ekscentryczna wróżka Semiramida po rozłożeniu tarota ostrzega ją przed niebezpieczeństwem. Nieprzekonana i sceptyczna Weronika wraca do domu, by po paru miesiącach usłyszeć przez radio, że wróżka zginęła, wypadając z okna. Weronika od razu podejrzewa, że coś jest nie tak. Utwierdza ją w tym przekonaniu mąż wróżki, który prosi ją o odkrycie mordercy żony. Dziewczyna, której największym marzeniem jest posiadać agencję detektywistyczną, przyjmuje zlecenie. I tak rozpoczyna swoje pierwsze w życiu prawdziwe śledztwo. Co ją na tej drodze czeka? Gdzie kryje się bezlitosny morderca? I jakie w tym wszystkim znaczenie ma tarot?

Nina | 2016-02-19
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 19 lutego 2016

Jedna z pierwszych książek Pani Ani, ale ja do tej pory nie miałam okazji przeczytać. To nie jest Anna Klejzerowicz, jaką znam. Widać, że dopiero rozwija swój kunszt :) Co nie znaczy, że książka jest zła. Jest to bardzo miłe czytadełko, do połknięcia w 2 godziny. Fajnie się czyta, wątek kryminalny z tarotem w tle, no i romans :) Jest dobrze, mnie się podobało :)

Dona | 2015-09-10
Przeczytana: 09 września 2015

Kolejne spotkanie z książką Anny Klejzerowicz oceniam jako udane .
Książka małej objętości, za to treści w niej nie brakuje. Poznajemy Weronikę Daglewską, byłą dziennikarkę , która jest właścicielką agencji detektywistycznej. Zajmuje się tajemniczą śmiercią znanej tarocistki i wróżki Semiramidy z której porady korzystała jeden raz. Wciągająca historia, ciekawa intryga, opisy tarota i ofiara, której niezbyt żal .
Zachęcam do przeczytania, książka napisana przyjemnym stylem ze sporą dawką humoru a zawrotna akcja mknie jak skuter Weroniki Daglewskiej.
[TWK 3]

Grażyna | 2015-07-04
Przeczytana: lipiec 2015

Już chciałam bliżej zaznajomić się z Weroniką i Damianem i ich polubić,a tu koniec.....Pani Ania okazała się tu trochę "leniuszkiem",może mogłaby to jakoś bardziej rozwinąć..jakieś dodać wątki ,ot żeby np. mnie zadowolić(żartuję).No nic ,mam ..teraz ..książkę z medalionem Pani Ani....już wiem ,że bardziej spełni moje oczekiwanie.Zresztą ...nie zniechęcam się tak szybko....A oprócz tego chyba trochę uprzedzona jestem do kart......wyniosłam to z dzieciństwa więc może i to miało wpływ. Po prostu nie rozczytałam się....nie zdążyłam.

monika | 2015-05-09
Przeczytana: 08 maja 2015

Lekki, króciutki i dosyć przyjemny kryminał z tarotem w tle. Książka w sam raz na jeden wieczór.

dilbi | 2016-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2016

Na początku było nudnawo, ale z każdą stroną robiło się ciekawiej.
Jest i tarot i trochę trupów i historia sprzed lat i sporo śmiesznych akcji w wykonaniu Weroniki. aaa i nieśmiertelny skuter ;)
Miła, szybka i przyjemna lektura.

pablo | 2010-11-30
Przeczytana: 24 listopada 2010

„Ostatnią kartą jest śmierć” to najnowsza książka pióra Anny Klejzerowicz. Powieść ta jest czasami błędnie określana jako debiut literacki tej pisarki. Pani Anna jest autorką między innymi, wydanego w tym roku kryminału „Sąd ostateczny”, którego niestety nie było dane mi jak dotąd przeczytać. „Ostatnią kartą jest śmierć” jest łatwą, lekką i prostą lekturą, lecz czy przyjemną? Na ile książeczka licząca raptem 190 stron, może rozwinąć się i wciągnąć w swój świat? Przekonajmy się!

