Głębia. Skokowiec

Okładka książki Głębia. Skokowiec Marcin Podlewski
Okładka książki Głębia. Skokowiec
Marcin Podlewski Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Głębia (tom 1) Seria: Fantastyczna Fabryka fantasy, science fiction
Głębia (tom 1)
Fantastyczna Fabryka
Fabryka Słów
2015-09-16
2015-09-16
SF Podlewski

Okładka książki Wiedźmy (Antologia opowiadań) Mikołaj Bandura, Ewa Chachlica, Eugeniusz Dębski, Jakub Diowksz, Adrianna Filimonowicz, Jan Godwod, Ka Klakla, Irmina Klocek, Magdalena Kozak, Urszula Maciuga, Andrzej Miszczak, Grzegorz Nowakowski, Marcin Podlewski, Arkady Saulski, Patryk Sobala, Dariusz Sprenglewski, Joanna Świba, Wojciech Świdziniewski, Paula Wanarska, Aneta Wyciszkiewicz, Mateusz Wyszyński, Karol Żołnierek
Wiedźmy (Antol... Mikołaj Bandura, Ew...
Okładka książki Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony Rafał Dębski, Marta Krajewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Marcin Mortka, Marcin Podlewski, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Anna Szumacher
Nawia. Szamank... Rafał Dębski, Marta...
Okładka książki Geedis i przyjaciele Bartek Biedrzycki, Jerry Bremer, Bartłomiej Dzik, Daniel Fiedczak, Adam Froń, Agnieszka Górska, Przemysław Grabowski, Ela Graf, Tomasz Grodecki, Aleksander T. Janus, Krzysztof Kietzman, Aleksander Killman, Katarzyna Koćma, Kacper Kotulak, Mikołaj Kowalewski, Szymon Krawczyk, Marcin Kudła, Mikołaj Mrozik, Kamil Muzyka, Monika Nowak, Michał Owerczuk, Maria Piątkowska, Marcin Podlewski, Wojciech Szczerbakow, Dominika Węcławek, Mateusz Zelek
Geedis i przyj... Bartek Biedrzycki, ...

Najlepsza część w serii. Ciekawa i zajmująca. Zapoznajemy się z postaciami, ich charakterami, a na "horyzoncie" kosmosu maluje się nadciągające niebezpieczeństwo. Dobra powieść si-fi.

Plagowy, ciężki początek, bo nowa wymyślona rzeczywistość, którą trzeba poznać. Wielu bohaterów, dla mnie plus. Słuchałam audiobooka więc nie ogarniałam tych dziwnych nazw chyba do końca. W mojej opinii świetna zakrecona historia. Nie polubiłam pana mechanika, ale chyba żadna kobieta go nie polubi. Minus za oklepany pomysł, że skoro głównego bohatera nawiezaja demony przeszłości to musi on pić whiskey...

Zbyt chaotyczna, mnogość bohaterów, za dużo wątków, widocznie nie podchodzi mi styl pisania Pana Marcina.

Trudny początek, więc się nie dziwię, że można odpaść w trakcie czytania- wiele miejsc, bardzo dużo bohaterów. Ale warto przebrnąć, bo to naprawdę świetna space-opera! Tęskniłam za tego typu książkami, bogatymi, rozległymi i wyjątkowo spójnymi.
Jedyne, co mi się nie podobało (bo łyżkę dziegdziu w tym miodzie jednak dodam),to sformułowanie "wykastrowana SI"- brzmi według mnie zbyt biologicznie. Wolałabym żeby autor czasem użył jakiego synonimu, choćby ograniczona lub, czy ja wiem, lobotomowana? Potrzebuję trochę przerwy przed następnym tomem (bo nie jest to lektura łatwa),ale na pewno będę czytać dalej. Polecam wszystkim, którzy tęskną za solidną porcją sf!

Nieczęsto mi się to zdarza, ale w połowie 1 tomu musiałem powiedzieć "dość". Niestety pozycja mnie pokonała. W głębi liczyłem na podobne emocje jak przy czytaniu np: " Przebudzeniu Lewiatana"/The Expanse. Nie udało się.

Trochę trudny początek, widząc tytuł i czytając pierwszy rozdział spodziewałem się że więcej będziemy towarzyszyć tytułowemu Skokowcowi, tymczasem gdy ledwo ogarnę kilku pierwszych bohaterów autor rzuca mi już następnych, a potem następnych. Po przejściu ok 200str i uporządkowaniu w głowie kto jest kim poszło gładko, świetna opowieść z interesującymi pomysłami. Na dzień 30.01.2024 nie ma dostępnego w formie papierowej tomu 2 oraz 4, a wydawnictwo nie ma pojęcia czy i kiedy w ogóle będzie dodruk. Szkoda.

Bardzo przyjemne wprowadzenie do cyklu.
Trzeba uzbroić się w cierpliwość bo autor lubi cliffhangery. Często aby zachować ciągłość czasu historia jednego bohatera jest przerywana historią drugiego, co potrafiło mnie mocno zirytować. A bohaterów jest dużo więc śledzimy poczynania istot w trzech lub więcej miejscach galaktyki na raz. Po zaakceptowaniu tego stylu pisania jest świetna i wciągająca

Bardzo przyjemne wprowadzenie do cyklu.

Genialna książka ale solidny minus to brak dostępności kolejnych części w wersji papierowej. Jeśli interesuje cię ten tytuł zalecam poczekać na dodruki i nie płacić fortuny za zakup.

Mimo najszczerszych chęci i samozaparcia nie byłem w stanie dosłuchać tego do końca. Autor miał pomysłów bez liku. W tej kategorii bije na głowę Diunę i Honor Harrington razem wzięte. Co z tego, kiedy książka jest tak przeładowana detalami pseudotechniki i pobocznymi wątkami drugoplanowych postaci, że ciężko się zorientować gdzie jest główny wątek i dokąd fabuła zmierza. Ze smutkiem poddałem się. Życzę innym czytelnikom szczęścia!!

Tym, co piszą, że początek jest trudny do połapania się i że występuje chaos, muszę przyznać rację.
Niestety i ja miałem kilka podejść do książki, która czekała długo na półce. Tym razem się przemogłem i nie żałuję. Jak już wpłynie się do "Głębi", to... do ciężkiej plagi - trudno się oderwać od czytania.
Losy bardzo wielu bohaterów krzyżują się w jednym punkcie i z podziwem przyszło mi poznawać złożoność każdej ze stron. Świat jest niewątpliwie bogaty i wręcz przeraża mnie ile researchu musiał autor dokonać, aby cała droga mleczna spinała się w wyliczeniach lat świetlnych, a uniwersum nie zapadło się pod ciężarem wszelakich pomysłów. I za te cechy chyba cenię tę książkę najbardziej.
Może to właśnie świat i wydarzenia są na pierwszym planie, a nie bohaterowie. Z początku poznajemy postacie naszego tytułowego skokowca i to z nimi czułem największą więź. Jednak w trakcie trwania akcji nie jest wcale poświęcone im tak dużo czasu ile byśmy chcieli. Stąd ten dysonans i poczucie chaosu.
Ktoś kto zastanawia się nad tą książką powinien być tego świadomy - w tej książce ważna jest szachownica i ruchy pionków, a to czy hetman był kiedyś skoczkiem, to poGłębiający dodatek narracyjny.
Polecam, mnie porwało.

Losy bardzo wielu bohaterów krzyżują się w jednym punkcie i z podziwem...

• Science Fiction