Conan. Pani Śmierć

Wydawnictwo: Camelot
RIP

Jedyny "polski" Conan.Napisany przez Jacka Piekarę pod pseudonimem Jack de Craft. Opisuje ostatnią chronologicznie historię legendarnego, 70 letniego już Conana z Cymerii. Heros ery hyboryjskiej jest na "emeryturze" gdy zostaje wplątany w śmiertelną intrygę i zmuszony do odnalezienia magicznego artefaktu.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

michnar3 | 2014-08-29
Na półkach: 2014
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Powieść "Pani Śmierć" była moją pierwszą książką o Conanie Cimmeryjczyku czy też Barbarzyńcy. Jest to duża antologia, ponad 70 książek, a akurat ta napisana jest pod pseudonimem Jack de Craft, pod którym kryje się Jacek Piekara. Autor też był im obcy przed przeczytaniem książki, znałem nazwisko, bo chodzę po księgarniach, ale dzieł nie czytałem. Ale do rzeczy. Conan jest już stary, chronologicznie powieść jest bardzo późno. Co mnie się najbardziej podobało? Pewnie sobie myślicie, że Conan tak po prostu wejdzie do komnaty, zdobędzie kamień i już. Też tak myślałem, ale dostałem coś więcej - genialne zwroty akcji o 360 stopni. Niespodzianki, szczęścia i nieszczęścia, zresztą przeczytajcie i oceńcie to sami :)

yano20 | 2013-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2013

Od przygód Conana zaczynałem znajomość z fantastyką i zawsze z przyjemnością wracam do książek, których jest bohaterem. Taki powrót do szkolnych lat.

Tym razem dość nietypowo - Conan na emeryturze, ustatkowany (żona, dzieci). Oczywiście coś musi zakłócić sielankę i Conan ponownie wyrusza na spotkanie przygodzie. Jak zwykle niebezpiecznej i ociekającej krwią. Czytało się przyjemnie i szybko, w sam raz na jesienny wieczór. Szkoda, że kontynuacja jak dotąd się nie ukazała (była zaplanowana na 1992) - chętnie bym po nią sięgnął i przekonał się co było dalej.

Grisznak | 2014-12-17

Fatalne. Conany to nie wyżyny literatury, ale Jacek dał tu plamę. Książka roi się od absurdów, fabuła zupełnie się nie klei. Pierwszy polski "Conan" i chyba na szczęście ostatni.

RIP | 2012-10-18

KolinWawa | 2016-09-26