Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji

Tłumaczenie: Anna Kanclerz
Wydawnictwo: Helion
The $100 Startup: Reinvent the Way You Make a Living, Do What You Love, and Create a New Future
start-up, biznes
biznes, finanse
joly_fh

Masz dość harowania na czyjś rachunek? Czujesz, że Twoja praca wysysa z Ciebie ostatnie soki? A może Twoim marzeniem jest prowadzenie własnej firmy i poczucie wolności, które daje taka praca? To świetnie! Bez względu na to, ile masz pieniędzy — masz ich wystarczająco dużo. Tak jak w przypadku podróżowania, rozpoczynanie działalności gospodarczej na własną rękę lepiej wychodzi tym, którzy nie...

Bez względu na to, ile masz pieniędzy — masz ich wystarczająco dużo. Tak jak w przypadku podróżowania, rozpoczynanie działalności gospodarczej na własną rękę lepiej wychodzi tym, którzy nie mają zbyt wiele. Będziesz bowiem zmuszony do improwizowania, wdrażania kreatywnych rozwiązań i twardego stąpania po ziemi. To Twoja prawdziwa wartość i pierwszy krok do sukcesu.

Ta książka stanie się Twoim najlepszym kumplem, doradcą i mistrzem w ciągu nadchodzących miesięcy. Znajdziesz tu mnóstwo praktycznych wskazówek na temat samodzielnego zapewniania sobie środków do życia, dokładne dane finansowe dotyczące kapitału początkowego i inne cenne informacje od przedsiębiorców, którzy już odnieśli sukces „na swoim”. Dowiedz się, w jaki sposób można prowadzić życie pełne przygód i jednocześnie mieć poczucie spełnienia, a także zapewnić sobie przyzwoite zarobki. Ten poradnik Cię do tego zainspiruje.

Po lekturze tej książki będziesz gotów na założenie własnego biznesu. Stwórz własny biznesplan i zacznij działać! Chris Guillebeau jest przedsiębiorcą, podróżnikiem i pisarzem. Od początku swojej zawodowej kariery wybrał samozatrudnienie i realizował różne przedsięwzięcia. Ma specjalny dar przekuwania pomysłów w strumień pieniędzy, które wykorzystuje zarówno na finansowanie swojego pełnego przygód życia, jak i na pomoc innym. Jako gospodarz World Domination Summit, międzynarodowego zjazdu ludzi kreatywnych, Chris skupia się na zachęcaniu wszystkich do osobistych poszukiwań i odkrywania własnej drogi. Co miesiąc jego stronę internetową ChrisGuillebeau.com odwiedza ponad trzysta tysięcy gości.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2013

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/niskobudzetowy-startup-zy...»

cinek21r | 2018-08-02
Przeczytana: 27 lipca 2018

Bardzo inspirująca książka dodająca odwagi do założenia swojej działalności. Liczne wskazówki i triki. Polecam każdemu!

Krzysztof Rewak | 2018-05-29
Przeczytana: 26 maja 2018

W zasadzie nie wiem czego się spodziewałem kupując tę książkę w helionowej promocji. Otrzymałem miks opowieści o przeróżnych biznesach z całego świata, który może i jest ciekawy, ale nie wiem czy w jakikolwiek sposób "edukujący". Raczej nikomu bym tej książki nie polecił, bo za bardzo nie wiem nawet za co.

eryk87 | 2018-04-05

sporo amerykańskiego snu, i biznesów z czapy na kilka lat przy bardzo dobrych wiatrach

można przeczytać i wynieść kilka informacji ale bez jakiegoś zachwytu

Calad | 2018-03-19
Przeczytana: 29 lipca 2017

Ciekawa pozycja w kwestii motywacyjnej niż praktycznej. Na podstawie różnych biznesów pokazuje, że w dzisiejszym świecie możliwe jest prowadzenie małego przedsiębiorstwa i czerpanie z tego przyjemności, a także jego ewentualny rozwój.

moneygrabbing | 2017-10-10
Przeczytana: 09 września 2017

Książka przede wszystkim dla tych co chcą założyć swoją pierwszą firmę i za bardzo nie mają odwagi do tego. Autor pokazuje, że można stworzyć coś wyjątkowego i na tym zarabiać. W książce znajdują się liczne historie ludzi, którzy stworzyli dobrze prosperujące przedsiębiorstwa.
Niestety książkę nie mogę polecić każdemu. Raczej dla tych co mają małe pojęcie o biznesie lub dla blogerów, co się przymierzają do tego aby zarabiać itp.

Paweł | 2017-08-02

Mała ilość "wskazówek" - za to bardzo duża ilość przykładów i przypadków.

Pomysł na książkę wydaje się być zaczerpnięty z Tima Ferrissa i jego publikacji "4-o godzinny tydzień pracy".

Napisana prostym językiem - łatwo się czyta, ale pod koniec nie mogłem się doczekać aż nastąpi koniec.

Pozdrawiam

Z_błyskiem_w_oku | 2017-07-24

Historie przedsiębiorców, którzy zaczynali z niewielkim lub żadnym budżetem i ciekawym pomysłem. Warto przeczytać, jeśli ktoś zastanawia się nad swoim biznesem albo lubi takie historie. Trochę mnie irytowała powtarzająca się historia: "sprzedałem pierwszy produkt i potem miałem 1000 klientów", bo przecież nie zawsze tak jest. Plusem książki są konkretne porady i pytania, które sobie trzeba zadać jako przedsiębiorca.

jab0lpunk | 2017-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2017

Jako motywacyjna lektura może być, jednak każdy kto szuka praktycznych rad znajdzie tylko te klasyczne "daj wartość" poparte przykładem firm które po stworzeniu strony internetowej stały sie globalnymi eksporterami szczęścia.
Nie da sie ukryć też, że sama książka jest tylko produktem reklamowym strony internetowej która prawdopodobnie ma zarabiać grube miliony. Mocno sie zawiodłem bo liczyłem bardziej na konkretny poradnik, wartości tej jednak nie znalazłem.

TL:DR Dasz rade, dostarcz wartość i odwiedź http://100startup.com/.

Apollo74 | 2016-07-25

warto

Hania | 2016-03-19

Ta książka to doskonały dowód na to, że chcieć to móc. Wystarczy tylko uwolnić swoją kreatywność i wziąć się do pracy. Inspirująca, lekko napisana, wspaniale się ją czyta. Autor przekonuje, że wcale nie trzeba posiadać dużego kapitału na początek, by mieć własną firmę. Przeciwnie, biznes można nakręcić bez zadłużania się, ryzyka i czerpać z pracy wiele radości satysfakcji. W dobie Internetu i w erze nowoczesnych technologii wszystko jest możliwe.