Kobiety rządzą światem

Fortune is a woman
837169346X
romans, przyjaciele, tajemnica, intryga
dzinka

San Francisco, rok 1906. Wielkie trzęsienie ziemi obraca w gruzy całe dzielnice. W ponurej scenerii zniszczonego miasta krzyżują się losy ubogiego Chińczyka i młodej Amerykanki. Wkrótce dołącza do nich Irlandka szukająca w Ameryce zaginionego brata. Trójka przyjaciół postanawia zdobyć wielki majątek. Na ich drodze staje jednak intryga i tajemnica, nienawiść i miłość.

źródło opisu: www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

aleczka | 2014-01-16

Historia kilku kobiet, które aby faktycznie "rządzić światem" musiały przejść naprawdę ciernistą drogę! Polecam, bo czyta się świetnie!

Monika KanapaLiteracka | 2013-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2013

Powieść rozpoczyna się od samego końca, czyli od momentu w życiu bohaterów, gdzie widzimy jak na dłoni jak zakończą się ich zmagania. Szczerze powiedziawszy dwa pierwsze rozdziały mnie jakoś szczególnie nie wciągnęły, ale zawsze kończę książki, które zaczynam czytać właśnie dlatego, żeby się dać tak przyjemnie zaskoczyć. Widzimy bohaterów w miejscach do których doprowadziły ich poplątane ścieżki, a później nagła retrospekcja w przeszłość. Obserwujemy począwszy od najmłodszych lat dzieje Francie, Annie, i Lai Tsina. Nie będę Wam zdradzała żadnych szczegółów, bo to ma być recenzja :)
Książka jest piękna i poruszająca do głębi. Pozwolę sobie ją porównać do Jeźdźca Miedzianego, czyli ostatniego dramatu jaki czytałam. Obie są miejscami wstrząsające i obie przedstawiają (zupełnie inne) okrucieństwo. Ale Adler chyba bardziej przystosowała fabułę do wrażliwych kobiecych serc. Podczas, gdy Jeźdźca momentami odkładałam na chwilę chcąc przełknąć i przetrawić jakiś kolejny dramat tutaj nie ma...

Wspaniała, po prostu wspaniała..

Marta | 2014-07-01

Brakuje mi słów by opisać w jakim stopniu podobała mi się ta książka. Zakończenie powaliło mnie na łopatki, niesamowite rozwiązanie zagadki... Jest to historia trójki przyjaciół, rozgrywająca się na początku XX wieku w Ameryce, obfitująca w dramatyczne zwroty akcji, podłe intrygi i wątki romansowe, zawierająca także motywy kultury chińskiej. Wszystkie powieści Adler, które czytałam bardzo mi się podobały i nie rozumiem czemu jeszcze nikt nie pokusił się o nakręcenie filmów na ich podstawie. Losy Francie, Annie i przede wszystkim Lai Tsina idealnie nadają się na nakręcenie dobrego filmu. Chociaż... gdyby ktoś miał zepsuć tą historię to może lepiej, że nie ma filmu?
Generalnie mówiąc: polecam! Zachęcam też do przeczytania szczególnie ,,Leonii", ,,Dziedzictwa tajemnica", ,,Spadkobierczyni poszukiwanej" - te powieści także mnie powaliły na kolana.

mięta | 2011-01-04
Przeczytana: październik 2010

Według mnie bardzo ciekawa książka. Po wielkim trzęsieniu ziemi 1906r w San Francisco, wśród ruin i ogólnego tragizmu krzyżują się drogi kilku różnych osób. Młodej pochodzącej z bardzo znanej i bogatej rodziny dziewczyny, chińczyka i Irlandki szukającej tam zaginionego brata. Przypadkowe spotkanie staje się początkiem wielkiej przyjaźni , która jest w stanie przetrwać wszystkie niegodziwości świata. Powieść jest o kobietach i o miłości, wielkiej tragedii ,ślepej nienawiści i tajemnicy pilnowanej przez całe życie .

ejotek | 2011-09-26
Przeczytana: marzec 2011

Świetna! Myślałam że to standardowy romans.... a tak naprawdę to więcej tam chyba tragedii i cierpień niż miłości - polecam, zwłaszcza że takiego zakończenia to ja się nie spodziewałam....

żabka | 2011-10-03
Przeczytana: lipiec 2011

Piękna historia o miłości i przyjaźni. O tym jak czasem ciężko znaleźć prawdziwych przyjaciół i znaleźć swoje miejsce na ziemi. Bardzo mi się podobała.

Aniutek81 | 2014-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Bardzo ładna książka.
O kobietach dla kobiet.
Polecam drogie Panie :)

ania | 2014-01-20

Trzy kobiety . Trzy różne tradycje wyniesione z domy . co ich łaczy : przyjazń , władza i pieniądze.

ceylonka | 2014-04-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Powiem tylko tyle... Powieść z niespodzianką :D

I nie ważcie się czytać "od końca"!