Dola aniołów

Cykl: Królowie bourbona (tom 2)
Wydawnictwo: Marginesy
The Angels' Share
karollllllla

Drugi tom – po Królach bourbona – napisanej z rozmachem sagi o dynastii z amerykańskiego Południa. Ich świat drży w posadach, gdy na jaw wychodzą kolejne tajemnice. Rodzina Bradfordów opływa w luksusy. Nad ich życiem czuwa dyskretnie personel, który siłą rzeczy zostaje wplątany w sprawy swoich pracodawców – zwłaszcza kiedy okazuje się, że samobójstwo patriarchy coraz bardziej wygląda na...

Rodzina Bradfordów opływa w luksusy. Nad ich życiem czuwa dyskretnie personel, który siłą rzeczy zostaje wplątany w sprawy swoich pracodawców – zwłaszcza kiedy okazuje się, że samobójstwo patriarchy coraz bardziej wygląda na morderstwo…

Podejrzanym może być każdy, ale najwięcej uwagi skupia na sobie Edward, najstarszy syn. Powszechnie wiadomo o animozjach między nim a jego ojcem. Kiedy policyjne dochodzenie zatacza coraz szersze kręgi, on szuka zapomnienia w alkoholu i w towarzystwie córki swojego dawnego stajennego mentora.

Każdy czyn ma konsekwencje, wszyscy mają tajemnice. Mało komu można ufać. Gdy upadek Bradfordów zdaje się już bliski, nagle zjawia się ktoś dawno uznany już za straconego. Nie wiadomo jednak, czy okaże się on zbawcą, czy raczej najgorszym ze wszystkich grzeszników.

Ward nadaje swojej opowieści doskonałe tempo i misternie buduje świat.

źródło opisu: http://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133112/dola-aniolow?idcat=0

źródło okładki: http://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133112/dola-aniolow?idcat=0

Sentido | 2017-09-09

Tu Bradford Bourbon Company.

Przykro mi, ale prezes jest nieobecny.
Jego zwłoki gniją pod mostem, z którego rzekomo skoczył.
Połączyłabym z dziedzicem, ale Edward zaszył swoje zmaltertowane po porwaniu ciało w stadninie i tam próbuje zapić się na śmierć. Być może ma to związek z podejrzeniem o morderstwo.

Tulane'a od paru dni nie mogę namierzyć, bo nie odbiera komórki.
Rozwodzi się z żoną, która jest w ciąży z denatem i szuka brzytwy, której mógłby się chwycić, by uratować resztki majątku i strzępy godności rodziny.

Z Gin łączyła nie będę, bo córka prezesa właśnie wychodzi za mąż, za sadystę, który w tym tygodniu zdążył ją zgwalcic, pobić i rzucić o ścianę. Jednak apaszka od Gucciego i podkład Channel potrafią zdziałać cuda, jeśli chodzi o kamuflowanie dowodów.
Od zawsze podziwiałam jej styl i klasę.
Poza tym jej córkę właśnie wyrzucono ze szkoły, więc nie ma głowy do interesów.

Oddzwoniłabym, ale mamy kilka drobiazgów na głowie.
Wielomilionowy dług, federalni,...

mala5317 | 2017-09-24
Przeczytana: 24 września 2017

Bardzo lubię czytać książki tej autorki, gdyż są dopracowane i zawierają w sobie wiele wątków. Z tą jest bardzo podobnie. Zazwyczaj drugie części serii są już gorsze, ale przy tej nie musicie się tego obawiać. Utrzymana jest na podobnym poziomie. Każdy może śledzić swego bohatera gdyż autorka nie podziela poszczególnych części na bohaterów wiodących prym w poszczególnych książkach. Więc już na początku zaznaczę że jeżeli ktoś nie czytał części pierwszej to niech nie sięga po tą. Wiele istotnych aspektów mu ucieknie a wiele rzeczy też nie jest przypominanych.

Autorka dość drobiazgowo opisuje wszelkie wydarzenia. Po pierwsze z perspektywy wielu osób, a po drugie na ponad pięciuset stronach opisuje zaledwie kilka dni z życia bohaterów. I o dziwo nie można powiedzieć, że akcja się ciągnie lub opisy są rozwlekłe. Wszystko jest ze sobą dopracowane i niezmiernie szybko podczas czytania pochłania nas ten świat bogatych z amerykańskiego południa. Gdzieś obiło mi się o uszy że ktoś...

