An Echo in the Bone

Okładka książki An Echo in the Bone Diana Gabaldon
Okładka książki An Echo in the Bone
Diana Gabaldon Wydawnictwo: Orion Books Cykl: Obca (tom 7) literatura obyczajowa, romans
Obca (tom 7)
Orion Books
2010-01-01
2010-01-01

Kolejna świetna część. Chociaż mogłoby być tu więcej Claire i Jamiego oraz Brianny, Rogera i ich dzieci.

To chyba najlepszy tom serii. Szkoda, że akcja zaczęla nabierać tempa dopiero po około 800 stronach. Tym nie mniej wchłonąl mnie świat XVIII wiecznych Ameryki i Szkocji, świat wykreowany przez Dianę Gabalton. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy przygód Claire, Jamiego oraz ich bliskich.

Kolejna część przygód Claire i Jamiego nie zawiedzie naszych oczekiwań, najważniejsze jest to że kolejna część trzyma poziom. Codzienne życie bohaterów jest ukazane przez autorkę w bardzo ciekawy sposób. Momentami oczywiście jest troszkę przegadana. Mamy też tutaj trochę ciekawych faktów historycznych. Jeżeli chodzi o Brianne i jej męża mogą nam się wydać irytujący, sami nie wiedzą czego chcą. Sama końcówka naprawdę bardzo ciekawa, można powiedzieć w pewien sposób zmusza nas do przeczytania następnej części.

Książkę przeczytałam w formie dwóch tomów, ale traktuje ją jako jedną historię, stąd jedna recenzja :)

Nie wiem czy coś mi się przestawiło w mózgu, czy na moją ocenę wpływa fakt że przestałam oglądać serial “Outlander” żeby unikać spojlerów, czy może autorka zaczęła bardziej sensownie prowadzić tą historię, ale to jedna z niewielu części jaka mi się autentycznie podobała. Nie było nudy, bezsensownych splotów akcji, było trochę wyjaśnień, nowych postaci i twistów. Znowu znaleźliśmy się w dwóch czasach, bardzo delikatnie splecionych listami Claire i Jamiego, wspomnieniami oraz więzami rodzinnymi które w tym przypadku są jakoś wyjątkowo silne. Jest to naprawdę niezłe!

W książce cały czas coś się dzieje, ale w różnym tempie, dlatego nie czułam się tym przytłoczona. Wreszcie dostajemy odpowiednią moim zdaniem ilość czasu z poszczególnymi bohaterami, nabrali jakichś kształtów i charakterów. Powiedzieć że jestem w szoku to mało. Znowu mnie ta opowieść wciągnęła, podobnie jak przy pierwszym tomie i chcę wiedzieć co będzie dalej. Tylko tło historyczne mnie dość irytuje, a raczej to co z wiedzą o przyszłości robią bohaterowie. Jest tyle miejsc na ziemi, do których mogliby się udać a oni ciągle włażą w sam środek konfliktów, udając że są nieśmiertelni. Czy to jakiś instynkt samobójczy Jamiego, dziwne poczucie odpowiedzialności za wszystko i wszystkich, duma? Cokolwiek to jest, po tylu przeżyciach jest dla mnie dziwne i niezrozumiałe…Ale cóż, nadaje sens tej epopei. Autorka wystopowała też ze scenami erotycznymi z czego jestem naprawdę zadowolona, bo nie są tu niezbędne a wręcz zaczynają irytować. Wracając do bohaterów, świetnym posunięciem według mnie jest wprowadzenie Williama i co nieco Johna do historii, zastanawiałam się czasem czy i kiedy autorka podejmie te niezręczne i bardzo niedokończone tematy - liczę na więcej w kolejnym tomie!

Nie sądziłam że to kiedykolwiek napiszę w kontekście tej serii, ale autentycznie jestem ciekawa co dalej. Mam nadzieję że się nie zawiodę! Fanom serdecznie polecam, myślę że będziecie się dobrze bawić. Niefanom - polecę serię jeśli kolejne dwa tomy będą na podobnym poziomie (albo wyższym) niż ten, bo jeśli nie to mimo wszystko nie opłaca się brać za jej czytanie - każda część ma ponad tysiąc stron więc to naprawdę sporo zainwestowanego czasu i uwagi, więc radzę podejść ostrożnie ;)

Bardzo długo czytałam te cześć. Przez większość czasu nic się ciekawego nie działo. Dłużył mi sie ten tom. Ale za to, co sie zadziało w końcówce, znowu nie da sie dac mniej niż 7.

Uwielbiam twórczość Diany!

Uwielbiam twórczość Diany!

Bardzo ciekawa część. Autorka niezmiennie trzyma poziom. Dużo się tutaj dzieje: wątek Williama, Iana oraz Rogera i Bree. Nawet opisy walk i życia żołnierzy nie były nużące. Nie mogę się doczekać co dalej.

Najsłabsza zw wszystkich części. Czytałam parę miesięcy. Myślałam, że nie przebrnę przez ten tom. Na szczęście w końcowej części powieść się rozkręciła. Najlepszy w niej jest wątek szkocki.

Cudo.. nie mogę się doczekać kolejnej części biorąc pod uwagę zakończenie tej..

Cudo.. nie mogę się doczekać kolejnej części biorąc pod uwagę zakończenie tej..

• Do kupienia