Odwet

Cykl: C. J. Townsend (tom 1) | Seria: Na Celowniku
Wydawnictwo: Bertelsmann Media
Retribution
sutdentka, gwałt, przeszłość, praca

Chloe, zdolna i piękna studentka prawa, zostaje napadnięta i brutalnie zgwałcona. Dwanaście lat później pracuje w biurze prokuratora stanowego Miami. Jest już inną kobietą. Słynie z tego, że zachowuje zimną krew nawet podczas procesów najniebezpieczniejszych przestępców. Teraz prowadzi z pozoru oczywistą sprawę seryjnego mordercy, którego ofiarami padają młode kobiety. I nagle w sądzie staje oko w oko ze swoją przeszłością...

hanterkaa | 2016-03-08

Historia dość szybko rozwija się i mocno wciąga.W samej historii nie chodzi tylko o przestępstwo i znalezienie winnego,ale właśnie o tytułowy odwet.Mocną stroną historii jest śledztwo,w którym nie łatwo znaleźć przestępcę, a ostateczny wynik okaże się być zarówno dla bohaterki i czytelnika niezwykle zaskakujący i nieprzewidywalny.

Andzia | 2011-11-17
Przeczytana: sierpień 2011

Czytając tą książkę chwilami trudno uwierzyć, że napisała ją kobieta. Opisy są drastyczne, okrutne i... bez owijania w bawełnę. Opisując gwałt, sekcję zwłok czy wygląd ofiary brutalnego morderstwa autorka posługuje się fachowym słownictwem i używa tylko konkretnych określeń. Nie ma tutaj pieszczenia się z czytelnikiem - same suche fakty. To urzeka i szokuje. Dodatkowym atutem książki jest fakt, że Julliane Hoffman jest byłą panią prokurator, znającą doskonale przepisy oraz wszelkie kruczki i luki prawne. Ta książka jest profesjonalnym zapisem historii, która mogła wydarzyć się naprawdę. Piękna pani prokurator brutalnie zgwałcona w przeszłości nagle spotyka się w sądzie oko w oko ze swoim gwałcicielem. Gwałciciel jako oskarżony, pani prokurator jako oskarżająca. Czy coś dobrego może z tego wyniknąć? Książka pełna napięcia i pod względem zawartości bardzo profesjonalna. Mnie osobiście urzekł styl pisania Julianne Hoffman, były chwile gdy z obrzydzeniem bądź też niedowierzaniem...

Yooki | 2015-09-01
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Świetnie poprowadzona powieść. Momentami drastyczna ale trudno się dziwić biorąc pod uwagę okoliczności akcji.

Największe wrażenie zrobił na mnie opis "przeżyć wewnętrznych" z perspektywy ofiary. Wiele już przeczytałam kryminałów,thrillerów, itp ale zawsze optyka była jednostronna - napastnika. O psychice ofiary jakoś autorzy się nie rozpisują, a tu wręcz odwrotnie.

Możliwość patrzenia oczami Chloe robi ogromne wrażenie.

Podobnie z resztą jak bardzo zręczne opisy wewnętrznych rozgrywek policyjno - sądowych. Autorka wie o czym pisze i to się czuje.

Wciąga, trzyma w napięciu, zaskakuje. Ta książka ma wszystko co dobry thriller mieć powinien:)

leśna | 2016-05-19
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane
Przeczytana: 16 maja 2016

Wciągająca. Na pewno.
Pewnie można ją było napisać jeszcze lepiej zachowując dla czytelnika nieco więcej zagadek, nie zdradzając najistotniejszych szczegółów na pierwszych dwudziestu stronach, (czytałoby się to wtedy z większym napięciem i obgryzając paznokcie po same skórki), ale - być może - słabo się znam na konstrukcji dobrej książki, może nie do końca rozgryzłam też zamysł autorki.
Niemniej, dobrze się czytało, z niechęcią odkładało (co za pech, że musi się człowiek od czasu do czasu przespać;))
Dużo, naprawdę dużo solidnej wiedzy w zakresie amerykańskiego systemu prawnego. Co, chwilami, budziło prawdziwą zgrozę i niedowierzanie.
Polecam?
Jak najbardziej.

Andrew Vysotsky | 2010-11-14
Przeczytana: 24 sierpnia 2010

Przedobrzony Odwet

Właśnie skończyłem czytać powieść Odwet (Retribution) Jilliane Hoffman. To typowy kryminał, lub też jak kto woli literatura sensacyjna. Po jej lekturze mam dziwnie pomieszane odczuć.

Z jednej strony styl jest dobry i przyjemnie się czyta dzieje pięknej młodej prawniczki, a potem już prokuratorki, o nieco dziwnym dla nas imieniu Chloe. Główna bohaterka, brutalnie zgwałcona w czasach studenckich, ma okazję się zemścić na swym oprawcy doprowadzając do skazania go na karę śmierci, ale za zbrodnie popełnione przez kogo innego. Recenzje książka zebrała bardzo dobre, nawet rewelacyjne, więc spodziewać by się można lektury, od której wprost nie będzie się można oderwać. Z drugiej strony, choć autorka epatuje krwawymi szczegółami i aż nazbyt wymyślnym, dla mnie nieco sztucznym i wydumanym okrucieństwem, to nie ma w Odwecie ani śladu tego dreszczyka emocji, tego zaciekawienia i zaskoczenia, które możemy odnaleźć choćby w Cienkiej mrocznej linii Tami Hoag.

Takie dziwne...

Dortek | 2014-12-01
Przeczytana: 24 listopada 2014

Z miejsca widać, że książka napisana jest przez profesjonalistkę, osobę, która bardzo dobrze porusza się w tematyce kryminalnej. I rzeczywiście -autorka ma ogromne doświadczenie w dziedzinie prokuratorsko-dochodzeniowej. Bardzo udany debiut!

MyWorldIsBooks | 2014-09-17

Jeden z kryminałów pokazujących że życie nie jest łatwe ale warto żyć by wyrównać rachunki. Czy pani prokurator uda się to?

Mila | 2012-10-03
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

Fenomen! Książka napisana przez kobietę, która nie szczędzi czytelnikom wstrząsających i bardzo realistycznych opisów. Napisana szybkim językiem, co sprawia, że przyjemnie i szybko się ją czyta, gdyż zajęło mi to zaledwie dzień. Przeżywałam wszystkie uczucia i emocje ukazane w książce, jakbym była jednym z bohaterów. Bardzo polecam "Odwet", jak i drugą część "Ostatni świadek".

Joanna | 2015-06-07
Na półkach: 2015, Pożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 07 czerwca 2015

To był naprawdę niezły kryminał, choć momentami dość drastyczny, ale dało się odczuć, że został napisany przez profesjonalistkę. Mnie ta książka trzymała w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, więc jeśli ktoś lubi taką literaturę, to polecam.

DevilsWife | 2013-05-29
Przeczytana: 2010 rok

Książkę czytałam dość dawno, aczkolwiek byłam nią zachwycona. Jest bardzo brutalna, opisy sprawiają, że na skórze pojawia się gęsia skórka, a wyobraźnia podsuwa koszmarne obrazy. Z pewnością warta polecenia.