Wspulnicy

Wspulnicy
Oficyna 4eM
2021-12-06
2010-10-07
komedia kryminalna sensacja pastisz satyra

Otrzymałem książkę Michorzewskiego w prezencie czyli wypadało po nią sięgnąć i przeczytać.
To jednak nie moja bajka.

Komedie kryminalne albo się lubi, albo nie.
Nie mogę powiedzieć, że książka jest zła, bo nie jest.
Po prostu nie trafiła w mój czytelniczy gust.

Gromada kompletnych nieudaczników, sado-maso, próba napadu na bank, robione sobie nawzajem kawały.
Oczywiście nie ukrywam, że parę razy autentycznie się roześmiałem bo poczynania i dialogi Grubego z Długim były naprawdę zabawne, ale nie zmienia to mojej oceny.

Do książki na pewno nie wrócę, ale jeśli ktoś lubi takie kryminalno - komediowe klimaty powinien być ukontentowany.

6/10.

To jednak nie moja bajka.

Komedie kryminalne albo się lubi, albo nie.
Nie mogę powiedzieć, że książka jest zła, bo nie jest.
Po prostu nie trafiła w mój czytelniczy gust.

Oczywiście...

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Historia zabawna i ciekawa. Trochę można było bardziej dopracować postacie, aby wydawały się bardziej wyraźne i charakterystyczne, ale mimo wszystko czytało się przyjemnie.

Strata czasu. Nieciekawa historia, płaskie postacie, absolutnie nieporażająca fabuła. Słaba i przewulgaryzowana książka.

Świetna komedia, dawno się tak nie uśmiałam. Adaś, dyrektor banku gospodarności, tak skąpy, że aż boli, Gruby były strażnik miejski i Długi nauczyciel wychowania fizycznego wpadają na własne życzenie w ogromne tarapaty... Czy wyjdą z nich cało? - przekonajcie się sami 😉 polecam 👍😁

Dotarłam do okrągłej 60 strony i tyle mi wystarczyło. Początkowo lektura zapowiadała się nawet całkiem nieźle (pomijając plastyczne opisy przeróżnych wydzielin),ale po kilkudziesięciu stronach znudziła mnie niepomiernie. Niby dużo się działo, jednak wszystko - że tak powiem - na jedno kopyto. A i humor trochę nazbyt prymitywny jak dla mnie. Ani mnie to bawiło, ani interesowało. Odłożyłam bez żalu i nie polecam.

Pokręcona, absurdalna komedia pomyłek. Akcja wartka, pełna niespodziewanych zwrotów. Możemy się przekonać, gdzie mogą doprowadzić: konflikt sąsiedzki, pazerność i dziwne osobowości. Przeszkadzały mi obrzydliwe sceny oraz zła redakcja tekstu.

Komedia kryminalna. Co prawda przeczytałam do końca, ale utwierdziłam się w przekonaniu, że nie jest to mój ulubiony gatunek literacki.

Czasem pomyłka adresu pociąga za sobą całą serie wydarzeń a nawet kataklizmów. Książka trzymająca czytelnika, co im jeszcze się wydarzy. masakra. O ludzie !!!! Czasem najlepszy przyjaciel staje się śmiertelnym wrogiem:)

"Nie wiem, co ćpaliście, ale jestem pewien, że heroina przy tym to popierdółki"

Rozmazałam sobie mejkap przez tą lekturę. Dlaczego nikt mnie nie ostrzegł, że podczas czytania mogę dorobić się efektu pandy? He?

Co tu się odpinkalało. Seria niefortunnych zdarzeń od napadu po hardkorowe "porno" z King Kingiem i Conanem Barbarzyńcą w damskim wydaniu.
Kreacja bohaterów - świetna, czarny humor - maksymalny. Trzeba się tylko pilnować żeby ani na chwilę nie stracić czuja, bo w szamańskich wersjach można się momentami pogubić.
Bawiłam się rewelacyjnie. Jak szukacie komedii kryminalnej dla dorosłych to Wspulnicy wpasują się jak z bicza strzelił.

"Nie wiem, co ćpaliście, ale jestem pewien, że heroina przy tym to popierdółki"

Kreacja bohaterów -...

Komedia pomyłek, zwariowany humor, szaleństwo, chaos, akcja i dramaturia. Czego tu nie ma 🤣
Jakoś tak skojarzyło mi się to z książką "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął", a to w moim odczuciu duży komplement. Dla mnie było wszystkiego odrobinę za dużo, ale kto co lubi.
Jednak nie zmienia to faktu, że bardzo dobrze się przy tej książce bawiłam, przeczytałam ją w ekspresowym czasie, a uśmiech pojawiła się na mojej twarzy od czasu do czasu.
Kryminalna komedia pomyłek, momentami mało smaczna, naszpikowana żartami na różnym poziomie, po kokardę.
Części będzie się bardzo podobać, część odrzuci, ale tak to jest z tego typu humorem, na pewno nie jest dla każdego.

• Kryminał

Dodaj cytat z książki Wspulnicy