Mr. Breakfast

Jonathan Carroll Wydawnictwo: Rebis Seria: Salamandra fantastyka, fantasy, science fiction
Jacek Wietecki
fantastyka podróż między wymiarami tatuaż Jonathan Caroll

Oficjalne recenzje i

Gonitwa za szczęściem

[ 6 ] Link do recenzji

Jonathan Carroll „Mr. Brekafast”

Fani twórczości Jonathana Carrolla nie będą zawiedzeni. Amerykański pisarz w charakterystycznym sobie tylko stylu lawiruje między jawą a snem, tym co prawdopodobne i nie, i ta wszechobecna surrealność a zarazem celne i trafne opisy kondycji człowieka - to jedne z jego niezaprzeczalnych atutów. To pisarz, który swoim stylem albo jest w...

Pisana lekkim stylem, a jednak dająca do myślenia. Mam wrażenie, że jednak pod koniec lekko przekombinowana. Jedna z tych książek, przy których żałuję, że nie mogę dać oceny połowicznej, bo 7 to dla niej odrobinę za mało, a 8 z kolei trochę za dużo.

Nie będę rozpisywać się w opinii ponieważ już wcześniej napisane są bardzo trafione. Jeśli lubi się twórczość Carrolla to czyta się tą pozycje bardzo przyjemnie, aczkolwiek już bez entuzjazmu jaki odczuwałam przy pierwszych 6 książkach tego autora.

Zapewne wy też macie takie chwile w życiu, że każda decyzja, jaką podjęliście, wydaje się być błędną. Nie raz zastanawiamy się co by było gdyby, tworzymy w myślach scenariusze życia zgodnie z drogą, której nie wybraliśmy. Niniejsza pozycja jest próbą zmierzenia się z tym ważnym tematem, wprowadzając nas w kontrastowe życia jednego człowieka.
Dylematy poruszane w książce...

"Mój" Carroll wrócił... Wrócił z nowym pomysłem na przemieszczanie się między światami i tożsamościami w różnych wersjach swojego życia. Trzeba tylko dotknąć tatuażu. Gdyby to było takie proste... Dotykam i nic...Ale od czego jest magia. Książka godna polecenia mam jednak wrażenie, że pierwszy etap twórczości Carrolla bił na głowę najnowsze powieści. Brak tu świeżości,...

Pokręcona historia. Carroll na najwyższym poziomie.

Powrót do Carrolla po długiej przerwie, generalnie całkiem udany. Podobają mi się pomysły autora i chociaż w niektórych aspektach tej książki trochę brakowało "ładu i składu", a kartki nie uginały się od nadmiaru akcji, to czyta się to na pewno przyjemnie.

Bardzo ciekawy pomysł, bardzo fajny początek, dobra książka, choć po przeczytaniu czuję spory niedosyt. Bez wątpienia jest to najlepsza z ostatnich książek autora (z ostatnich plus minus 15 lat) ale daleko jej do pozycji z lat 90tych.

Powrót do metafizycznych tematów, tego mi trzeba było. Jak zawsze zastanawiam się nad tym, czy Carroll jest w istocie architektem tego innego wymiaru i można zawierzyć jego wersji? Bo że drugie rzeczywistości istnieją, jestem przekonana:)

Książkę czyta się przyjemnie, ale czegoś mi w jej zakończeniu brakuje.

Dyskusje

• 2019