Pieśń Maorysów

Cykl: Saga Nowozelandzka (tom 2)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Das Lied der Maori
Ag2S

Niezwykle barwna saga osadzona pośród urzekających nowozelandzkich wzgórz! Kolejna porywająca powieść autorki W krainie białych obłoków, najlepszej historycznej powieści kobiecej 2007 roku niemieckiego plebiscytu internetowego! Nowa Zelandia, rok 1893. William Martyn, mężczyzna o irlandzkich korzeniach, przybywa do Queenstown w poszukiwaniu złota. Szlacheckiemu urodzeniu zawdzięcza...

Niezwykle barwna saga osadzona pośród urzekających nowozelandzkich wzgórz!
Nowa Zelandia, rok 1893. William Martyn, mężczyzna o irlandzkich korzeniach, przybywa do Queenstown w poszukiwaniu złota. Szlacheckiemu urodzeniu zawdzięcza wykształcenie, elokwencję i obycie, a co za tym idzie – także powodzenie wśród kobiet, okoliczni poszukiwacze cennego kruszcu są bowiem pozbawieni ogłady i nieokrzesani.
Jedną z wielbicielek Williama szybko zostaje pełna temperamentu Elaine, która, jak się zdaje, zakochuje się w nim z wzajemnością. Ale kiedy w odwiedziny przyjeżdża Kura-maro-tini, półkrwi Maoryska i kuzynka Elaine, mężczyzna, zafascynowany jej swobodnym zachowaniem, bez namysłu ulega egzotycznej urodzie kobiety. Tylko czy odmienne poglądy, kultura i sposób życia nie okażą się zbyt dużą przeszkodą dla tego uczucia?
Niezwykła historia miłości, trudnych wyborów, namiętności i zdrady. A wszystko to okraszone interesującymi szczegółami życia codziennego nowozelandzkiej osady górniczej końca XIX wieku z barwną maoryską kulturą w tle.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Urszula | 2019-08-18
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

1. Tkliwa historia o młodości, o głupich wyborach podyktowanych przekorą, o tym że nie zawsze pierwsze wrażenie jest słuszne, i nie zawsze warto iść za głosem serca, czasem warto użyć rozumu ;)
2. Akcja jest względnie wartka, bohaterowie przeciętni, nic tu nie zaskakuje i nie porywa.
3. Pierwsza cześć zachwycała egzotyką ta już niestety nie.

aredhela | 2019-05-31
Przeczytana: 29 maja 2019

Po prostu wspaniała książka. "Pieśń Maorysów" podobała mi się jeszcze bardziej, niż pierwszy tom. W tej części cyklu poznajemy trzecie już pokolenie rodzin Gwyneiry i Helen. Mamy więc kolejne dwie bohaterki, różne jak ogień i woda, doświadczające zupełnie innych perypetii. Niesamowicie przywiązałam się do Elaine, śledziłam jej losy z zapartym tchem. Autorka pisze świetnie, nierozwlekle, zwięźle, ale też z uczuciem, a postaci są żywe, niepozbawione wad, przedstawione z głębią psychologiczną. A niejako przy okazji poznajemy kolejny kawałek Nowej Zelandii, zarówno w sensie regionu, jak i gospodarki oraz historii. W całość pięknie wpleciona jest kultura maoryska, która w drugim tomie trylogii odgrywa znaczącą rolę. Trzeci tom przede mną i sięgam po niego z niecierpliwością...

BeaW111 | 2019-05-21
Przeczytana: 15 stycznia 2019

Drugi tom Sagi - tez podbił moje serce, nowi bohaterzy, nowe problemy oraz trud ich pokonywania wspaniale wykończone opisami gór i życiem Maorysow. Polecam z czystym sumieniem

eithel | 2019-03-05

Nieco gorsza od części poprzedniej.

Mania9 | 2019-01-28
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Wciągająca powieść, choć zakończenie ciupinę cukierkowe.

Emerald | 2018-07-23
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka, 2018
Przeczytana: 22 lipca 2018

Bardzo sympatyczna saga rodzinna - poznajemy kolejne niespokojne losy bohaterów, tym razem dzieci postaci z pierwszej części. Fajne czytadło na lato.

Donata Cyranowicz | 2017-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Druga cześć już mnie nie porwała tak jak pierwsza.

deana | 2017-12-29
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 28 grudnia 2017

Drugi tom sagi nowozelandzkiej w niczym nie ustępuje pierwszemu. W ,,Pieśni Maorysów" ponownie wracamy na jeszcze nie całkiem ucywilizowane tereny Nowej Zelandii końca XIX wieku gdzie mieszają się wpływy kultur maoryskiej i europejskiej. Kolejne kobiety staną się bohaterkami pasjonującej opowieści.

Tym razem historia skupia się na wnuczkach osadniczek z pierwszego tomu: Lainie i Kurze. Pierwsza jest delikatna i bardzo wrażliwa, druga ma w sobie krew maoryską i europejską. Obie zakochają się, poznają czym jest bolesne rozczarowanie oraz będę musiały podjąć radykalne decyzje by zawalczyć o swoje dobro oraz możliwość kierowania własnym życiem. Obie przekonają się, że o marzenia trzeba walczyć a pierwsze wrażenie bywa mylące. Mimo, że dziewczęta ogromnie różnią się między sobą, ich koleje losu są w podobne. Pozwala to im dorosnąć, dojrzeć i zrozumieć co naprawdę liczy się w życiu.

Z owczej farmy i wioski Maorysów tym razem akcja przenosi się do górniczych miasteczek. W tle opowieści,...

Jasna | 2017-10-04
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 16 lipca 2017

Drugi tom Sagi Nowozelandzkiej to kontynuacja losów Helen i Gwyneiry. Tym razem głównymi bohaterkami są ich wnuczki: Elaine i Kura.
Podobnie jak w "Krainie białych obłoków" tak i "Pieśń Maorysów" wprowadza nas w ówczesny klimat Nowej Zelandii. Świetne połączenie historii kraju z pięknymi opisami przyrody, do tego barwni bohaterowie i ich niezwykłe przygody potrafią zauroczyć czytelnika. Trochę to nie moja bajka, ale książkę przeczytałam z przyjemnością i zapewne sięgnę po trzeci tom.

Bookoholiczka | 2017-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Drugi tom sagi Nowozelandzkiej. Chociaż początek trochę się dłużył to później świetnie się czytało. Bardzo wciągająca lektura. Polecam !