Książka Roku 2018

Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji

Tłumaczenie: Anna Kanclerz
Wydawnictwo: Helion
The $100 Startup: Reinvent the Way You Make a Living, Do What You Love, and Create a New Future
start-up, biznes
biznes, finanse
joly_fh

Masz dość harowania na czyjś rachunek? Czujesz, że Twoja praca wysysa z Ciebie ostatnie soki? A może Twoim marzeniem jest prowadzenie własnej firmy i poczucie wolności, które daje taka praca? To świetnie! Bez względu na to, ile masz pieniędzy — masz ich wystarczająco dużo. Tak jak w przypadku podróżowania, rozpoczynanie działalności gospodarczej na własną rękę lepiej wychodzi tym, którzy nie...

Bez względu na to, ile masz pieniędzy — masz ich wystarczająco dużo. Tak jak w przypadku podróżowania, rozpoczynanie działalności gospodarczej na własną rękę lepiej wychodzi tym, którzy nie mają zbyt wiele. Będziesz bowiem zmuszony do improwizowania, wdrażania kreatywnych rozwiązań i twardego stąpania po ziemi. To Twoja prawdziwa wartość i pierwszy krok do sukcesu.

Ta książka stanie się Twoim najlepszym kumplem, doradcą i mistrzem w ciągu nadchodzących miesięcy. Znajdziesz tu mnóstwo praktycznych wskazówek na temat samodzielnego zapewniania sobie środków do życia, dokładne dane finansowe dotyczące kapitału początkowego i inne cenne informacje od przedsiębiorców, którzy już odnieśli sukces „na swoim”. Dowiedz się, w jaki sposób można prowadzić życie pełne przygód i jednocześnie mieć poczucie spełnienia, a także zapewnić sobie przyzwoite zarobki. Ten poradnik Cię do tego zainspiruje.

Po lekturze tej książki będziesz gotów na założenie własnego biznesu. Stwórz własny biznesplan i zacznij działać! Chris Guillebeau jest przedsiębiorcą, podróżnikiem i pisarzem. Od początku swojej zawodowej kariery wybrał samozatrudnienie i realizował różne przedsięwzięcia. Ma specjalny dar przekuwania pomysłów w strumień pieniędzy, które wykorzystuje zarówno na finansowanie swojego pełnego przygód życia, jak i na pomoc innym. Jako gospodarz World Domination Summit, międzynarodowego zjazdu ludzi kreatywnych, Chris skupia się na zachęcaniu wszystkich do osobistych poszukiwań i odkrywania własnej drogi. Co miesiąc jego stronę internetową ChrisGuillebeau.com odwiedza ponad trzysta tysięcy gości.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2013

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/niskobudzetowy-startup-zy...»

Krystian P | 2014-04-20

Dobra pozycja, ale niewiele wniosła do mnie...
Jest też kolejną biznesową klasyką, ale w realiach usa...

Łukasz | 2015-02-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015

Ostatnimi czasy rozpowszechnia się moda sprzedawania marzeń i pozytywnego nastroju. Nie ma się co dziwić, bo ludzie chętnie wydają pieniądze na coś co wprowadzi ich w pozytywny nastrój. Taka właśnie jest ta książka. Co ciekawe ten nowy trend został zapoczątkowany w USA, gdzie ludzie żyją i od małego są uczeni życia pozytywnie. O tyle o ile jestem za pozytywnym podejściem do życia, to nie wyobrażam sobie by wmawiać sobie na siłę, że będzie dobrze jeśli nic się nie robi by było dobrze. Co najmniej dobrze!

Oceniam książkę jako "może być". Generalnie Chris Guillebeau nie był mi znany zupełnie do tej pory, czasami w książce pojawiają się interesujące spostrzeżenia. Prawdopodobnie [on] utrzymuje się z pisania książek, ebooków, gromadzi wokół się gromadkę fanów, którzy wpatrzeni w niego płacą kartami za każdą kolejną publikację. Z biznesowego punktu widzenia, jest to jakiś pomysł na pieniądze. Osobiście uważam, że jego rady są dość przeciętne.

W dobie internetu można dość szybko...

Krzysztof Rewak | 2018-05-29
Przeczytana: 26 maja 2018

W zasadzie nie wiem czego się spodziewałem kupując tę książkę w helionowej promocji. Otrzymałem miks opowieści o przeróżnych biznesach z całego świata, który może i jest ciekawy, ale nie wiem czy w jakikolwiek sposób "edukujący". Raczej nikomu bym tej książki nie polecił, bo za bardzo nie wiem nawet za co.

Duncan | 2014-03-30

Absolutnie fantastyczna książka!

Książek o biznesie napisano całą masę. Większość z nich jest bardzo bardzo do siebie podobna i tak naprawdę niewiele wnosi. Ta jednak jest trochę inna. Skupia się ona nie na budowaniu wielkich imperiów, ale na tworzeniu małych biznesów. Jednocześnie pokazuję że nie trzeba tworzyć nowego Apple żeby zarabiać.

Mamy tutaj mnóstwo bardzo przydatnych rad. Jest też ogromna ilość przykładów udanych biznesów, często bardzo zaskakujących. Co prawda wszystko jest napisane "po amerykańsku" czyli marketingowo i "you can do it" ale czasem potrzeba napoić się czymś tak pozytywnym.

moneygrabbing | 2017-10-10
Przeczytana: 09 września 2017

Książka przede wszystkim dla tych co chcą założyć swoją pierwszą firmę i za bardzo nie mają odwagi do tego. Autor pokazuje, że można stworzyć coś wyjątkowego i na tym zarabiać. W książce znajdują się liczne historie ludzi, którzy stworzyli dobrze prosperujące przedsiębiorstwa.
Niestety książkę nie mogę polecić każdemu. Raczej dla tych co mają małe pojęcie o biznesie lub dla blogerów, co się przymierzają do tego aby zarabiać itp.

Paweł | 2017-08-02

Mała ilość "wskazówek" - za to bardzo duża ilość przykładów i przypadków.

Pomysł na książkę wydaje się być zaczerpnięty z Tima Ferrissa i jego publikacji "4-o godzinny tydzień pracy".

Napisana prostym językiem - łatwo się czyta, ale pod koniec nie mogłem się doczekać aż nastąpi koniec.

Pozdrawiam

cinek21r | 2018-08-02
Przeczytana: 27 lipca 2018

Bardzo inspirująca książka dodająca odwagi do założenia swojej działalności. Liczne wskazówki i triki. Polecam każdemu!

Calad | 2018-03-19
Przeczytana: 29 lipca 2017

Ciekawa pozycja w kwestii motywacyjnej niż praktycznej. Na podstawie różnych biznesów pokazuje, że w dzisiejszym świecie możliwe jest prowadzenie małego przedsiębiorstwa i czerpanie z tego przyjemności, a także jego ewentualny rozwój.

ola | 2015-11-13

Bez szału jeśli chodzi o użyteczność, ale opisuje kilka zabawnych historii, które pozwalają wierzyć, że zwolnienie z pracy może być dobrą wiadomością, a biznesplan można wyrzucić do kosza.

eryk87 | 2018-04-05

sporo amerykańskiego snu, i biznesów z czapy na kilka lat przy bardzo dobrych wiatrach

można przeczytać i wynieść kilka informacji ale bez jakiegoś zachwytu