Kość z kości

An Echo in the Bone
przygodowa
czupirek

Inne wydania

Kolejne przygody Claire – lekarki, podróżującej w czasie, która z końca XX wieku przeniosła się do Ameryki XVIII stulecia. Tym razem Claire i jej ukochany Jamie trafiają pod Saratogę, gdzie w roku 1777 odbyła się jedna z najważniejszych bitew w amerykańskiej wojnie o niepodległość. Jej córka Brianna wraz z mężem, żyjący w naszej epoce, odnajdują informacje o złocie ukrytym we Francji przez króla Szkocji, Jakuba Stewarta... Szybka akcja, zaskakująca fabuła i świetnie odmalowane tło historyczne w powieści przetłumaczonej na dziewiętnaście języków.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2011

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl

kaktusowaona71 | 2016-10-26
Przeczytana: 25 października 2016

Drżącą ręką i z ciężkim sercem wystawiłam tą skandalicznie niską ocenę.
Naprawdę.
Czuję się z tym całkiem niefajnie, ale jeśli miało to być szczere, to inaczej po prostu nie mogłam. Książka potężnie mnie rozczarowała i głęboko zawiodła pokładane nadzieje.
Poczułam się wręcz oszukana w jakiś sposób.
Nie chcę się tu rozwodzić nad swoim rozgoryczeniem, dlatego spróbuję to napisać najkrócej jak umiem.
Tom 7 liczy sobie lekko ponad 1000 stron. Z tego około 700 okazało się o niczym...
No, może nie tyle o niczym - co o niczym, co by mnie choć w nikły sposób zainteresowało.
Manewry wojenne i około wojenne ( istnieje takie określenie ? ) , tematyka XVIII wiecznego wywiadu, działalności szpiegowskiej, opisy życia obozowego i potyczek oraz bitew – to wszystko nie moja bajka.
Do tego pałeczkę i większość opowieści czy wątków, przekazano postaciom, które do tej pory były jedynie poboczne i w moim prywatnym odczuciu, miały za zadanie, stanowić głównie tło i kolorystykę dla historii Jamiego...

izabela81 | 2016-02-05
Na półkach: 2016 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Początek książki ciężki, mało dialogów, ale później nabiera tempa i czyta się lżej. Autorka bardzo dobrze odmalowała tło historyczne XVIII-wiecznej Ameryki i Szkocji. Życie wojskowe pokazała z niezwykłą dbałością o szczegóły. A sceny intymności zachwyciły mnie. Wszystkie wydarzenia płynnie łączą się ze sobą. Bardzo zaskoczyło mnie to, że pojawia się też Kościuszko, który został kumplem Jamiego, który jako jedyny był w stanie wymówić jego nazwisko. Było to bardzo zabawne. Książka pełna magii, czaru, tajemnic. Doskonałe połączenie powieści przygodowej, historycznej, fantastyki i romansu - lubię taką mieszankę gatunków.

Beata | 2014-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Boże, czekam na dalszy ciąg i mam nadzieję, że to będzie szybko, bo skonam! Polecam każdemu.

Yelle | 2015-11-24
Na półkach: 2015, Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Pojawia się nowy bohater i z jego punktu widzenia poznajemy historię odzyskiwania przez Amerykę niepodległości. Mianowicie, jest to William Ransom - przybrany syn lorda Johna Greya. Jest on oficerem brytyjskiej armii i dzięki niemu mamy możliwość spojrzeć na historię ze strony, powiedzmy, tych złych. Historia znowu pochyliła się bardziej w stronę polityki, ale dzięki Williemu z wielką przyjemnością o niej czytałam. Książka zaczyna się od jego opowieści, a na jego drodze pojawiają się dobrze znane nam postacie. Powiem tylko, że przyglądają mu się z dużym zainteresowaniem. Lord John Grey też ma w tej książce sporo do opowiedzenia.

Brianna i Roger odeszli i zamieszkali z dziećmi w Lallybroch, a co jakiś czas czytają listy od rodziców z których poznają ich losy... A teraz co się tyczy Jamiego i Claire. Oboje biorą udział w bitwie pod Saratogą. O tej bitwie musieliście w szkole słyszeć, bo była największa z okresu odzyskiwania niepodległości. Jest też Kościuszko! To mnie najbardziej...

Sasanka | 2010-10-19
Przeczytana: 10 lutego 2011

Mam coraz bardziej mieszane uczucia odnośnie całego cyklu. Jak dla mnie od czasu kiedy akcja ugrzęzła na dobre w Ameryce, odkąd bohaterowie po prostu coraz bardziej się starzeją, cała seria traci impet. Kolejka w tym parku rozrywki już dawno wjechała na szczyt, zjechała powodując u mnie zawroty głowy, znowu poleciała do góry i teraz w zasadzie trasa dobiega końca, wagonik powoli ale jednak zauważalnie hamuje. Za chwilę będziemy wysiadać ... Coraz częściej opuszczam kawałki stron, niekoniecznie zainteresowana pobocznymi wątkami. Przez te wszystkie lata na pewno Diana dorosła literacko, pod tym względem kolejne tomy są coraz lepsze, bardziej dopieszczone jednak ja się na tym nie znam. Piszę o odczuciach ...

