Całun Jezusa Nazarejczyka

Sindone di Gesù Nazareno
978-83-7505-849-9
historyczna
carac

Kolejna książka Barbary Frale otwiera nowy rozdział w złożonej i fascynującej historii najsłynniejszej relikwii chrześcijańskiej. Po udokumentowaniu w "Templariuszach i Całunie Chrystusa" hipotezy, że płótno to zostało przewiezione do Europy i było tam przechowywane w ukryciu przez Zakon Templariuszy, autorka analizuje ślady pisma w języku greckim, łacińskim i aramejskim, których obecność odkryto niedawno na Całunie. Ich porównanie ze źródłami grecko-rzymskimi, żydowskimi oraz wczesnochrześcijańskimi, prowadzi badaczkę do Jerozolimy z czasów Tyberiusza (14-37 po Chr.) i przedstawia kontekst pogrzebu osoby zwanej Jezusem z Nazaretu.

źródło opisu: http://www.wydawnictwowam.pl/zapowiedzi/?Page=info&Id=139

Kacper | 2017-05-27