Maraton. Trening metodą Gallowaya

Marathon: You Can Do It!
sport, bieganie, maraton
sport
Kornelia

Codziennie gdzieś biegniesz, podbiegasz lub idziesz żwawym krokiem. Współczesne życie nabrało tempa. Świat wymaga od Ciebie elastyczności i dynamicznego rytmu pracy. Ty jednak nie trać oddechu i nie poddawaj się zadyszce. Zacznij odpoczywać w biegu! Ponad 2500 lat temu samotny biegacz przemknął przez ziemie greckie, niosąc wiadomość o niespodziewanym ateńskim zwycięstwie nad perskimi siłami w bitwie pod Maratonem. Od przeszło 100 lat na ulicach największych miast świata rozgrywane są masowe biegi uliczne m.in. na dystansie maratońskim - 42 km 195 metrów. W przeciwieństwie do igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, w maratonach ulicznych udział może wziąć każdy. Dębno, Warszawa, Wrocław, Katowice - od którego maratonu zaczniesz Ty?

Przebiegnięcie maratonu uznaje się za jedno z cenniejszych dokonań życiowych. Jest rezultatem wysiłku pochodzącego z własnego wnętrza - wykorzystywania fizycznych, umysłowych i duchowych zasobów przez dłuższy czas. Jednak ćwiczenia maratończyka wcale nie muszą przypominać "wyciskania siódmych potów". Skorzystaj z bardziej relaksacyjnego, mniej intensywnego programu treningowego, odkryj tajny składnik, jakim jest marszobieg, a już za sześć miesięcy pokonasz maraton. Do biegu, gotowy, start!

źródło opisu: www.septem.pl

źródło okładki: www.septem.pl

Kornelia | 2012-06-07
Na półkach: 2012
Przeczytana: czerwiec 2012

Moje trzecie spotkanie z książką Gallowaya oraz znaną już i sprawdzoną metodą marszobiegów. Nadszedł czas na przygotowania do maratonu i tym razem ponownie olimpijczyk proponuje swoją metodę wplatania marszów podczas biegów na długie dystanse. Dzięki radom i metodom zawartym w tej książce każdy, ale to każdy będzie w stanie wziąć udział w maratonie już za pół roku! Ponownie mamy do wyboru kilka programów, ułożonych w zależności od stopnia zaawansowania bądź czasu, który chcielibyśmy osiągnąć. Każdy znajdzie program dla siebie, nawet początkujący, osoby pragnące po prostu dobiec do mety, bądź stosujące treningi jako formę spalania tłuszczyku. Jest również 8 programów, przygotowujących do uzyskania konkretnego czasu od 4:40 do nawet 2:39. Wiele porad znanych jest z poprzednich książek trenera, interesująca jest natomiast propozycja testu czasowego MM, tzn. "magicznej mili". Dzięki niemu dostosujemy odpowiednie tempo biegu, cel oraz strategię marszobiegu. Wykonując test MM, będziemy w...

KKBello | 2012-07-04
Przeczytana: 01 lipca 2012

Maraton często kojarzy nam się z ogromnym wysiłkiem wyciskającym ostatnie poty z człowieka.
Już na samym początku książki jesteśmy witani przez grupę uśmiechniętych maratończyków. Ich pozytywne nastawienie jakie bije z twarzy pozwala na optymistyczne myśli. Pełni chęci podejmujemy walkę z samym sobą, podchodzimy do testu szacowania własnych możliwości. Nie chodzi tu o to, aby zostać mistrzem maratonu, ale samo dotarcie do mety, które traktujemy jako własne, prywatne trofeum.
Bardzo ciekawą sprawą jest krótka charakterystyka samego okresu rozwoju tego najważniejszego biegu dla sportowca. Przenosimy się do Grecji i poznajemy Fidypidesa, posłańca który przebiegł 40 km do Aten, aby ogłosić zwycięstwo nad perskimi siłami pod Maratonem. Ten krótki opis dodaje mistycyzmu całej książce. Czujemy, że istnieje gdzieś złoty środek, aby pokonać siebie, dopasować taki styl biegu, w którym spełnimy się do końca.
Metodą prób i błędów Galloway dochodzi do pewnej tezy, która pozwoliła mu...

agnieszka | 2012-05-23

Chociaż debiut w maratonie mam juz dawno za sobą przeczytałam z przyjemnością i zainteresowaniem; Tutaj cała moja recenzja: http://twojezwyciestwo.wordpress.com/2012/05/23/marathon-you-can-do-it/

Adrian | 2017-04-03
Piotr | 2016-01-26