Wypijmy, nim zacznie się wojna

Tłumaczenie: Marta Klimek-Lewandowska
Cykl: Patrick Kenzie i Angela Gennaro (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
A Drink Before the War
Śledztwo, Detektyw, Polityka, Korupcja
Barbara

Debiutancka powieść autora „Rzeki tajemnic”. Grupa prominentnych polityków z Bostonu proponuje parze błyskotliwych detektywów sporą sumę za wykonanie mało wymagającego zlecenia. Mają odnaleźć sprzątaczkę, która, jak podejrzewają, skradła ważne dokumenty. Dlaczego to zrobiła? Odkrycie prawdy może się okazać śmiertelnie niebezpieczne. Czy Kenzie i Gennaro podejmą ryzyko? „Wypijmy, nim zacznie...

Debiutancka powieść autora „Rzeki tajemnic”.

„Wypijmy, nim zacznie się wojna” to debiut literacki autora „Wyspy tajemnic” i „Miasta niepokoju”, nagrodzony przez krytyków Shamus Award, a także pierwsza z cyklu sześciu powieści, których głównymi bohaterami są Patrick Kenzie i Angela Gennaro.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Wypijmy___nim_zacznie__si...(?)

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Wypijmy___nim_zacznie__si...»

czytamcałyczas | 2019-04-16

Być może,mogłem inaczej wydać te 9 zł.Mogłem kupić coś innego.Ale,postanowiłem sprawić,sobie prezent i kupić dobrą sensację w startym stylu.Z 1994 oku,czyli czasów mojego dzieciństwa.
Książka jest cienka ,lecz ma w sobie tyle pokładu akcji i wartościowego przesłania.Że starczy na dwie,trzy książki.
Poszukiwanie czarnej sprzątaczki ,co wykradła papiery.Wchodzi w świat brudnej bostońskiej polityki.
Jakże,konflikty podobne do naszych.Tam,czarni i biali się nie lubią.
U nas PIS i opozycja.
Mamy,tu parę strzelanin.Co zawsze podnosi atrakcyjność sensaci .
Ja uważam,że to bardzo dobra książka.

Andrzej | 2019-03-21
Przeczytana: 21 marca 2019

Ogólnie - rozczarowanie - nie skończyłem lektury. Irytowało mnie to natrętne dążenie narratora - głównego bohatera, do bycia dowcipnym. Za dużo tego - do przesady!

Nardinka | 2018-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

Zaczyna się ciekawie, potem nuuuuda, ale końcówka znakomita

Jasna | 2017-12-30
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 05 listopada 2017

Para detektywów Patrick Kenzie i Angela Gennaro, ma odnaleźć osobę, która ukradła ważne dokumenty. Co skrywają owe dokumenty i dlaczego detektywi wpadają w sam środek wojny gangów.
Debiut autorski a zarazem pierwszy tom cyklu. Ciekawy styl, przemyślana fabuła, szybka akcja, cięte dialogi i specyficzny humor ... to chyba wystarczy na dobrą książkę.

Czytoholik_pl | 2017-12-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 grudnia 2017

Fantastyczne jest to uczucie, gdy sięgasz po książkę z pewną dozą niepewności i zastanawiasz się: czy na pewno mi się spodoba? I już po kilku stronach czujesz, że coś w środku wskakuje na odpowiednie miejsce, jak idealnie dopasowany puzzel. Tak właśnie miałem w przypadku powieści "Wypijmy, nim zacznie się wojna" Dennisa Lehane'a. Autor ten kilka miesięcy temu w brawurowy sposób wdarł się na listę moich ulubionych pisarzy i robi wszystko, by listy tej nigdy nie opuścić. Chwała mu za to. 🙂

