Trening mentalny biegacza. Jak utrzymać motywację

Jeff Galloway Wydawnictwo: Helion poradniki
Mental Training for Runners: How to Stay Motivated
poradniki
Wojciech Białas
bieganie

Może i sposoby fajne, jednak przy 140 km w miesiącu moje motody motywacyjne dzialaja na mnie lepiej, sama znam swój organizm i chyba nie da się wpisać każdego w schematy. Warto przeczytać chociażby dla testu magicznej mili.

To jest bardzo dobra książka, nie tylko dla biegaczy. Sposób myślenia, radzenia sobie z problemami, budowania nawyków oraz wskazówki dotyczące znajdowania i, co najważniejsze, podtrzymywania motywacji, można z powodzeniem implementować nie tylko do dowolnej dyscypliny sportu, ale także właściwie w każdym obszarze działań, w którym mamy coś do przepracowania.

banały

Książka niby ciekawa, niby pomocna, ale w sumie... nie wniosła w moje życie nic nowego, miałam wrażenie, że autor ciągle mówi o marszobiegu - to było jego rozwiązanie na większość problemów. I jak dla mnie trochę za często polecał swoje inne książki, produkty do zamówienia ze swojej strony.

trochę odcinanie kuponow. ciężko stwierdzić dla kogo jest ta książka ani dla pro ani dla amatora

Bardzo mało konkretna, liczne powtórzenia. Coś z niej wyniosłem, ale liczyłem na znacznie więcej.

Jeff Galloway to dla mnie autorytet. Mimo opinii części biegaczy (pogardliwe "Chyba przemarszobiegłeś, a nie przebiegłeś maraton..."), uważam, go za osobę z ogromną wiedzą. Porady w książce naprawdę skuteczne. Motywacja w sporcie jest tak samo ważna, jak trening fizyczny. Polecam każdemu entuzjaście biegania.

Zacytuję Mikołaja który wyraził swoją opinie nieco niżej " Liczyłem na dużo, dużo więcej. Z całej książki zainteresowały mnie tylko motywujące historie, reszta to głównie opis metody biegowej autora, a to nie to miało być tematem pracy." - Dokładnie tak samo odczułem tę książkę.

fajna pozycja, dużo ciekawostek, fajnych porad. psychologia a zwłaszcza odpowiednia motywacja są często kluczowe. wiele osób nie lubi biegania, bo nie ma motywacji a ta książka może to zmienić.polecam

W tej książce każdy kto zaczyna, jest w trakcie czy powraca do przygody z bieganiem znajdzie wiele cennych rad zarówno z zakresu techniki biegania, treningów, jak również tych dotyczących motywacji, umiejętności radzenia sobie z różnymi problemami, ze zniechęceniem, a także z innymi czynnikami, które powoduję, że po pewnym czasie biegania zaczynamy się wypalać czy...

Dyskusje

• 2014