Zasada dwóch minut

Tłumaczenie: Sławomir Studniarz
Wydawnictwo: Świat Książki
The Two Minute Rule
zemsta, sprawiedliwość, morderca

Najnowszy kryminał mistrza akcji: pełna napięcia historia przyjaźni, zemsty, sprawiedliwości i miłości. Po wyjściu z więzienia Max Holman myśli tylko o pogodzeniu się z synem, który jak na ironię wstąpił do policji. I dowiaduje się, że kilkanaście godzin wcześniej jego syn wraz z trzema kolegami zostali zastrzeleni z zimną krwią. Policja mówi o zemście i korupcji. Max nie zamierza spocząć dopóki nie oczyści syna z podejrzeń i nie odnajdzie mordercy, choćby miał wrócić za kratki...

Kotkad | 2014-02-20
Przeczytana: 25 stycznia 2010

kolejny ze świetnych kryminałów, już pierwsze strony wciągają nas w wir zdarzeń, a ja chyba po raz pierwszy zastanawiałam się jak obrabować bank w krócej niż dwie minuty.

Like_a_Storm | 2015-12-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Z tą książką wiąże się wiele wspomnień, ponieważ to mój pierwszy kryminał. Nie mam pojęcia, jak wciągnęła mnie ta sieć prawa, zbrodni i do tego kary. Któregoś razu siedziałem przed komputerem na informatyce i szukałem czegoś, co mogłoby przyciągnąć moją uwagę. To szczęście miała książka Craisa.

Znacie wiele powieści o winie i odkupieniu, prawda? Ten niezręczny moment, kiedy jesteście recydywą, który chce pogodzić się z synem, a ten jak na ironię jest policjantem... (Wstawcie odpowiedni mem). I nagle dowiadujecie się, że już nigdy z nim nie porozmawiacie, bo został zastrzelony. Dun, dun, dun!!!

Taki sam szok przeżył Max Holman. Wiecie, kiedy już siedzi się w pewnym środowisku, zna się jego podstawy. (Wiadomo na przykład, że masz dwie minuty po napadzie na bank, zanim przyjedzie policja. Po tym czasie jesteś skończony. Leżysz i nie wstajesz). Nie mogąc uwierzyć w bzdety o korupcji i zemście, protagonista sam postanawia znaleźć odpowiedź na dręczące go pytania. I dobrze robi, bo...

Natalia | 2012-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Max wychodzi z więzienia i dowiaduje się o śmierci syna. Wraz z byłą agentką FBI usiłuje się dowiedzieć prawdy. Kolejne etapy prywatnego śledztwa wskazują na korupcję wśród policji. Max nie może pogodzić się z myślą, iż ciemna strona życia mogła dotyczyć również jego syna. Morderstwo, porwania, intrygi i pieniądze. Nie wiadomo komu ufać. Zasada dwóch minut uczy, aby nie ufać nikomu. Dobry kryminał z wciągającym zakończeniem.

alexa | 2016-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2016

Bardzo n u d n y kryminał.Przeczytałam do końca ale duża to strata czasu.Nie polecam.

Fuji | 2016-09-08
Przeczytana: 08 września 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kryminał niesamowicie mnie wciągnął i nie miałabym do niego żadnych zastrzeżeń, gdyby nie ten wciśnięty na siłę wątek romantyczny?????????????????????????????????????
PO CO???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
bez sensu, tylko zepsuł mi odbiór całej historii.

Sauron9 | 2014-10-22

Wciągająca, dobre zakończenie, na prawdę warto przeczytac

antithetic | 2011-05-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Jedna z najlepszych książek jakie czytałam.

Asia | 2012-08-20

wciąga.. jednak czytałam lepsze