Całując ul

Jonathan Carroll Wydawnictwo: Rebis Seria: Salamandra kryminał, sensacja, thriller
Kissing the Beehive
kryminał, sensacja, thriller
2019-10-15
Piotr Taufelmann
Salamandra

Ta książka zawsze będzie mi się kojarzyć z balladą Nick'a Cave'a i Kylie Minogue "Where The Wild Roses Grow".

Po "Krainie Chichów" spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. Owszem, język wciąż jest całkiem błyskotliwy i lektura przebiega błyskawicznie. Ale intryga... im dalej w las, tym bardziej odnosiłam wrażenie, że pisana na kolanie, postacie zaczęły się błąkać po kartkach bez większego sensu i logiki.

Fabuła zapowiadała się ciekawie, a wręcz fascynująco - znany pisarz wyjeżdża do rodzinnego miasteczka, by tam odzyskać siły i znaleźć natchnienie do napisania kolejnej powieści. Odwiedzając miejsca kojarzące się z przeszłością, zaczyna zgłębiać sprawę morderstwa nastolatki, którą wyłowił z jeziora, gdy był dzieckiem. Zastanawia się w jaki sposób zginęła kobieta i kto jest...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie bardzo słaba, ale i nie zachwycająca. Była w porządku, nie zanudzała. Największy plus za język autora pełen wielu mądrych, inspirujących fragmentów.

Taki Carroll nie Carroll. Zabrakło mi w tej książce magii, za którą Go pokochałam

"Całując Ul" to taki dobrze czytający się kryminał. Bez fajerwerków ale miło spędzony czas. Fabuła ciut poplątana (to akurat typowe dla tego autora). Zakończenie niby zaskakuje ale w fotel mnie nie wcisneło. Chociaż było przyjemnie, mam nadzieję na coś więcej w drugiej części trylogii...

Jest to bardzo ciekawa powieść kryminalna,która opisuje historię pisarza Sama Bayera który przechodzi kryzys twórczy i wpada na pomysł napisania powieści o historii sprzed wielu lat gdy był w wieku szkolnym i dotyczy ona zabójstwa Pauline Ostrovej,która była osobą bardzo inteligentną ale prowadziła także bardzo bogate życie towarzyskie.
W niedługim czasie nawiązuje romans...

Tym razem pan Carroll serwuje czytelnikom pozycję bez irracjonalnych i magicznych motywów, co wcale nie czyni jej gorszą od innych jego książek. Jest po prostu trochę "inna". Książka wciąga i intryguje od początku. Postaci jak zwykle są zagubione,skomplikowane i nieobliczalne, a fabuła ciekawa. To opowieść o poszukiwaniu odpowiedzi, o poświęceniu i zatraceniu się w innym...

Oceniłabym wyżej gdyby nie niedopracowane zakończenie, zupełnie jakby brakło pomysłu.

Jonathan Carroll to autor raczej literatury fantastycznej, ale wpadła mi w ręce jego powieść obyczajowo-kryminalna "Całując ul". Byłam nią mile zaskoczona. Całkiem ciekawa i spójna akcja spowodowała, że książkę przeczytałam w kilka wieczorów.

To już było jakiś czas temu, jak przeczytałam tą książkę i niestety (chociaż może stety) nie pamiętam już nawet fabuły, ale że miałam zamiar dać jej bardzo niską notę, wiedziałam, ze nie omieszkam napisać komentarza.
To powieść z gatunku kryminału, spodziewać więc bym się mogła, że do jakiegoś sensownego końca i wyjaśnienia zmierza, ale nic bardziej mylnego! To gmatwanina...

2 511
  • Jonathan Carroll