Imperium

Wydawnictwo: Białowieża
Piekara, Imperium, Haldor
szati

"Imperium" to jedna z pierwszych wydanych książek Jacka Piekary.

Antoniuss | 2014-02-06
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: październik 2010

Naprawdę niezłe, ciekawe fantasy, utrzymane w ponurym klimacie, dzięki czemu zyskujące na autentyczności. Akcję wypełniają spiski i zdrady, w dodatku fabuła nie jest aż tak naciągana jak w np. podobnej klimatem ,,Grze o Tron". Niestety, autor przesadził (przynajmniej uwzględniając objętość książki) z przedstawieniem świata powieści, w rezultacie zamiast zgrabnej powieści wyszedł podręcznik do historii nieistniejącego świata, a postaci przychodzą i odchodzą w niej zbyt szybko żeby je poznać, a co dopiero się z nimi utożsamić.

Konrad | 2011-02-11

Natrafiłem na tą książkę głęboko na półce mego ojca. A jako, że jestem wielkim fanem Piekary to z zapałem zabrałem się do czytania. Niestety bardzo ciężko się ją czyta (jest niesamowita ilość postaci, wątków). Książka czysto polityczna, o zdradzie - i przyjaciół i kraju. Napisana jednak w miarę dobrze i obrazowo (czytając wydawało mi się jakbym oglądał film). Książki nie polecam tym, którzy od niej chcą zacząć przygodę z panem Jackiem. Dla fanów autora - polecam.

Nika | 2012-03-26
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 25 marca 2012

Na „Imperium” składają się dwie części opowiadania, które Jacek Piekara pisał w latach 1984-1989. „Smoki Haldoru” oraz „Przeklęty tron” składają się na historię niezwykłą, jednak nie aż tak fascynującą, jak się spodziewałam.
Już sam prolog wprowadza nas w atmosferę historii i ciągłych wojen, toczonych w zamierzchłych czasach. Świat, który stworzył autor, prawie niczym nie różnił się od czasów średniowiecznej Polski. Opisy koronacji, następujących niemal jedna za drugą, oraz podążających za nimi konsekwencji, były na początku bardzo ciekawe – potem marzyłam jedynie, by szybko się skończyły. Historyczny charakter za bardzo mnie drażnił. Później jednak było zdecydowanie lepiej.
Poznajemy kolejnych wielkich władców Gordoru – państwa bogatego i liczącego się wśród sąsiadów. Historia rozpoczyna się od spisku grafa Gardzeka przeciwko aktualnemu królowi Gordoru. Plan, misternie uknuty przez geniuszy w swoim fachu, był pozornie idealny. Nikt jednak nie przewidział, że uczestniczył ktoś,...

Natalia | 2011-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2011

Jak na Piekarę słaba ksiązka, nawet bardzo. Niesamowicie zapętlona akcja, ciężko się połapać i ogarnąć od początku, o co właściwie autorowi chodziło. Jako usprawiedliwienie można podać fakt, że autor napisał ją w wieku 20 lat, o ile się nie mylę ;-) Mimo wszystko przeczytana przeze mnie na siłę, dosłownie kilka stron można uznać za w miarę interesujące.

Łukasz | 2010-08-10

Denna fabuła i kiepski warsztat pana Piekary spowodowały, że mam tego pana dosyć. Książka urwana jakby w połowie. Autor chyba sam nie wiedział do końca co zrobić dalej z fabułą. Nie polecam absolutnie nikomu.

Józef Śliwiński | 2010-10-02

Wyjątkowa słaba książka zdaje się niezrozumiałym błędem, grzechem młodości ulubionego przeze mnie autora.

cloudjubei | 2011-07-16
Przeczytana: 15 października 2009