Minusem są długie przerwy pomiędzy kolejnymi tomami. Za jakiś czas wreszcie da im w końcu chyba umrzeć. Czekam na to tak jakbym miała niedokończony obraz na stalugach i brakowało mi jednego, dwóch kolorów. Obraz przysycha, pokrywa się kurzem i jak doślą kolejne farby wracam...

Piter | 2015-12-20
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Za nimi zostało spokojne życie wśród gór Ameryki. W tej książce Claire i Jamie porzucają dom i ruszają w podróż. A niedaleko szaleje wojna. Zbliża się punkt kulminacyjny rewolucji amerykańskiej. Ta zawierucha wciąga wszystkich dookoła oferując strach i niebezpieczeństwo, ale też dramatyczne przygody. Komplikuje sprawy i doprowadza do wydarzeń, których wszyscy chcieliby uniknąć.

Jest rok 1776. Claire, Jamie i młody Ian postanawiają opuścić Fraser's Ridge i udać się do Europy. Jednak ich podróż morska nie przebiega tak, jak powinna i nieszczęśliwym trafem dostają się pod Saratogę, do miejsca, gdzie rozegrały się jedne z najważniejszych bitew wojny o niepodległość USA. Jak potoczą się losy „ponadczasowej pary” w trakcie tego znamiennego okresu w historii Ameryki? Czy młody Ian zazna w końcu prawdziwej miłości?
William, przybrany syn Johna Greya, zaciąga się do wojska brytyjskiego i rusza walczyć z Amerykanami. Czy pozna w końcu swojego prawdziwego ojca?

Rok 1980. Brianna i Roger...

Sunniva | 2011-01-04
Przeczytana: 29 grudnia 2010

Skończyłam... Dałam tej książce pięć gwiazdek... bo kocham tę sagę, uwielbiam Claire i Jamiego, kocham język tych książek,historię w niej zawartą....i nie zawiodłam się na tym. Ta powieść mnie porwała jak zwykle! Wartka akcja, nieoczekiwane zdarzenia, wspaniała miłość, przyjaźń i oddanie..Zakręty historii, bohaterowie zręcznie wpleceni w prawdziwe dzieje Stanów Zjednoczonych, ale, ale... mam nieodparte wrażenie, że pani Diana się gdzieś spieszyła???? Czuję niedosyt, lekkie rozczarowanie...Mnóstwo urwanych wątków na kartach tej książki ( czyżbym miała sama sobie dopowiedzieć???) Ja pytam co dalej z Bree i Amandą?Co dalej z Greyem i Jamiem?? Co z Rogerem i Buccleighiem???? Ewidentnie brakuje mi tu zakończenia! Słyszałam głosy, że chyba, że może coś jeszcze będzie???? No cóż , zobaczymy...

Kaklucha | 2016-01-12
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Zrobiłam sobie powtórkę przed rozpoczęciem kolejnej książki z cyklu, żeby przypomnieć sobie na czym zakończyły się poszczególne wątki. Zaczynam dochodzić do wniosku, że ta saga nigdy się nie skończy
Emotikon wink
bo Diana Gabaldon bardzo umiejętnie rozwija tematy, które w poprzednich tomach były jedynie tłem dla losów głównych bohaterów. I dobrze, bo bardzo fajnie mi się ten cykl czyta.
Dla tych którzy nie znają: książka jest siódmym tomem cyklu opasłych tomiszcz, opisujących losy Claire, lekarki która przeniosła się w czasie z XX wieku do wieku XVIII, oraz jej rozbudowanej rodziny. Cały cykl jest połączeniem powieści przygodowej i romansu. Czytać należy raczej od początku ("Obca"), bo wstrzelenie się w środek może spowodować utratę orientacji w kto-jest-kim-i-skąd-się-tu-wziął.

aleczka | 2015-12-28

Jak w poprzednich tomach sporo się dzieje, chociaż nico wolniej. Dopiero pod koniec....ale nie uprzedzajmy:)) Polecam!

Urszula Sergiel | 2016-01-24
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Akcja toczy się powoli, snuje się wątek po wątku. Dopiero pod koniec książki nieco nabiera tempa. Na pewno trzeba sięgnąć po kolejną część gdyż poznajemy kolejny okres życia Clarie i Jamiego (oraz reszty bohaterów). Jest to przyjemna lektura, z wyjątkowo urzekającym językiem.