Kobiety rządzą światem

Okładka książki Kobiety rządzą światem Elizabeth Adler
Okładka książki Kobiety rządzą światem
Elizabeth Adler Wydawnictwo: Amber Seria: Wszystko dla Pań literatura obyczajowa, romans
Wszystko dla Pań
Fortune is a woman
Amber
1997-01-01
1995-01-01
837169346X
Maria Piusińska-Woźniak
romans przyjaciele tajemnica intryga

Bardzo mnie wciągnęła ta opowieść. Nie spodziewałam się też TAKIEJ końcówki. Czytając książkę byłam autentycznie przejęta historiami głównych bohaterów.

Lepsza od innych książek Adler jakie do tej pory czytałam, bo przede wszystkim trochę od nich inna. Po raz pierwszy nie jest to zwykłe romansidło, ale głęboka, wręcz tragiczna historia. Fabuła może i nie wciągnęła mnie wyjątkowo, ale była wystarczająco interesująca. Wadą jest ostatni rozdział historii zatytułowany "Lysandra", który pomimo listu nie zawiera nic ciekawego i jest zupełnie niepotrzebny, jakby już na siłę doklejony.

Barwne, tragiczne, fascynujące, ujmujące losy życia bohaterów. Ameryka ale też Europa i Azja a w tle bogaty w wydarzenia początek XX wieku. Nieograniczone możliwości dla twardych charakterów głodnych sukcesu i nie mających nic do stracenia. Silne emocje zostają w sercu po przeczytaniu. Pokrzepia. Moc kobiet opisana w sposób iście genialny.

Brakuje mi słów by opisać w jakim stopniu podobała mi się ta książka. Zakończenie powaliło mnie na łopatki, niesamowite rozwiązanie zagadki... Jest to historia trójki przyjaciół, rozgrywająca się na początku XX wieku w Ameryce, obfitująca w dramatyczne zwroty akcji, podłe intrygi i wątki romansowe, zawierająca także motywy kultury chińskiej. Wszystkie powieści Adler, które czytałam bardzo mi się podobały i nie rozumiem czemu jeszcze nikt nie pokusił się o nakręcenie filmów na ich podstawie. Losy Francie, Annie i przede wszystkim Lai Tsina idealnie nadają się na nakręcenie dobrego filmu. Chociaż... gdyby ktoś miał zepsuć tą historię to może lepiej, że nie ma filmu?
Generalnie mówiąc: polecam! Zachęcam też do przeczytania szczególnie ,,Leonii", ,,Dziedzictwa tajemnica", ,,Spadkobierczyni poszukiwanej" - te powieści także mnie powaliły na kolana.

Powiem tylko tyle... Powieść z niespodzianką :D

I nie ważcie się czytać "od końca"!

Powiem tylko tyle... Powieść z niespodzianką :D

I nie ważcie się czytać "od końca"!

Przeczytałam, ale się nie zachwyciłam.

Przeczytałam, ale się nie zachwyciłam.

Jedna z wielu jakie przeczytałam ale jedna z niewielu, które pamiętam w każdym szczególe.Rewelacja

Książkę dobrze się czyta, historia wciąga. Książki tej autorki czytałam kilkanaście lat temu.

No tak
Tata lubię Adlerke, ja niespecjalnie...
Ta książka udowodniła mi że nie mam racji..

No tak
Tata lubię Adlerke, ja niespecjalnie...
Ta książka udowodniła mi że nie mam racji..

• Obyczajowe
  • Przeczytane dawno temu