Główną bohaterką powieści jest dziennikarka Weronika Daglewska, autorka rubryki kryminalnej w lokalnej gazecie. Poznajemy ją, kiedy znajduje się na życiowym zakręcie. Zwolniono ją dopiero co z pracy a jej dotychczasowy partner postanowił rozejrzeć się za kimś innym. Pełna rozterek Weronika udaje się do wróżki Semiramidy. Ekscentryczna starsza pani przepowiada jej niebezpieczeństwo. Po jakimś czasie od wizyty, rozchodzi się wiadomość, że Semiramida wypadła z okna i poniosła śmierć na miejscu. Mąż wróżki...

Piotr | 2011-05-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2011 rok

Anna Klejzerowicz jest postacią barwną, wybitną i mającą wiele do powiedzenia w świecie literatury. Mam przyjemność znać autorkę wirtualnie i jestem pod dużym wrażeniem jej wrażliwości na świat. Prywatnie pisarka, dziennikarka, fotograf, miłośniczka zwierząt, szczególnie kotów, a przy tym skromna kobieta. Książka o której chcę opowiedzieć jest jak do tej pory jedyną, którą udało mi się przeczytać, ale z pewnością nie ostatnią pozycją tej genialnej pisarki. Anna opowiada o tajemniczym morderstwie znanej tarocistki i wróżki Semiramidy. Oczywiście jest postać osoby która nazywa się Weronika Daglewska i jest właścicielką najlepszej agencji detektywistycznej w mieście, a możliwe że nawet i w kraju. Autorka doskonale kreśli kolejne strony, kryminał czyta się z wypiekami na twarzy. Mamy tutaj mieszankę sensacji i humoru. Mnie najbardziej ujęły malownicze opisy miejsc, opisy tarota. W tej książce wszystko jest kolorowe, zabawne, a czytelnik się bawi mimo że ktoś popełnił morderstwo. Ania...

zielonooka | 2012-10-30
Przeczytana: 29 października 2012

bardzo szybko się czyta - i właśnie do tego jest ta książka. do szybkiego przeczytania (można na kilka razy jak ktoś woli). taki sobie kryminał - ja za nimi nie przepadam ale ten jest tak lekko napisany że łyknęłam go z przyjemnością. nic dodać nic ująć - książka do przeczytania i już, a nie do zastanawiania się nad głębszym sensem bo go po prostu tam nie ma. dobre, nawet b. dobre czytadło:)

Iwona | 2014-12-13
Na półkach: :-), :-), :-), Przeczytane
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Książka lekka, czyta się ją dobrze i z każdą kolejną stroną ma się chęć wiedzieć jak się zakończy opowieść. Kolejna książka Anny Klejzerowicz , która mi się podobała.

Agnesscorpio | 2010-10-03
Przeczytana: 02 września 2010

Co siedzi w ludzkim umyśle? Czy czyjaś delikatna sugestia może nas zmusić do zmiany postrzegania samego siebie? Do zrobienia sobie samemu krzywdy? Do znienawidzenia siebie, życia, innych?
Okazuje się, że nie trzeba być psychologiem, urodzonym przywódcą z psychopatycznymi zapędami.
Wystarczy być tarocistką z darem przekonywania i złymi intencjami.
Z taką właśnie osobą spotyka się główna bohaterka najnowszej książki Anny Klejzerowicz, pt.: „Ostatnią kartą jest śmierć”. Weronika Daglewska jest dziennikarką śledczą, która stając na zakręcie swojej życiowej drogi i pod względem zawodowym i osobistym, postanawia zasięgnąć opinii co do swojej przyszłości u sławnej wróżki Semiramidy.
Dowiaduje się o sobie wielu zaskakujących i nieco przerażających rzeczy. A niedługo potem dowiaduje się o samobójczej śmierci tarocistki. Wkrótce mąż zmarłej zwraca się do szalonej dziennikarki z prośbą o wyjaśnienie śmierci żony. Bo nie wierzy w samobójstwo. Weronika podejmuje się tego zadania, wchodząc na...