Wyzwanie czytelnicze LC

Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności. Wydanie II

Wydawnictwo: Onepress
Getting Things Done: The Art of Stress-Free Productivity (Revised Edition)
GTD
biznes, finanse
Krzysiek

źródło okładki: https://helion.pl/ksiazki/getting-things-done-czyl...»

Krzysiek | 2017-12-06
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Sama metoda bardzo pomocna w codziennym zarządzaniu swoimi sprawami, jednak książka mimo, że odświeżona słabo podąża za nowoczesnymy technologiami itp. Bo kto np. w dzisiejszych czasach będzie zbierał dane w fizycznych teczkach.. Ogolnie polecam, warto się zapoznać z najważniejszymi zasadami GTD.

Kamil | 2018-01-31
Na półkach: 2018r., Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Książka bardzo mocno przereklamowana. W zasadzie można ją streścić w jednym zdaniu: jeżeli coś zajmie Ci mniej niż 2 minuty to zrób to od razu, jeśli nie a możesz to delegować to deleguj, w przeciwnym razie zapisz sobie, żeby to zrobić później.

Książka zdecydowanie niewarta swojej ceny, jeżeli ktoś szuka książek na temat zarządzania czasem to niech lepiej skieruje się np. ku książkom Briana Tracy'ego.

cihy | 2018-02-14
Na półkach: 2018, Przeczytane

Metoda GTD(chociaż nie jest to słowo, którego bym użył, raczej stawiałbym na ogólny system organizacji życia) to system stworzony przez Davida Allena polegająca na organizacji informacji do nas dostarczanych. Metoda GTD może była rewolucyjna na początku XXI w.(wtedy ona powstała). Jednak wraz z biegiem lat świat zmienia się coraz szybciej. I ta metoda będzie coraz bardziej mnie użyteczna, przynajmniej w jej dosłownym znaczeniu.

W nowym wydaniu David uniknął wspominania szczególnych programów komputerowych czy aplikacji, ponieważ "szybko przestałyby mieć sens wraz z pojawieniem się nowych technologii", jednak szczerze nie zabolałoby wspomnienie ich, a później mogły by posłużyć jako kontekst, dla wyboru programu "z dzisiejszych czasów". Tym zabiegiem David tylko odsunął swoją metodę na poziom suchej teorii.

David wspominał także o tym, jak w oryginalnej części na okładce był w pełni pokazany, ubrany w garnitur. Mówił o tym, jak na początku targetem książki głównie ludzie pracujący...

Niebieska | 2018-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moim zdaniem książka przereklamowana. Pozytywny aspekt to zasada jeśli coś ci zajmie 2 min Rób to teraz, a jeśli dłużej to "wpisz do miejsca gdzie rejestrujesz" sprawy do zrobienia. I zapisuj tam wszystko.

BR4D | 2018-04-14
Przeczytana: 2017 rok

Nie dziwię się że część osób może oceniać tylko jako dobra.
Ta metodologia nie jest dla każdego, jednak kiedy potrzebujesz takie narzędzia, rozwiązuje wiele problemów.

Scoker | 2017-12-30
Przeczytana: grudzień 2017

Książka opisuje model GTD stworzony przez autora. Model ma na celu, jak mówi sam p. Allen, nauczenie czytelnika bezstresowej efektywności. Twórca przekonuje nas, że zaprzestanie przejmowania się wieloma sprawami, które mamy na głowie, będzie miało bardzo pozytywny efekt na nasze codzienne życie. Model nie jest rewolucyjny i raczej podświadomie znany każdemu - jednak zebranie wszystkich zasad i opakowanie je w jedną spójną całość ma bardzo dużą wartość. Z mojej strony powiem, że wiele elementów już stosowałem, co powodowało, że łatwo mi było przyswoić i zrozumieć szczególowe zasady.

Moim zdaniem książka stanowczo zbyt opasła i często tematy są tłumaczone zbyt obszernie ze zbyt wieloma przykładami. Dodatkowo stanowczo za dużo cytatów. Często aż odciągały od głównego wątku danego rozdziału. Przez to czytało się momentami mozolnie i ciężko było przebrnąć przez niektóre części. Brakuje także jakiegoś zwięzłego podsumowania modelu na koniec, by po przeczytaniu można było łatwo przejść...

slawiki1 | 2019-01-08
seiya | 2019-01-02