Kolacja dla wrony

Rebis
literatura piękna
Salamandra
Jacek Wietecki

Rozczarowałam się mocno tą książką. Sztampowe sentencje. Na całą książkę znalazłam może z dwa fragmenty godne uwagi.

Całość przeciętna, ale może dlatego, że jest o cudach, które się dzieją w codzienności/ przeciętności.
Niemniej było warto, bo znalazłam parę przecudnej urody perełek!
Pierwsza: Ci, którzy niosą piękno.
Druga to rzeczy zgubione w dzieciństwie.
Trzecia dotyczy tego, że miłość nie musi być jedynym transcendentnym doświadczeniem w życiu.
Czwarta to płaszcz żałości bez...

Z ręką na sercu przyznaję, że do sięgnięcia po tę książkę skłoniła mnie okładka. Nie mogłam wprost od niej oczu oderwać i nadal robi na mnie wrażenie. A treść? Niebagatelna. Lecz taka bardziej do czytania od czasu do czasu. Ponieważ są to takie bardziej rozbudowane złote myśli, dykteryjki, spostrzeżenia, historyjki. Nie należy ich jednak traktować z pobłażaniem, ponieważ...

Jak dotąd to moja jedyna książka Carolla - w przeciwieństwie do gadających psów, formuła krótkich samodzielnych spostrzeżeń na temat świata, życia i ludzi bardzo do mnie przemawia. Ogromną zaletą książki jest możliwość jej przyjmowania w malutkich dawkach - idealne do czytania w codziennym pędzie.

Zwykle nie czytam aż tak krótkich firm, ale to była bardzo interesująca lektura, takie patrzenie oczami jednego z ulubionych autorów, wgląd w jego warsztat i w natręctw, ale najbardziej mi się podobało to, że po skończeniu niemal każdego z tych krótkich fragmentów prawdziwa opowieść zaczynała się w mojej glowie

jedno zastrzeżenie: reklamowanie tego, jako pierwszej nie fikcyjnej powieści carolla jest ekhm SŁABE.
pierwsze, nie fikcyjne było "oko dnia".

Pomysł "Kolacji dla wrony" jest podobny do "Oka dnia" - zbiór krótkich opowiastek z życia wziętych. Co ciekawe znalazłam caly rozdział skopiowany z "Oka dnia" (brak pomysłu na coś nowego?, Powtarzamy się?).
Tym niemniej- bardzo mi się książka podobała bo i wiele nowych cennych momentów z nią przeżyłam. Jak choćby ten: "Przedmioty po których ślad zaginął: paczka papierosów,...

Kolacja dla wrony to zbiór przemyśleń autora na temat świata, ludzi, miłości, relacji międzyludzkich, a także krótkich opowiadań z domieszką autobiografii.
Książka skłania do przemyśleń postawionych tematów nad którymi nie zastanawiamy się w pędzie dnia codziennego. Warto w spokoju przeczytać i zwolnić na moment by należycie odebrać wszystkie użyte metafory.

Książka, do której na pewno będę wracać w swoim życiu. Opowiadania dają do myślenia i są warte przemyśleń. Autor ma zdrowe podejście do życia. Historie zawarte w tej książce mogą pomagać innym ludziom uwierzyć w siebie i mimo że niektóre z nich są fantastyką literacką to inne opowiadają o życiu w którym najważniejsze jest by się nie poddawać w zmaganiach. Polecam :) Na...

1942

Przepiękne i trafnie opowiedziane momenty, chwile, odczucia w zaledwie kilku zdaniach. Kwintesencja obserwacji codziennych relacji i wydarzeń.
Carroll zachwyca sposobem opisania tego, co najbardziej ulotne. Krótko i treściwie pokazane zwykłe zachowania, nad którymi nie zastanawiamy się bo dzieją się. Miałam już nie czytać jego książek. Chyba wyrosłam, ale tę pozycję noszę ...

• 2018
  • 2017