Królewska roszada

Wydawnictwo: superNOWA
roszada, hondelyk, cadron

Hondelyk i jego wierny sługa Cadron to poszukiwacze przygód. Walczą, zbierają cięgi, szydzą z siebie i bliźnich, a kiedy ucztują, piwo leje się strumieniami. Nie uznają form pośrednich: zło to zło, zabawa to zabawa, a kobieta to wielka tajemnica. Holderyk nie jest zimnym czarnoksiężnikiem, choć bogowie obdarzyli go cudowną umiejętnością mimikry. Waha się, błądzi, ale gdy wielcy jego świata przystąpią do królewskiego pokera, powie: Dość tego! Roszada!

macrac1068 | 2013-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2013

Bardzo dobra pozycja. Czytając kolejny raz po wieloletniej przerwie, dochodzę do wniosku , że jednak brakuje mi obecnie takiego rodzaju fantasy w polskiej literaturze: lekkiej, podróżniczej,awanturniczej i z lekką , apetyczną (dosłownie w przypadku opisów jadła i napojów) szczyptą humoru. Kilka opowiadań, bez nadęcia,w sam raz jako lekka lektura rozrywkowa, została szybko pochłonięta i czas na kolejne przygody tej sympatycznej i oddanej sobie dwójce przyjaciół.
PS. drobna prywatna prośba: niech mi ktoś wytłumaczy epilog "Królewskiej Roszady" , bo mój tok rozumowania chyba nie poszedł w tym samym kierunku co autora.

Temptation | 2016-01-31

Lekkie, łatwe i przyjemne opowiadania ze szczyptą humoru. Szczególnie podobała mi się "Królewska roszada" - naprawdę wciągająca fabuła, nie mogłam się oderwać. Bohaterowie pełnokrwiści i dający się lubić. Dodatkowo doskonałe opisy posiłków - nie radzę czytać na głodzie ;).
Nie jest to jakaś ambitna literatura, ani coś co pozostanie na długo w pamięci, ale polecam dla relaksu - ja na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Kain | 2015-03-26
Przeczytana: 26 marca 2015

Fajny zbiór opowiadań, akcja odpowiednio wartka i przyjemna. Pozycja dobra do autobusu itp.
Dałbym 6.5 gwiazdki, więc zaokrąglam w górę. Chętnie teraz zapoznam się z resztą serii.

rad | 2013-10-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 10 października 2013

Zbiór opowiadań. Mimo iż nie przepadam za krótkimi treściami, to opowieści o Hondelyku czytało się dość przyjemnie.
Akurat, w sam raz na nudne wieczory. Czy w podróż.
6.5

magia78 | 2016-05-30