Okładka książki Ognisty krzyż

przygodowa
typ
papier
Izabela
7,46 (142 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Jest rok 1770. Claire i Jamie rozpoczynają życie na dzikich terenach Północnej Karoliny. Claire jest lekarką i ze swoją dwudziestowieczną wiedzą medyczną musi teraz leczyć bez antybiotyków, szczepionek, lekarstw. Jamie próbuje zagospodarować ogromne obszary leżącej odłogiem ziemi. Claire wie, co wydarzyło się w tym rejonie w wieku XVIII, ale ta wiedza nie obejmuje przyszłości jej rodziny. Dlatego nie zdoła uchronić swoich najbliższych przed tragicznymi wydarzeniami...

źródło opisu: Okładka

Polecamy

Opinie czytelników
korcia | 2013-06-04
Przeczytana: 03 czerwca 2013

"Ognisty Krzyż" to niestety moim zdaniem najgorszy tom tej sagi z pięciu już przeze mnie przeczytanych. Autorka przez 220 pierwszych stron (zapisanych drobnym maczkiem) raczy czytelnika bardzo szczegółowymi opisami jednego dnia z życia naszych bohaterów. Mam wrażenie, że doba Dianie Gabaldon wydłużyła się co najmniej do tygodnia. I co z tego, że opisuje ona największy w koloniach zlot górali szkockich? I tak autorka przesadziła i to bardzo. Na czas zlotu owszem zaplanowano różne atrakcje, przy okazji miało się odbyć też kilka ślubów i chrztów, do tego doszło parę niespodziewanych wydarzeń, ale Dianie Gabaldon było tego za mało, bo musiała jeszcze z detalami opisać nam rutynę dnia codziennego. Błahe czynności omawiane są przez całe strony, co staje się szybko bardzo nużące dla czytelnika. Gdyby to był pierwszy tom tej sagi, to skłonna bym była to autorce wybaczyć. Wtedy byłoby to wprowadzanie czytelnika w klimat powieści, zaznajamianie go z realiami tamtych czasów. W tomie piątym niewie...

Ninon | 2011-07-06

Minęło kilka miesięcy od kiedy przeczytałam poprzedni tom, a czytając go czułam się coraz bardziej znudzona. Do "Ognistego krzyża" zabrałam się z nadzieją, że może coś się zacznie w końcu dziać, ale niestety. Nie zaczęło. A przynajmniej nie to, czego się można spodziewać po streszczeniu na okładce. Książka ma wyjątkowo nierówny poziom, owszem - jest kilka ciekawszych momentów, w większości jednak to takie pisanie o niczym. Szkoda, bo pierwsze części całkiem mi się podobały.

Z wrodzonego uporu przeczytam cykl do końca, ale już bez specjalnych oczekiwań.

julietta70 | 2011-05-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

rewelacyjna ksiażka

Tinkerbelle | 2014-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Nareszcie!!! Udało się, skończyłam. Momentami już straciłam wiarę, że mi się uda.
Wow. Jak można napisać książkę, w której dzieję się przez ok 10% powieści... reszta to pustosłowie.

Beata | 2014-05-29
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 29 maja 2014

Nic dodać, Każdy pasjonat powieści historyczno-przygodowej powienien ją przeczytać (oczywiście razem z pozostałymi tomami cyklu).

Anna | 2013-01-31

przeciętna. Przeczytam dalsze częćci z samozaparcia, ale bez entuzjazmu. Chcę wiedzieć jak się skończy całość.

teewslove | 2013-07-24
Przeczytana: kwiecień 2011

Akcja za długo się rozwija, fabuła nie jest tak ciekawa jak zapowiadał opis.

Asik92 | 2012-09-12
Przeczytana: 12 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Podobała mi się, chociaż wydawało mi się, ze ten cały zlot Szkotów ciągnął się przez większą część tej połowy "Krzyża" i trochę się nudziłam już.

Dopiero na ślubie Jokasty coś zaczęło się dziać - czekam na drugą połowę i na to, co się stanie z Bonnetem.

Zastanawiałam się, skąd wziął się tytuł - oczywiście z płonącego krzyża Jamie'ego przed wyruszeniem milicji.

Asik92 | 2012-09-17
Przeczytana: 17 września 2012

Najgorsza nie byla. Momentami zdarzało mi się nudzić, ale też śmiać na głos - szczególnie przy rozmowach z Jemmy'm ;)

Bardzo ładnie ostatnie zdanie - daje do myślenia:

"Kiedy nadejdzie dzień nieuniknionego rozstania, jeżeli moimi ostatnimi słowami nie będą słowa "kocham cię", wiedz, że po prostu nie zdążyłem ich wypowiedzieć".

dzidziola | 2012-05-17
Przeczytana: 04 listopada 2011

Dalszy ciąg "Obcej". Moim zdaniem te książki się po prostu chłonie i przeżywa. Mi zawsze trudno się z nimi rozstać.

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica