Bieganie i odchudzanie dla kobiet. Zdrowa i piękna każdego dnia

Okładka książki Bieganie i odchudzanie dla kobiet. Zdrowa i piękna każdego dnia Barbara Galloway, Jeff Galloway
Okładka książki Bieganie i odchudzanie dla kobiet. Zdrowa i piękna każdego dnia
Barbara GallowayJeff Galloway Wydawnictwo: Helion sport
sport
Helion
2012-04-24
2012-04-24
Wojciech Białas
bieganie sport fitness

Świetną motywacją były historie kobiet, którym udało się osiągnąć swój cel. Żadna tego nie żałowała!
Świetne porady żywieniowe z propozycjami jadłospisu oraz plany treningowe na 22 tygodnie. Polecam!

Spośród wielu książek o dietach i treningach, tę wyróżnia:
1) Skoncentrowanie się na bardzo wąskim temacie
2) Bardzo przystępny przekaz.

Wszelkie informacje są przekazywane w taki sposób, jakby w prywatnej rozmowie dietetyk czy trener chciał nam powiedzieć najważniejsze rzeczy. Jest np. nagłówek z jakimś łatwym do zapamiętania hasłem, rób to a nie rób tamtego, poniżej prostym językiem wytłumaczenie dlaczego.

Dzięki tej książce bez problemu zrozumiesz np. jak to jest, że tłuszcz jest spalany dopiero po 45 minutach od rozpoczęcia treningu. Ja w każdym razie tego nie wiedziałam choć wcześniej słyszałam o tym wiele razy. I takich rzeczy jest dużo, po prostu w końcu można zrozumieć skąd się biorą niektóre rady i nie trzeba w tym celu robić doktoratu z biologii czy dietetyki.

Co do skuteczności zawartych porad - w końcu zrozumiałam niektóre rzeczy i dzięki temu wreszcie udało mi się schudnąć. Wcześniej znałam i stosowałam zasady zdrowego stylu życia, jednak to działa odchudzająco chyba tylko na tych co wcześniej siedzieli cały czas na kanapie i zajadali się kebabami.

Spośród wielu książek o dietach i treningach, tę wyróżnia:
1) Skoncentrowanie się na bardzo wąskim temacie
2) Bardzo przystępny przekaz.

Po przeczytaniu tej książki w końcu bieganie wydało mi się realne :) dla początkujących plan treningowy wydaje się realistyczny do wykonania :)

Słaba. Książka nastawiona na amerykańskie biegaczki.
Omijać szerokim łukiem!

Słaba. Książka nastawiona na amerykańskie biegaczki.
Omijać szerokim łukiem!

Książka dla wszystkich, którym bliskie jest bieganie. Nigdy nie lubiłam biegać, ale po przeczytaniu tej pozycji zmieniłam zdanie.

Książka jest strasznie amerykańska, przez co średnio mi się ją czytało. Dużo przydanych informacji, ale bez rewelacji.

Poradnik dla biegaczki w wersji amerykańskiej.

W książce znajdziemy informacje na temat prawidłowego przygotowania do biegania np. poprzez dobór właściwego ubioru lub wizytę u lekarza w celu wykluczenia przeciwwskazań zdrowotnych. Opisane są również zagadnienia takie jak prawidłowa dieta, motywacja a także lista potencjalnych problemów jakie mogą się pojawić wraz z instrukcją jak im zaradzić.

W poradniku zamieszczony jest szczegółowy plan treningowy. Co ciekawe autorka nie zaleca w nim rozgrzewki. Pierwsze treningi rozpoczyna się od marszów. Dodatkowo autorka radzi zapisywanie kalorii zarówno tych spożytych jak i tych spalonych. W tym celu proponowane jest prowadzenie dziennika lub rejestrację w jednym z serwisów internetowych. Kolejnym z sugerowanych narzędzi jest krokomierz mający nie tylko odliczać naszą aktywność, ale i motywować do jej zwiększenia.

Książka przeznaczona jest dla kobiet, dlatego nie brakuje w niej adekwatnych aspektów. Pojawia się temat kobiecych dolegliwości a także rodziny i przyjaciół bez wsparcia których na pewno o wiele trudniej będzie osiągnąć cel. Przytoczone są również historie kobiet którym nie tylko udało się zwalczyć nadwagę, ale i wziąć udział w maratonie.

Książka zawiera wiele wskazówek dla początkujących biegaczy. Czy można ją nazwać biblią biegacza? W mojej opinii nie. Książka ma 184 strony, powinna więc zawierać wszystkie najważniejsze informacje na temat biegania. Niestety jest to książka pisane przez parę amerykanów i bardzo to widać w jej stylu skierowanym prawdopodobnie do przeciętnej amerykanki. Nie chciałabym tu nikogo obrażać jednak w tej książce czytelnik traktowany jest jak dziecko, któremu trzeba dziesięć razy powtórzyć tą samą informację, żeby ją zapamiętał. Jest to bardzo irytujące. Gdyby okroić tą publikację z tych licznych powtórzeń mogłaby stanowić krótki, ale rzeczowy poradnik.

Poradnik dla biegaczki w wersji amerykańskiej.

Bardzo mottwujaca zarowno do cwiczen i zdrowej diety. Niestraszy forsownymi , dlugimi cwiczeniami. Pokazuje jak wplesc skuteczny trening w najbardziej watloczony obowiazkami dzien, bez szczegolnych obrzedow wokol treningu. Dieta prosta, zdrowa, pelnowartosciowa. Bez wyrzeczen, speckalnych planow. Mozna utrzymac cale zycie. Tak wyjasnione ze jedno motywuje do drugiego i nie ogranicza. Polecam i ksiazke i proponowane w niej zmiany 10/10

Bardzo przydatna pozycja dla wszystkich, którzy dopiero zaczynaja przygode z bieganiem, wiele pożytecznych informacji na temat odzywiana, polecam.

Książka dla osób początkujących w bieganiu, ćwiczeniach i dbaniu o siebie. Sporo motywacji, informacji i porad dotyczących żywienia. Jeden plan marszobiegu na kilka tygodni.

• Sport
  • 2015

Dodaj cytat z książki Bieganie i odchudzanie dla kobiet. Zdrowa i piękna każdego dnia