Bieganie metodą Gallowaya

Galloway's Book on Running
sport, bieganie
sport
Olajda

Cała Polska biega z nami! Programy przygotowań do biegu na 5 km, biegu na 10 km oraz półmaratonu Kluczowe informacje dla początkujących oraz bezcenne strategie dla wytrawnych biegaczy Zasady odpowiedniej diety, przygotowania się do biegu oraz doboru obuwia Jesteś wiecznie zabiegany? Męczy cię nieustanna gonitwa za pieniędzmi? Masz dość wyścigu szczurów? Odstresuj się i zacznij biegać — dla...

Cała Polska biega z nami!

Programy przygotowań do biegu na 5 km, biegu na 10 km oraz półmaratonu
Zasady odpowiedniej diety, przygotowania się do biegu oraz doboru obuwia

Jesteś wiecznie zabiegany? Męczy cię nieustanna gonitwa za pieniędzmi? Masz dość wyścigu szczurów? Odstresuj się i zacznij biegać — dla czystej przyjemności! Bieganie jest dobre na wszystko! Pomaga zrzucić zbędne kilogramy, poprawia sprawność, zapewnia dobre samopoczucie, wzmacnia zdrowie. Nie musisz kupować kosztownych karnetów na siłownię, by cieszyć się doskonałą formą — i to przez cały rok.

Przekazujemy ci kompletny przewodnik po świecie biegów, który oprócz wielu praktycznych informacji zawiera również programy przygotowań do trzech rodzajów wyścigów — biegu na 5 km, biegu na 10 km oraz półmaratonu. Jeśli jesteś nowicjuszem, dowiesz się, jak rozpocząć bieganie i wytrwać w nim. Jeśli jesteś biegaczem wyczynowym, znajdziesz tu poważne rady dotyczące zaawansowanego treningu (między innymi jak lepiej przygotować się do wyścigów i uniknąć kontuzji związanych z nadmiernym wysiłkiem). Weterani zawodów odkryją z kolei nowe pomysły w zakresie strategii stosowanych na trasie biegu, które w przyszłości przyniosą poprawę wyników.

Wznieś się ponad ograniczenia! Dzięki determinacji, cierpliwości i wytrwałości możesz stać się znakomitym biegaczem. Niezależnie od tego, jakie są twoje umiejętności i jak wysoko mierzysz, powinieneś biegać inteligentnie, dbać o zdrowie i siłę, pilnować wagi, biegać w należytej kondycji, unikać kontuzji i czerpać z tego przyjemność.

Książka ta zachęci cię do działania i podtrzyma twoją motywację tak, że bieganie stanie się twoją ulubioną formą spędzania wolnego czasu na całą resztę życia!

1. Rozciąganie, ćwiczenia wzmacniające i trening mieszany

źródło okładki: strona wydawcy

Krzysiek | 2014-02-27
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 26 lutego 2014

Wymęczyłem... kupiłem bo była w promocji za 12,90 ;) Niby ciekawa jednak jak dla mnie zbyt wiele powtórzeń, ileż razy można pisać o jakimś bulgocie w brzuchu :D, chyba z 10 razy o tym było w książce. Jedyne co z niej zapamiętałem to bulgot w brzuchu i przerwy na marsz. Dla osób, które nigdy nie czytały o bieganiu/odpowiednim nawodnieniu/odżywianiu itp książka się przyda. Mimo, że opisuje kilak ciekawym technik wspomagających bieganie/motywację ja się lekko zawiodłem :)

Kornelia | 2012-05-03
Przeczytana: 14 maja 2012

Genialny przewodnik dla każdego, dla biegających na różnych poziomach zaawansowania - od początkującego, poprzez entuzjastę, zawodowca, sportowca, do biegacza w pełnym tego słowa znaczeniu! Najważniejszym dla mnie odkryciem jest nacisk autora na przerwy na marsz. Mój dotychczasowy plan treningowy, mimo iż ułożony przez profesjonalistów, obejmował co drugi dzień ciągłego(!) biegu 40-50 minut. Miał on na celu wypracowanie wytrzymałości, więc jestem zadowolona, teraz jednak bardzo chętnie przyjmę metodę Gallowaya, aby osiągać coraz to większe odległości. Oprócz istotnych porad dotyczących fizjologii, technik biegania, towarzyszących bieganiu ćwiczeń itp. świetne są rozdziały poświęcone planowaniu treningu, przestawienie "piramidy treningowej". Cenne dla mnie są porady w jaki sposób prowadzić dziennik biegania, mimo iż po każdym treningu zrzucam dane z pulsometru do programu komputerowego, autor podsunął mi wiele istotnych notatek, które w moim dzienniku warto zawrzeć. Kolejną...

| 2014-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2014

Czytanie tej książki to ogromna przyjemność, a stosowanie rad Jeffa w praktyce jest JESZCZE większą...