Maja | 2017-09-14
Przeczytana: 14 września 2017

Przy okazji recenzji poprzedniej części tego tomu, wyraziłam życzenie, by kontynuacja była równie dobra. Czy tak było? Przekonajcie się sami.

Ta część rozpoczyna się od brzemiennego w skutki upadku. I to nie tylko moralnego. Głowa rodziny Bradfordów zakończyła swój żywot. Podobno było to samobójstwo, ale pewne fakty, które ujrzały światło dzienne, pozwalają myśleć, że ktoś pomógł mu odejść z tego świata. Podejrzanym może być każdy. Edward, najstarszy syn mężczyzn, miał z tatusiem na pieńku, więc automatycznie ściąga na siebie najwięcej uwagi. Nie pomaga mu to, że zatraca się w alkoholu. Lane rozwodzi się z żoną i próbuje ocalić rodzinny majątek. Gin ma wyjść za mąż za człowieka, który się nad nią znęca. Jednym słowem wszystko się sypie. Czy rodzina będzie w stanie się pozbierać?

Na premierę tej książki czekałam z zapartym tchem. Obawiałam się tego, co zrobi z nią autorka. Królowie bourbona byli doskonałym rozpoczęciem cyklu i nie byłam pewna, czy uda się utrzymać poziom tej...

anetapzn | 2017-10-19
Przeczytana: 19 października 2017

Świetne książki napisane w klimacie, który bardzo lubię. Styl autorki, klimat obu tomów, to coś pomiędzy Jackie Collins, a Judith Krantz. Kto czytał wie o czym napisałam. Tych, którzy nie znają książek tych autorek, gorąco zachęcam do lektury oraz do sięgnięcia po pierwsze dwa tomy trylogii o bardzo bogatym rodzie z Południa USA.
Bradfordowie (bo to oni są tym rodem i głównymi bohaterami) zbili majątek na produkcji bourbona. Kolejne pokolenie ich rodu produkuje kukurydziany trunek, który uchodzi za jeden z najlepszych na świecie. Dzięki temu od pokoleń Bradfordowie mogą żyć w wielkiej rezydencji, w trudnym do wyobrażenia luksusie i należeć do elit towarzyskich USA.
Nad utrzymaniem raju Bradfordów niestrudzenie pracuje służba. Pracowników rezydencji, w której mieszka rodzina jest ponad 70 osób, a członków rodziny niespełna 10. Te proporcje mówią za siebie. Dzięki temu rodzina od pokoleń prowadzi uprzywilejowane, pełne wysmakowanych przyjemności i niewyobrażalnego luksusu...

Daria24 | 2017-09-08
Przeczytana: 08 września 2017

Tak samo bardzo dobra jak poprzednia część polecam!!☺

Monika | 2017-09-13
Przeczytana: 12 września 2017

A mnie się bardzo podobało. Tylko wątek Maca jakiś taki.... niedopracowany, a zakończenie mnie zupełnie zawiodło. Po prostu musi być jakiś ciąg dalszy..... mimo to polecam :-)

Sylwia | 2017-10-08

Przeczytana: 14 października 2017
milenia3 | 2017-10-10
Przeczytana: 10 października 2017
Patronaty tygodnia

Thriller psychologiczny czerpiący z tradycji amerykańskiej powieści gotyckiej, thriller o trwającej półwiecze przyjaźni między pięcioma chłopakami i poruszająca powieść spod znaku LGBT dla nastolatków – to tylko niektóre propozycje wydawnictw na zbliżający się tydzień. Polecamy nowości ukazujące się pod patronatem lubimyczytać.pl!

Wciągające powieści na sierpień

Napisana z rozmachem saga o dynastii z amerykańskiego Południa i przejmujący thriller psychologiczny o pożądaniu, rywalizacji, zazdrości i zemście utrzymany w konwencji amerykańskiej powieści gotyckiej – to dwie propozycje na lato, które ukażą się w sierpniu nakładem Wydawnictwa Marginesy.