Just Cause
837169573X
ania_och

Znany reporter z Miami, Mattew Cowart, otrzymuje list z więzienia stanowego Florydy. Oczekujący na wyrok śmierci czarnoskóry Robert Earl Fergusson oznajmia w nim, że nigdy nie popełnił morderstwa, za które został skazany. Cowart, zawsze z dużą rezerwą traktujący podobne rewelacje, w poczuciu dziennikarskiego obowiązku decyduje się jednak na przeprowadzenie dziennikarskiego rozeznania. Szybko...

Cowart, zawsze z dużą rezerwą traktujący podobne rewelacje, w poczuciu dziennikarskiego obowiązku decyduje się jednak na przeprowadzenie dziennikarskiego rozeznania. Szybko się przekonuje, że wyrok wydany został wyłącznie na podstawie poszlak. Cowart nie przypuszcza nawet, że jego sensacyjny reportaż nie tylko przyczyni się do uwolnienia Fergussona, ale także uruchomi potężny mechanizm zbrodni i mistyfikacji...

Paco | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Spadające gwiazdy.
Zaczęło się od pełnego nieba. Żywota dokonało kilka sztuk.
Początek zwiastował wysokie C. Końcówka obnażyła zadyszkę aklimatyzacyjną. Zapętlenie z pokićkaniem. Oto, co przydarzyło się naszemu autorowi.
Z Wielkiego Muru Chińskiego pozostał zamek z piasku. Czkawka. Kolejna dolegliwość dosięgająca stawiających na pokaźne , a mniej sensowne. Maksyma Kiwaczka ,, budowaliśmy, budowaliśmy i zbudowaliśmy’’ się nie sprawdza :)
John Katzenbach buduje, buduje i ....buduje. Tka okazałą sieć i sam w nią wpada. Rzemiosło literackie po raz kolejny obnaża brak konceptu na finalizację intencyjnych zamierzeń. Spożycie własnego ogona. Bo czymże innym jest totalna niemoc ogarniająca jego aktorów. Włącznie z pomysłodawcą.
Falowanie i spadanie, z którego ostało się spadanie.

Lecter | 2014-04-18
Przeczytana: 2013 rok

Znakomita książka a ekranizacja już nie na takim wysokim poziomie. Żałuję,że John Katzenbach autor niniejszej książki nie jest tak bardzo popularny jak inni znani pisarze tego gatunku literackiego. Świetna fabuła mistrzowska narracja do końca książka trzyma w napięciu.Odradzam obejrzenie filmu przed przeczytaniem książki albowiem ja a jest to moja prywatna ocena zawiodłem się filmem a zwłaszcza nie przypadła mi do gustu rola Seana Connery w roli głównego bohatera,nie pasował mi do postaci z książki. Książka jest bardzo dobra i czasami przewyższa inne pozycje takich autorów jak King,Grisham i innych gwiazd literatury sensacyjnej.Polecam bez żadnego ryzyka przeczytanie tej książki.Kto jest zwolennikiem tego typu gatunku literackiego na pewno nie będzie zawiedziony a wręcz przeciwnie sięgnie po kolejne książki a jest po co jak np.Wojna Harta .

Kevorkian | 2015-09-11
Przeczytana: 10 września 2015

Mocnymi stronami tej książki są bohaterowie, szczególnie antagoniści (siłą rzeczy psychopaci to ciekawy temat), ale i protagoniści są dobrze skonstruowani, niejednoznacznie, z wadami. To nie są nieomylni superbohaterowie nieznający strachu. Niewątpliwą zaletą jest również konstrukcja fabularna. Zwroty akcji są tak nagłe i tak świetnie przemyślane, że mogą nieźle zamącić w głowie przez co powieść czyta się z zaciekawieniem.

Minusem jest lekkie przegadanie. Miałam wrażenie, że bohaterowie co rusz gadają albo myślą o tym samym i że spokojnie mogłoby być mniej tego gadania i tych przemyśleń, a przerwy między jednym a drugim zwrotem akcji mogłyby być mniejsze.

Ciekawy, przemyślany kryminał, na thriller zabrakło mi dynamiki.

hanterkaa | 2016-03-02

Dociekliwy dziennikarz, seryjny morderca, zbrodnie, niesłusznie oskarżony, śledztwo, prawda- może to wszystko brzmi znajomo, ale Katzenbach po raz kolejny łączy banalne wydawałoby się elementy w zaskakującą i wciągającą całość, od której oderwać się nie sposób.
Polecam.

Monika | 2013-08-28
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Taka, akurat na letnie wieczory, autor charakteryzuje się prostym zrozumiałym stylem.Sprawa ciekawa...powiedziałabym typowo amerykański styl...

Boczar Czarny | 2012-03-11

Kolejna dobra pozycja tego autora, którą miałem okazję przeczytać i nie był to czas stracony. Napisana niezły językiem nie uciążliwym . Dobre dialogi i ciekawa kreacja niezłych bohaterów szczególnie tych drugo planowych

Shani | 2015-10-28
Przeczytana: 28 października 2015

Pierwsza pozycja tego autora, która w ręce wpadła mi jakby przez przypadek. Cieszę się jednak, że na nią trafiłam: świetny temat, prosty styl i świetne zakończenie.

lenaeem | 2014-09-18
Przeczytana: 18 września 2014

filmu jeszcze nie oglądałam, ale czytając książkę moja wyobraźnia pracowała tak jakby cały czas przed moimi oczami przemykał film. bardzo fajna książka ;-)

Komediantka | 2015-04-13
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Genialnie skonstruowany thriller, który czyta się jednym tchem. Trzyma w napięciu i niepewności nawet kiedy wszystko jest już w zasadzie jasne.

lobuz09 | 2015-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2015

Ciekawy zwrot akcji w 1/3 powieści. Końcówka może trochę za krótka (rozwiązanie akcji) i niewyjaśnione do końca (z 100% pewnością) morderstwa.