Kompendium wiedzy nt. biegania, diety biegacza, zapobiegania oraz radzenia sobie z kontuzjami, odpowiedniego dopasowania obuwia do stóp, ćwiczeń siłowych, mega interesujących historii biegania długodystansowego począwszy od boomu lat 70.

To wszystko, i jeszcze więcej, zawarte w jednej, nad wyraz interesującej lekturze.

Można powiedzieć, że od tego roku zacząłem regularnie biegać 4x w tygodniu, a jednym z moich postanowień na 2014 jest zdobycie Korony Polskich Półmaratonów. Jeff mnie do niego bardzo zbliżył, za co serdecznie mu dziękuję.

Polecam gorąco.

Apikati | 2014-08-13

Książka napisana przez doświadczonego biegacza i trenera(blisko 100 000 osób), uchyla rąbka tajemnicy, jak postępować aby mieć przyjemność z biegania.
Wielu biegaczy nie stosuje interwałów, regularności bądź nie zwraca zbytniej uwagi na mowę swojego ciała, a to podstawowe błędy, które wytyka Galloway w swoim poradniku.
Znajdziemy w nim informację o tym, dlaczego jedni lepiej czują się na krótkich a inni na długich dystansach, jaką technikę biegania powinniśmy zastosować aby bieganie nie powodowało spięcia mięśni. Czy rozciąganie ma w ogóle rację bytu przed bądź po bieganiu? Sporo tu wskazówek dotyczących treningu a także podstaw związanych z naszym ciałem, którego lepsze poznanie i zrozumienie na pewno przedłoży się na wyniki i brak kontuzji. Jest tu także o rozpoznawaniu kontuzji i odżywianiu się. Nie zabraknie też motywacji.
Reasumując - idealna dla początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych biegaczy. Każdy zainteresowany tematem znajdzie tu coś dla siebie.

norbi5401 | 2018-05-14
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

świetna książka dla tych co chcę zacząć przygodę z bieganiem

lambada | 2015-09-28
Przeczytana: 2014 rok

Swoją przygodę biegową zaczynałam właśnie z tą książką i miło wspominam ten czas. Podejrzewam, że dla niektórych osób metoda przeplatania biegu z marszem może być mało atrakcyjna, ale dla mnie była w sam raz, bo dzięki niej trenowałam z umiarem, rozsądnie i uniknęłam kontuzji.

Justyna Wenecka | 2014-05-19
Przeczytana: 19 maja 2014

Świetna książka zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Ciekawe porady praktyka z 40-letnim stażem.

Garbaty-Aniol11 | 2015-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Mocno się rozczarowałem, książka mnie znudziła, parę ciekawych patentów do zastosowania w praktyce, reszta nie była specjalnie odkrywcza.
Autor wielokrotnie wykorzystuje powtórzenia co powoduje że tekst ciągnie się niemiłosiernie.To jedno z najwiekszych moich czytelniczych rozczarowań.
Pozycja nie jest zła, ale sam tekst w żaden sposób nie przykuwa do dalszego czytania, osobiście na ukończenie całości potrzebowałem 1,5 miesiąca.

fortibus | 2016-01-28
Przeczytana: styczeń 2016

Dobra książka zawierająca mnóstwo wskazówek jak zacząć i czego się trzymać. Plany treningowe, jedzenie, buty, fizjologia- wszystko co trzeba wiedzieć żeby zacząć biegać i do tego nie nabawić się kontuzji.

PannaAnna | 2015-09-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 26 września 2015

Trochę jak nauka gry w tenisa przez czytanie . Kochającego biegać nie usatysfakcjonuje, tego co nie lubi się ruszać nie przekona do biegania.