Bieganie metodą Gallowaya

sport bieganie
Galloway's Book on Running
sport
sport bieganie

4/10 - ujdzie. "Bieganie metodą Gallowaya" to w skrócie: biegnij i idź na przemian, a rekordy same z nieba Ci spadną. Z uwagi na rok produkcji (1984) nieco trąci myszką, szczególnie przez niedzisiejsze uwagi o odżywaniu, rażą też wszechobecne dupochrony przed amerykańskimi pozwami ("przed wyruszeniem w drogę należy zebrać druż...ekhm.... skonsultować się z lekarzem!")...

Znakomita. Dodała mi wiary w siebie. Dzięki niej przebiegłem maraton.

świetna książka dla tych co chcę zacząć przygodę z bieganiem

Dopiero zaczynam przygodę z bieganiem i jak na początek to jest bardzo dobra.

Dobra książka zawierająca mnóstwo wskazówek jak zacząć i czego się trzymać. Plany treningowe, jedzenie, buty, fizjologia- wszystko co trzeba wiedzieć żeby zacząć biegać i do tego nie nabawić się kontuzji.

Książka wytłumaczyła mi jak się nie przeforsowywać i jak układać sobie treningi i wyznaczać wyzwania.

Swoją przygodę biegową zaczynałam właśnie z tą książką i miło wspominam ten czas. Podejrzewam, że dla niektórych osób metoda przeplatania biegu z marszem może być mało atrakcyjna, ale dla mnie była w sam raz, bo dzięki niej trenowałam z umiarem, rozsądnie i uniknęłam kontuzji.

Trochę jak nauka gry w tenisa przez czytanie . Kochającego biegać nie usatysfakcjonuje, tego co nie lubi się ruszać nie przekona do biegania.

Mocno się rozczarowałem, książka mnie znudziła, parę ciekawych patentów do zastosowania w praktyce, reszta nie była specjalnie odkrywcza.
Autor wielokrotnie wykorzystuje powtórzenia co powoduje że tekst ciągnie się niemiłosiernie.To jedno z najwiekszych moich czytelniczych rozczarowań.
Pozycja nie jest zła, ale sam tekst w żaden sposób nie przykuwa do dalszego czytania,...

Super książka o bezpiecznym bieganiu. :)

Dyskusje

• Sport