Pokochać noc

Dennis Lehane Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
Since We Fell
Maciejka Mazan
Prószyński i S-ka
literatura amerykańska małżeństwo manipulacja niebezpieczeństwo strach szantaż tajemnica thriller ucieczka
Since We Fell
kryminał, sensacja, thriller
Maciejka Mazan

Okładka książki Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2010 Dennis Lehane, Lee Child, Kurt Vonnegut, Phillip M. Margolin, Jay Brandon, Jon Land, Lyndsay Faye, Matt Bell, Gary Alexander, R.A. Allen, Doug Allyn, Mary Stewart Atwell, Phyllis Cohen, John Dufresne, Gar Anthony Haywood, Lynda Leidiger, Chris Muessig, Albert Tucher, Joseph Wallace, Mike Wiecek, Ryan Zimmerman
6,4
Najlepsze amer... Dennis Lehane, Lee ...
Okładka książki USA Noir. Część I T. Jefferson Parker, Karen Karbo, George Pelecanos, Laura Lippman, Jeffery Deaver, Dennis Lehane, Joyce Carol Oates, Lee Child, Michael Connelly, Lawrence Block, Megan Abbott, Don Winslow, Jonathan Safran Foer, John O'Brien, S. J. Rozan, William Kent Krueger, Jerome Charyn, Domenic Stansberry, Joseph Bruchac, Pete Hamill, Susan Straight, Terrance Hayes, Maggie Estep, Bayo Ojikutu, Tim McLoughlin, Barbara DeMarco-Barrett, Reed Farrel Coleman Reed Farrel, Elyssa East, James W. Hall, J. Malcolm Garcia, Julie Smith, Pir Rothenberg, Luís Alberto Urrea, Asali Solomon, Tim Broderick, Bharti Kirchner, Lisa Sandlin
0,0
USA Noir. Część I T. Jefferson Parker...
Okładka książki Twarzą w twarz T. Jefferson Parker, Ian Rankin, Douglas Preston, Lincoln Child, Jeffery Deaver, David Baldacci, Steve Berry, Dennis Lehane, Lee Child, Michael Connelly, Heather Graham, Steve Martini, Lisa Gardner, Linwood Barclay, Raymond Khoury, Joseph Finder, M. J. Rose, John Sandford, F. Paul Wilson, R.L. Stine, James Rollins, John Lescroart, Linda Fairstein
6,4
Twarzą w twarz T. Jefferson Parker...

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kobieta w opałach

3 Link do recenzji

Jestem niezmienną fanką Dennisa Lehane. Rozpaczam, że zostały mi zaledwie dwie pozycje do przeczytania. Rewelacja! Polecam.

Świetnie napisana książka. Jak na kryminał to czyta się ją lekko i przyjemnie. Ta książka to opowieść, która zmusi do refleksji i na swój sposób zaskoczy czytelnika.

Spodziewałam się czegoś wielkiego i faktycznie książka byłaby niezła gdyby pominąć jakieś 200 pierwszych stron... Ogółem nie poleciłabym.

Niewątpliwa zaleta tej książki to jej wielowątkowość, a także kilka ciekawych zwrotów akcji. Coś w sam raz dla miłośników B.A Paris czy Pauli Hawkins.
Gotowy scenariusz na film.

Po przeczytaniu pierwszej części nie spodziewałam się czegoś wielkiego. Nie zainteresowała mnie zbytnio ale chciałam zobaczyć jak to się rozwinie. I w sumie było warto. Co prawda zakończenie, chociaż naprawdę bardzo dynamiczne, w pewien sposób rozczarowało mnie. Jednak narracja i akcja przez większą część książki została sprawnie poprowadzona.

Nie zawiodłem się. Dennis trzyma poziom...b.wysoki.

Dodatkowa gwiazdka za to zdanie: " Obaj cuchnęli przeterminowanymi marzeniami i zestarzałymi ambicjami".
Ogólnie polecam, pozycja ciekawa, czytelnik szybko się wkrada w świat głównych bohaterów.

Książka bardzo słaba,przeczytałam,bo ciągle miałam nadzieję,że coś się zacznie dziać,ale nie zaczęło...dobrnęłam do końca,ale nie polecam!

Na półkach: , , , , ,

Dennis Lehane to jeden z moich ulubionych autorów, Jego książki "biorę w ciemno" i nigdy się nie zawiodłam. "Pokochać noc" to dla mnie bardziej powieść psychologiczna niż kryminał, aczkolwiek wątek kryminalny gra tutaj znaczącą rolę. Główną bohaterką powieści jest Rachel, dobrze sytuowana dziennikarka, która po traumatycznych przejściach w strefie wojny nie może się...

Nie mogę uwierzyć, że autorem tej książki jest Lehane. I gdybym czytała "Pokochać noc" nie wiedząc kto ją napisał, to w życiu bym nie pomyślała, że fabuła wyszła spod pióra mojego ulubionego autora.
Czytanie zakończyłam na 165 stronie. Odłożyłam bez żadnych wątpliwości, znudzona bohaterami i brakiem fabuły.
Niewiarygodne rozczarowanie.

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • E-book
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Ebook
  • Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Pokochać noc