"Wypijmy, nim zacznie się wojna" to kryminał będący pierwszą częścią cyklu, którego głównymi bohaterami są Patrick Kenzie i Angela Gennaro - prowadzący wspólnie praktykę detektywistyczną. Znani są z tego, że są dobrzy w swoim fachu, dlatego otrzymują zlecenie od wysoko postawionych polityków. Ich celem jest znalezienie zaginionej sprzątaczki, podejrzewanej o kradzież dokumentów. Dokumentów niezwykle istotnych, które jak się okaże, będą decydowały o życiu i śmierci wielu osób. Ok, będę bardziej...

oczamipandy | 2017-10-08
Przeczytana: 30 września 2017

CZY BYCIE BOHATEREM SKRYWA MROCZNE TAJEMNICE? CZY JEDNA FOTOGRAFIA MOŻE ZMIENIĆ LUDZKIE ŻYCIE?

Na te i na inne odpowiedzi dowiesz się czytając tę książkę. :)

Ale od początku. Wypijmy, nim zacznie się wojna była pierwszą powieścią autora Dennis'a Lehane, którą miałem okazję poznać. Zawsze lubiłem kryminały, intrygi, zagadki w książkach, dlatego też wiedziałem, że ta pozycja może mieć w sobie to, co lubię. Jak dobrze wiemy, nie zawsze nasze wyobrażenie ma potem pozytywne odzwierciedlenie w sposobie napisania, prowadzenia fabuły czy nawet w charakterze wykreowanych przez autorów postaci. Na szczęście tutaj od pierwszej strony autor zręcznie potrafi przykuć widza do fotela i z każdą kolejną stroną pozostawia pragnienie dalszego czytania, mimo że późna godzina i wypadałoby iść spać. :)

O BOHATERACH SŁÓW KILKA

Poznajemy dwójkę bohaterów. Para detektywów. On, czyli Patrick Kenzie - z jego perspektywy poznamy całe wydarzenia - oraz ona, Angie Gennaro. Razem prowadzą biuro...

Robert | 2017-09-26

Grupa prominentnych polityków wynajmuje prywatnych detektywów, aby odnaleźli sprzątaczkę, która, jak podejrzewają, skradła ważne dokumenty. Zadanie, które wydawało się proste, wpycha bohaterów w brudny i niebezpieczny świat polityki, konfliktów rasowych i wojny gangów. Ociekająca sarkazmem i ironią książka to w sumie przyzwoita pozycja, która może nie porywa swoją akcją, nie zaskakuje pomysłami, ale jest warta przeczytania ze względu na problemy, które porusza.

Rosemary | 2017-09-15
Przeczytana: 15 września 2017

Znalazłam ją w księgarni na przecenie i jako miłośniczka kryminałów musiałam kupić. Nie spodziewałam się niczego wielkiego, jednak autor pozytywnie mnie zaskoczył. Sarkastyczny humor głównego bohatera tak bardzo przypadł mi do gustu iż z pewnością przeczytam następne części.
Wszystko zaczyna się od przemocy i nie powoduje nic innego jak dalszą przemoc. Nawet najgorszy człowiek potrafi się zmienić, jednakże jeśli nie chce przeprowadzić zmian, będzie takim jakim go przemoc zrodziła. I właśnie o tym opowiada tą książka. O walce z nienawiścią, posługiwaniu się tą emocją i usprawiedliwianiu nią swoich poczynań. Ciekawie zbudowana fabuła, ani trochę się nie nudziłam, szybko się czyta no i ten sarkastyczny humor!

Jacek | 2017-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Bardzo lubię tego pisarza, pisze świetnym językiem, bardzo obrazowym, ma bogatą wyobraźnię i rewelacyjne poczucie humoru. Natomiast porównanie go z Raymondem Chandlerem bezbłędne.

Cochise | 2016-10-09
Przeczytana: 25 sierpnia 2016

Opis na okładce "elegijna rozprawa o korupcji duszy",nie zachęca do sięgnięcia po lekturę.Jednak znajdujemy w książce ciekawą akcję,wyraziste postacie,fajne dialogi.Lecz nie zostaje fabuła w głowie zbyt długo.Przeczytać i zapomnieć.